2018 Un film de prudență!

2012 Un film de prudență!

2012 Un film de prudență!

2012 Un film de prudență!

2012 Un film de prudență!

2012 Un film de prudență!

Dacă spuneți pe scurt complotul filmului, atunci:

2012 Un film de prudență!

2012 Un film de prudență!

Apocalipsa în film este prezentată nu numai prin ochii cetățenilor obișnuiți, ci și din punctul de vedere al reprezentanților guvernului, cum ar fi Adrian Helmsley. al cărui rol este jucat de Civetel Egiofor.

2012 Un film de prudență!







Când Helmsley este om de știință. care lucrează pentru guvern, descoperă că au început să se producă o serie de schimbări în nucleul și crusta pământului, precum și în atmosfera planetei noastre.

2012 Un film de prudență!
imediat raportează acest lucru Casei Albe. "Adrian și Jackson par să se afle pe laturile opuse ale baricadelor. De la început, Adrian știe ce se va întâmpla cu planeta și cu locuitorii săi, și este conștient de planurile guvernului. Dar pe tot parcursul filmului este chinuit de ideea că ceea ce va face guvernul nu este cea mai bună cale de ieșire din situație ", spune Kloser și eroul lui Civete Egiofor.
2012 Un film de prudență!

"Temele abordate în film sunt pur și simplu mesmerizante. Scenariul este scris într-un limbaj simplu și ușor, astfel încât este practic imposibil să se îndepărteze de el. Ideea de a face un astfel de film este grozavă. Apocalipsa naturală urmează să vină, iar omenirea încearcă să găsească o cale de ieșire din această situație. Cred că,

2012 Un film de prudență!
acum toți ne dăm seama că un astfel de moment poate veni cu adevărat. Și noi toți ar trebui să se gândească la ceea ce suntem responsabili pentru viitor ", - spune Egiofor. "Există această zicală:" suntem creatorii istoriei noastre ". Și sunt total de acord cu el. Multe dintre acțiunile și deciziile noastre sunt dictate de circumstanțe. "
2012 Un film de prudență!

"Charlie Frost este prezentatorul postului de radio pirat. El își desfășoară emisiunile de la o camionetă care se află în Parcul Național Yellowstone. În programele sale, el avertizează oamenii că sfârșitul lumii este deja aproape ", - spune Woody Harrelson despre eroul său. - "Îmi place să joc personaje similare

2012 Un film de prudență!






. Este minunat când aveți ocazia aici atât de decisiv să spuneți oamenilor adevărul. "

2012 Un film de prudență!

Nu pot să vă împărtășesc informații despre cum să eliminați acest film:

2012 Un film de prudență!

2012 Un film de prudență!

Peisajul Casei Albe. în care a fost împușcat scena cutremurului și care a constat dintr-o platformă în mișcare și un ecran verde, în termeni tehnici erau pur și simplu vârful perfecțiunii. "Pentru a realiza efectul tremuratului, platformele mobile au fost conduse de sisteme hidraulice și pneumatice, pe care le controlam electronic. La cererea lui Roland Emmerich, am putea ajusta magnitudinea și intensitatea tremurului. Aveam toate sistemele aflate sub control. Gestionat o platformă mobilă întreg cu decorațiuni cu ajutorul unui joystick-ar putea doar o singură persoană ", - spune Vezina despre filmarea filmului.

2012 Un film de prudență!

Pentru filmare în apă. care au fost date nu doar ca actori și membri ai echipajului, au fost construite mai multe decorațiuni cu rezervoare de apă. Actorii și membrii echipajului au urcat pe scări până la platformă și, dacă a fost necesar, au căzut într-un rezervor plin cu apă, folosind trolii. "Actorii trebuiau să alerge de-a lungul unui fel de coridor în care am turnat câteva sute de litri de apă dintr-un alt tanc, așa că am ajuns la efectul de undă care a surprins și a absorbit oamenii", a spus Vezina. "Toate rezervoarele noastre de apă erau un sistem unic de comunicare a vaselor. După cum este necesar, am pompat apă de la un rezervor la altul cu un sistem de pompe. Am purificat această apă, l-am clorurat și l-am încălzit. Și la sfârșitul zilei de filmare, am dus această apă într-o piscină specială de rezervă pentru ao folosi a doua zi ", își amintește Vezina. Când a fost necesar să se ajusteze camera sau iluminatul, platforma cu actorii a fost ridicată din apă, iar când totul era gata, a fost din nou coborât în ​​rezervor. "Deși filmarea în apă nu a fost cea mai ușoară, mi-au dat încă o plăcere. Aveți impresia că lumea este sub apă, dar acest efect este creat datorită faptului că aparatul foto, împreună cu peisajul, cade sub apă ", - împărtășește impresiile despre filmarea lui Cusack.

2012 Un film de prudență!

Și toată această lucrare a fost făcută astfel încât publicul să poată vedea sfârșitul lumii prin ochii regizorului Roland Emmerich.

2012 Un film de prudență!

CE SUNT ACTORII DESPRE SFÂRȘITUL LUMINII?

Și dacă mâine este sfârșitul lumii? Vrei să știi despre asta? Și ce ai face dacă ai fi știut asta? Pentru Harald Klauser, răspunsul la această întrebare este evident. "Aș face exact ceea ce a făcut Jackson Curtis, eroul filmului nostru: Mi-aș lua copiii într-o armă și îi voi duce în cel mai sigur loc".

2012 Un film de prudență!

2012 Un film de prudență!

"Cred că guvernul a tăcut despre sfârșitul lumii, de teamă că, de îndată ce oamenii vor afla adevărul, planurile guvernului de salvare se vor prăbuși, iar panica și haosul vor apărea în lume. Și, deși caracterul meu, președintele Wilson este convins că acest lucru este corect, nu cred. Toți oamenii cred că ar fi bine să știm când va veni sfârșitul lumii. Dar dacă nu o putem împiedica, de ce ar trebui să știm când va veni? ". - argumentează Oliver Platt.

"Nici măcar nu știu ce să spun. O întrebare dificilă. Cui să candidezi pentru ajutor? Ce ar trebui să fac? Cred că aș fuma doar o țigară. Bineinteles, am renuntat la fumat, dar este sfarsitul lumii, de ce sa nu ai ultima tigara? "- rezuma tot ce a spus Cusack.

2012 Un film de prudență!

2012 Un film de prudență!

2012 Un film de prudență!

Vă mulțumim pentru ocazia de a vedea filmul și materialele și fotografiile oferite - SPb BVSPR







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: