10 Secretele unei figurine frumoase din credința lui Brejnev

Secretul armoniei lui Vera Brezhnev este o nutriție adecvată, plus exerciții regulate. Foto: Larisa KUDRYAVTSEVA.

Figura subțire a lui Vera Brezhneva este invidia multor fani de sex feminin. Actrița stă pe o dietă strictă, merge pentru sport, nu fumează și practic nu folosește alcool. Rezultatul este evident: o talie subțire și un gram de exces de greutate. Recent, cântăreața face bloguri pe Internet. în care împărtășește cu admiratorii tainele frumuseții ei și sfaturi despre cum să se potrivească în vara următoare. Brejneva este sigură că, pentru a găsi forma visului ei, nu are nevoie de mulți bani, doar voința și dorința de a fi frumoase sunt necesare. Deci, ce este necesar pentru asta?







1. Reduceți dimensiunea servirii

- Acum, un milion de oportunități fără mijloace materiale, având informațiile corecte, să vă ocupați de voi! - spune Vera - Pentru a pierde in greutate, trebuie sa mananci mai putin (reduce dimensiunea porțiilor și numărul de mese - maximum două pe masă), mananca legume, cereale, proteine, fructe, bea apa, plimbare vioi pe străzi , a alerga sau a lua o bicicleta si plimbare, leagăn presa de casă pe covor, același lucru de a face cu fesele, picioarele, mâinile. Dacă sunteți sănătoși, nu pot să nu reușesc. Nu vreau! Tot restul este slăbiciunea, lenea, disprețul față de sine și de aproapele!

Noțiuni de bază din pat, Vera bea un pahar de apă, apoi a face exerciții și micul dejun (cele mai multe dintre toate - este fulgi de ovăz pe apă sau cereale cu lapte, soia neapărat pentru că Brejnev care suferă de intoleranță la lactoză). Pentru a mânca mai mult pentru o zi, Vera se lasă la prânz.

- Pranz))) Recepție de mâncare, unde pot să vă plimb. Toate cele mai hrănitoare pentru ziua în care mănânc doar la prânz! La micul dejun, nu vrei să mănânci prea mult, pentru cină nu ai nevoie de prea mult. Prin urmare, prânzul este masa mea preferată. Și chiar dacă este o pauză de la locul de muncă, este, în general, fericire. Pentru masa de prânz, folosesc două băuturi. Nu trei, nu patru, dar două. Dacă îl extindem pe rafturi. atunci aceasta este: 1) salata, 2) "prima". 3) cursul principal. 4) desert. Deci, din aceste patru poziții aleg două. Orice. În funcție de starea de spirit și dorințele astăzi - o supă și o salată, supă, și, uneori, este felul principal, salata si uneori majore, uneori, supa, salata, principal și desert, uneori, uneori, salata si desert. De ce? Dar pentru că nu vreau să întind stomacul - de data asta, și să mănânc - sunt doi. Dacă vreau un desert, o să mănânc la prânz. Astfel, până seara, o voi "arde" sau o "va ieși".

fb vk g gp ok ml wp

"Nu pot rezista fotografiile de alimente postate pe Internet, dar, ca o excepție, am făcut-o acum, pentru că am nevoie de o imagine asupra acestui subiect", Vera a semnat o fotografie. Foto: Instagram

2. Respectați echilibrul între proteine, grăsimi și carbohidrați

Este imposibil să refuzați de la grăsime - aceasta afectează imediat aspectul, starea pielii și a părului.

- Principalul lucru nu este caloriile, ci echilibrul între proteine, grăsimi și carbohidrați și lipsa hranei rafinate în dietă - consideră Vera.

Cantaretul urmează regula clasică a plăcii: jumătate din vasul tău ar trebui să fie ocupat de verde și legume, un sfert din vas este proteine, iar trimestrul este carbohidrații.

fb vk g gp ok ml wp

Cantaretul urmează regula clasică a plăcii: jumătate din vasul tău ar trebui să fie ocupat de verde și legume, un sfert din vas este proteine, iar trimestrul este carbohidrații. Foto: Instagram

3. Introduceți în dietă 15 produse care îmbunătățesc metabolismul

Indiferent de modul în care se formează ziua, trebuie să încercați întotdeauna să mâncați alimentele "corecte" care stimulează metabolismul. Pentru Vera, acest lucru este deosebit de dificil - ea aproape întotdeauna pe drum, mănâncă pe fugă.

