12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul

12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul


În „The Vampire Diaries“, are un centru al unui triunghi amoros între o fată foarte atractivă și doi frați nu mai puțin atractivă. Și, după patru ani de ochi petrecute și gesturi romantice și scene de sex rare, am aflat că de fapt dragoste triunghiuri duce doar la un singur lucru: stresul apare de obicei între o pereche care nu sunt împreună.







Așa că ne-am amintit de tot ce a fost în spectacol și am ales cele mai bune 12 momente când am crezut cu sinceritate că cineva ar muri de această tensiune. Ei bine, nu va muri ... dacă nu vorbim despre noi înșine. Rețineți că 99% din această listă este fie Delen, fie Stelen. După cum am spus, ele se află în centrul tuturor acestor aspecte.

Am ales scene mai saturate decât altele prin criterii precum romantismul, sexualitatea etc.

Primul dans al lui Damon și Elena.

12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul

În primul sezon, cea mai mare parte a tensiunii din Delenah a venit de la Damon ... înainte ca cei doi să fi dansat împreună la concursul Miss Mystic Falls. Era momentul în care Elena a văzut cealaltă parte a lui Damon (și, în același timp, și-a dat seama cât de răcoros ar arăta într-un costum).

1 sezon, 19 serii, "Miss Mystic Falls".

Tyler și Caroline în premieră în seria 3.

12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul

Înainte ca Caroline să sară pe Tyler, am petrecut întreaga serie, ghicind când o va face în cele din urmă. Booze, elevii de liceu și gelozia trebuie să-și găsească drumul la petrecere.

3 sezon, 1 serie, "Ziua de naștere".

Damon și Elena în sală.

12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul

Bineînțeles, Elena a ridicat greutățile înainte ca Damon să vină, dar nu pentru că era atît de entuziasmat și de transpirație. Când Damon se întoarse cu spatele la el și a arătat drumul spre inima vampir - atinge pielea ei goale - da, avem nevoie de o pauză și un pahar cu apă.

3 sezon, 6 serii, "Breezes of youth".

Stefan îl prinde pe Elena.

12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul

Planul lui Elena "adolescentul bețiv" nu a fost foarte bine dezvoltat, dar a funcționat și el. Și ne-a dat un moment în care Stefan părea că a depășit sugestia când la prins pe Elena, care se presupune că a alunecat pe podium.

3 sezon, 6 serii, "Breezes of youth".

Damon și Elena pe pridvorul ei.







12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul

Vorbim despre sărutul care a forțat literalmente Elena să se înece, precum și din momentul în care ea a spus Damon că el nu putea să o sărute din nou (în timp ce ea este, evident, de asemenea, pe moarte pentru a), după un prejudiciu pe pod Vickery. Aceste două, bineînțeles, aduc tensiuni sexuale idealului.

3 sezon, seria 10, "Noua afacere".

Ștefan și Elena la balul anticilor.

12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul

De-a lungul anilor, tulpina sexuală era teritoriul lui Damon. El a stăpânit-o. Dar când Elena sa prăbușit literalmente în Stephanie pe ringul de dans în timpul Ball of the Antici, am realizat că Stefan a luat ceva de la fratele său mai mare. Pentru că modul în care sa uitat la Elena ne-a făcut să respirăm. Și asta nu trebuie să menționăm conversația lor pe verandă puțin mai târziu în acea noapte.

3 sezon, seria 14, "Comunicări periculoase".

Damon și Elena în motel.

12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul

Credeți sau nu, nu vorbim despre a doua parte a acestei scene. Este vorba doar de momentul în care Damon și-a întins mâna și a luat mâna lui Elena. Respirația ei a devenit mai frecventă, la fel ca a noastră.

3 sezon, seria 19, "Heart of Darkness".

Ștefan invită Elena la dansurile tematice, dedicate anilor 1920.

12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul

În ciuda tuturor situațiilor coercitive și traumatice, în cele din urmă, Stefan începe să devină el însuși. La sfârșitul celui de-al treilea sezon, când a invitat-o ​​pe Elena la dansuri tematice în stilul anilor 1920, am fost foarte impresionați de capacitatea ei de a se controla. Sincer, am crezut că era pe cale să se agațe de el.

3 sezon, seria 20, "nu mergeți cu umilință."

Sarutul lui Stefan si Elena in al treilea sezon.

12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul

După un întreg sezon de momente tensionate (în Chicago, în hambarul lui Abby etc.), Stefan nu mai putea suporta. El îl sărută pe Elena ca și cum mâine nu venea, iar legătura lor era incontestabilă.

3 sezon, seria 22, "The Dead".

Damon și Elena țin mâinile în dormitorul ei.

12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul

După ce Damon și-a salvat viața, înainte ca ea să se despartă de Stefan, Elena avea nevoie doar de o secundă să-i mulțumească lui Damon. Când a făcut-o, ia luat mâna, după care a devenit cea de-a doua cea mai sexuală exploatație sexuală din toate timpurile (khe-khe, Denver).

4 sezon, 6 serii, "Cu toții ne distrăm uneori puțin."

Flirtul lui Klaus și Caroline.

12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul

În sezonul 4 la concursul Miss Mystic Falls, Caroline ar fi trebuit să-l distragă pe Klaus, dar se pare că îi plăcea foarte mult să flirteze. Se părea că chiar și Tyler era un pic gelos, privindu-i de departe.

4 sezon, 7 serii, "Gardianul fratelui meu".

Dansul lui Damon și Elena (din nou)

12 Cele mai romantice scene tensionate - site-ul neoficial al seriei veriile vampirilor (vampirul

Din nou, nu vorbim despre a doua parte a acestei scene (sex), dar în momentul în care Damon la luat pe Elena în mână, ea și-a închis ochii și au început să danseze. Sincer, am fost surprinși că reținerea ei a durat mai mult de 5 secunde.

4 sezon, 7 serii, "Gardianul fratelui meu".

Putem continua această listă, dar vrem să vă exprimați opinia! Dacă trebuia să alegi unul dintre cele mai intense momente, care ar fi preferatul tău?







Trimiteți-le prietenilor: