Cum se joacă galatasaray - real Madrid care a marcat

"Galatasaray" și "Real Madrid" au emis un meci teribil. "Real" a jucat cu 10 legionari în gama de start. Galatasaray a câștigat cu un scor de 3-2, deși întreaga intriga a început la sfârșitul bătăliei, când turcii au marcat pe gol la 71 și 72 de minute și au început să câștige 3-1. Dar echipa turca nu a fost de ajuns pentru mai mult, iar deja în timp adăugat, portughezul Cristiano Ronaldo a dat un dublu și a stabilit scorul final în meci. Real Madrid, Madrid, sa dus la semi-finala Ligii Campionilor, unde Borussia de la Dortmund a mers la cuvânt, iar acum se așteaptă ca rivalii săi să fie, probabil, Bayern Munchen și Barcelona.

Rezultatul meciului Galatasaray - Real Madrid 3: 2

Galatasaray a câștigat, dar în runda următoare a trecut Real Madrid, în timp ce în primul meci a jucat 3-0 acasă.

În acest meci, după ce Ronaldo a marcat în minutul al șaptelea împotriva turcilor, deja nu a fost nimic de prins. Ei trebuiau să înscrie câte 5 bile, iar acest lucru cu Real este ireal! (Iartă-mă pentru tautologie).

Spaniolii după acest gol s-au relaxat și au jucat așa, fără nici o tensiune. Dimpotrivă, turcii au mers înainte.

La un moment dat a avut loc un progres - Galatasaray a marcat trei goluri la rând, iar scorul a fost deja de 3: 1 în favoarea sa, dar acest lucru, desigur, nu a fost suficient pentru victoria finală.

Turcii au visat să bată aceste două goluri (trei dintre ele au fost deja cuie), dar toate visele lor au fost detronate de același Ronaldo care a marcat în ultimul minut încă un gol.

Galatasaray a devenit faimos pentru goluri: Emmanuel Eboue, 56 de ani, Wesley Sneijder, 71 de ani, Didier Drogba, 73 de ani.

Real Madrid a marcat ambele goluri pentru Ronaldo.

În general, spaniolii fără pierdere intră în runda următoare. Numai cardul roșu pe care l-au primit Arbeloa. Dar va găsi un înlocuitor, cred.