- A plecat la culcare la ora 5.00 și sa trezit la ora 9.20. Masina, aeroportul, aeroportul, micul dejun, avionul, masina, repetitia, cina (ureche, peste la gratar, legume la gratar). un concert, o mașină, un tren ", afirmă Brejnev. Uneori oamenii mă întreabă. care este rutina ta de zi cu zi. Fiecare zi este diferită. Astăzi este așa. Dar există lucruri de neclintit care sunt constante din zi în zi. Dragostea, dorința de a învăța, dorința de a crește, nutriție adecvată, etc. Când pe drum, dificil de a mânca, dar încerc să - .. Cel puțin unul dintre aceste produse într-un mod poate fi găsit. Principalul lucru nu este să-i dăm nimic dăunător. În dieta mea cele mai preferate și predominante, desigur, legume și rădăcinoase, totul, cu excepția telina (eu nu-l pot sta) și, probabil, fenicul și poate, napi (pereela copilarie). Și astfel, sub orice formă - brânză, coaptă, fiartă, coaptă, gătită la abur. uneori chiar puțin prăjite. Legumele sunt baza. Fructele sunt la fel. Ulei de măsline, fructe uscate, nuci. Următorul terci. Îmi place cerealele. Tot terciul. Eu le mănânc aproape în fiecare zi, doar diferite, eu alternez. Hrișcă. Fulgi de ovăz. Millet. Grâu. Orzul. Quinoa. Peste de orz. Puteți mânca diferite cereale în fiecare zi timp de o săptămână, ceea ce fac. Dar există o singură nuanță: practic micul dejun și masa de prânz, încerc să nu mănânc terci de cereale pentru cină. Apoi proteina este pește și fructe de mare. Produse din lapte acru. Brânză, brânză de vaci, iaurturi. Și carne, totul, cu excepția cărnii de porc. Restul mănânc rareori și în cantități mici. În același timp, intru în sport. Organismul primește tot ce este necesar și, prin urmare, se simte bine.

fb vk g gp ok ml wp

Vera Brezhnev recomandă 15 produse care îmbunătățesc digestia. Foto: Instagram.

Cantaretul încearcă să mănânce des și în porții mici. Între micul dejun și prânz se organizează neapărat o "gustare".

- Este un fruct (orice) sau suc proaspăt stors - de asemenea, orice (portocale, mere, morcovi, mere, morcovi, cu o picătură de ulei vegetal, sfeclă de mere, grapefruit). Într-o zi nu mai beau decât o frahură de fructe. Dacă vreți un al doilea proaspăt - apoi legumicul. Total nu mai mult de două pe zi.

fb vk g gp ok ml wp

Între micul dejun și prânz, Brejnev aranjează neapărat o "gustare" - fie un fruct, fie un suc proaspăt stors Foto: Instagram







4. Să excludeți din dietă produsele "inutile"

- Aceste produse, care din diferite motive am de la dieta excluse, în general (adică, eu nu le mănânc, nu sunt folosite pentru a le, eu pur și simplu nu doresc sa): margarina, bauturi racoritoare carbogazoase, carne de porc, diverse sosuri grase, aluat, sucuri ambalate, crema . Poate că am uitat ceva, dar e coloana vertebrală. Acestea sunt produse în care nu există nici un beneficiu, dar vătămarea corporală și cifrele din ele sunt vizibile. Am învățat să-mi fac dieta fără ele și să nu suferă de absența lor.

În același timp, Vera admite: este important să vă răsfățați.

- Fac o dată pe săptămână "mănânc ceea ce vreau", - spune cântăreața.

Este adevărat, în timp ce continuă să adere la principiile de alimentație sănătoasă și nu mănâncă alimente dăunătoare în cantități incredibile:

- Nu mă descurc - pur și simplu nu vreau ", afirmă ea.

fb vk g gp ok ml wp

"Snack" a cântărețului înainte de concert: fructe uscate și apă minerală. Foto: Instagram.

5. Nu gustați nimic

- Una dintre cele mai importante elemente din dieta mea - spune Vera - Dacă știu că nu voi fi în stare să mănânce în mod normal, și eu pot merge fie foame sau ridica pericole - Eu iau mâncarea din casă împreună cu el. Pentru aceasta sunt reutilizabile, există capacitate de unică folosință (în cazul meu). Și aparatele - au mâncat și au aruncat-o. Deci știu sigur că voi fi plin și voi cânta exact ceea ce va fi util și gustos pentru mine. Deci, dacă mă vedeți cu un mic pachet - nu vă speriați. E mâncarea mea.

fb vk g gp ok ml wp

Dacă nu este de așteptat ocazia de a mânca în mod normal, actrița ia mâncare cu ea de acasă. Foto: Instagram

- Dacă nu vreau să câștig în greutate. Eu nu mănânc cu 4 ore înainte de culcare. Uneori depinde cât de mult mă duc la culcare. Dacă e miezul nopții, termin la 20.00. Nu încep, termin! Dacă mă duc la culcare mai devreme, apoi cină, firește, înainte. Mă duc la culcare mai târziu, respectiv. Acest lucru este valabil pentru orice alimente grele, ușoare, gustări. Și, de asemenea, zahăr în ceai și "ceva" pentru ceai. O regulă importantă care oferă rezultate bune!

fb vk g gp ok ml wp

Cântăreața sa lăudat cu o burtă plată, plasând un instantaneu al taliei ei pe Internet. Foto: Instagram

7. Faceți exerciții regulate

Sportul este foarte important pentru Vera: în afară de exercițiile de dimineață obișnuite, cântăreața face în mod regulat exerciții speciale și pompează presa. Plus - din când în când, arde calorii pe o banda de alergat și de două ori pe săptămână face yoga.

- A face sport (exercițiu) nu este doar un capriciu, modă sau altceva. În primul rând - este sănătatea, ceea ce înseamnă că vă simțiți bine și reduceți incidența bolii (prin îmbunătățirea circulației sanguine și metabolismului, consecința - întărirea imunității). În al doilea rând - dacă vrei să fii stăpânul vieții tale - începe cu corpul tău. Deveniți mai întâi stăpânul său. Ca să-ți poți controla corpul, și nu tu. Auto-control, auto-disciplina este o mare putere. Sportul ar trebui să devină un mod de viață, nu un fenomen temporar. Datorită activității fizice, nu numai că poți stabili un metabolism, dar și să-ți faci corpul sănătos, mai durabil. Acum, în timp ce suntem tineri - acesta este cazul cu mulți, dar cum să păstrăm tineretul? Exercițiile fizice reprezintă o contribuție incredibilă la viitorul mai puternic și mai sănătos al întregului organism. La urma urmei, vrei să arăți bine în 60. Și te simți bine în 80! Am un exemplu ilustrativ sub forma mamei mele, care are 62 de ani. Patru copii, șapte nepoți! Și e încă logodită!

fb vk g gp ok ml wp

Figura subțire a lui Vera Brejnev va fi invidioasă de orice femeie. Foto: Insyagram.

O atenție deosebită trebuie acordată zonei abdominale: leagă presa - întotdeauna.

- Burtă! Dacă nu-ți place cum arată burta ta - trebuie să fie logodiți! - Desigur, există mai multe probleme în această zonă pentru bărbați, și mai mult, mulți dintre ei nu vor să lupte pentru această problemă cu noi. Dar vrem să fim frumoși nu numai pentru ei, ci și pentru noi înșine! Stomacul nu este satisfăcut - primul este controlul alimentelor. Deoarece toate excesele noastre sunt depozitate acolo și mai jos (pelvis, șolduri). Controlul nutriției nu este o dietă. Aceasta este o hrană obișnuită. Al doilea este sportul la nivel mondial. Cel mai bine este să "uscați" corpul cardio-încărcare (mersul pe jos, alergatul, pasul, bicicleta, înotul). În al treilea rând - exerciții directe asupra presei. Făcând aceste exerciții REGULAR într-o zi, după o lună veți vedea schimbările, în două - o îmbunătățire. trei este rezultatul. Dar din nou, repet, funcționează numai atunci când controlez mâncarea. Și problemele pe abdomen (excepții - patologie și boală) sunt rezolvate în acest fel. Dacă aveți piele în această zonă, presa ajută și la rezolvarea acestei probleme.

CONCLUZIE. Extra burtă este o presă. Nu-mi place pielea pe stomac - presa. Agățat burta - apăsați. Se pliază pe abdomen - apăsați. exerciții abdominale antrena mușchii abdominali prin tragerea lor (doar mușchii relaxat și întinse da stomacul să se umfle înainte), și, astfel, crește circulația sângelui și a celulelor de lucru în acest domeniu. Astfel, nu este necesar să pompezi "cuburi". Pentru unii oameni, aceste scutiri nu sunt pur și simplu și nu sunt necesare. Stomacul trebuie doar să fie tras în sus.

8. Bea o zi cel puțin un litru și jumătate de apă

- Eu nu sunt apoasă, deși Vărsător ", râde cântăreața." Rareori vreau să beau apă, așa că trebuie să-mi amintesc că este necesar și util. " În medie, o zi beau de la jumătate de litru. Dimineața, beau un pahar de apă la temperatura camerei. Și încerc să beau un pahar de apă fără gaz înainte de fiecare masă (deja trei cupe

600-700 ml) Restul pe care îl beau în timpul zilei, între mese. În timpul mesei nu beau apă. Fie înainte, fie 20-30 de minute după. Din cauza alimentației sale, datorită dăunătorilor, a exclus sucurile ambalate, băuturile dulci carbonate.

Relație specială cu cântăreața cu ceai și cafea: ultima Vera a fost exclusă din dieta ei.

- Cafea, ceai. Îmi place ceaiul ", recunoaște ea." Nici măcar gustul său, ci ritualul însuși ". Mai mult decât atât, dacă nu există ceai la îndemână, pot bea doar apă clocotită sau apă clocotită cu o lamă. Sunt de acord, este ciudat, dar îmi place. Anterior, în copilărie, când nu aveam ocazia financiară de a cumpăra dulce și ciocolată, dar în casă era zahăr, băream ceai foarte dulce. Pe o ceașcă mare de 4 lingurițe de zahăr! Și de aceea zahărul sa terminat repede. Bineînțeles, când am început activitatea publică, am încetat să o fac și era foarte greu să mă dezactivați de ea! Dacă beți ceai cu zahăr de câteva ori pe zi, asta este. desigur, este reflectată în figură. A trebuit să refuz, acum beau ceai fără zahăr, câteodată cu o lingură de miere. ca o ultimă soluție. Ceaiul meu preferat este pe bază de plante, menta, melissa, tei, oolong, cătină-de-mare, ghimbir. Nu beau deloc cafea. Îmi place foarte mult mirosul lui, dar din anumite motive mă simt rău după ce am băut o ceașcă. Dacă vrei cu adevărat, beau cafea cu cicoare. Recent am aflat că un măr proaspăt, mâncat dimineața, revigorează mai bine decât o ceașcă de cafea. Și gimnastica mea mă revigorează, așa că nu am cafea. Și câteva cesti de ceai sau cafea pe zi, cu lapte sau smântână, de fapt, completează foarte mult dieta cu calorii inutile. Dar zahărul nu poate fi pus, iar laptele sau smântâna de vaca ar trebui înlocuite cu migdale, orez, soia și puteți continua să beți cafeaua preferată în cantități rezonabile.

fb vk g gp ok ml wp

Cântăreața preferă ceaiul verde. Foto: Instagram

Brejnev recunoaște sincer: cu aceasta are mari probleme. Aproape în fiecare post, cântăreața observă: ah, aș avea un somn bun ...

- Pentru a dormi în mod regulat suficient, am nevoie de cel puțin 6-8 ore, - spune Vera. - Dar aproape că nu am o astfel de regularitate, cu excepția sărbătorilor, așa că dorm cât pot. de la 1,5 la 10 ore. Cum permite viața. Somnul este cel mai bun medicament al meu, cel mai bun doctor, dragostea mea. Prefer să nu dorm destul. Când dorm suficient, pielea, trupul, totul se comportă perfect, așa că somnul meu este o garanție a frumuseții și a sănătății! Pentru asta trebuie să te relaxezi, să nu te gândești la afaceri în pat, să nu mănânci noaptea, să nu bei prea mult, să nu fii exagerat emoțional. Și, bineînțeles, este ideal să dormi acasă. Mă adorm adesea în locuri diferite, pe paturi diferite. Și întotdeauna mi-e dor de casă, de perna mea ...

fb vk g gp ok ml wp

Willpower nu ocupă credința: dieta și sportul îl ajută să atingă armonia dorită. Foto: Vladimir VELENGURIN







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: