4 defecțiuni de alimentare Hardgainer

Eroare de putere Powergrainer - credeați că a fost atât de simplu? Scuze, frate; hrana pentru creșterea musculară este mult mai dificilă decât simpla agitare a următorului ou într-o omeletă sau alt piept de pui într-o șa. Opriți-vă să faceți aceste 4 crize comune de putere powergrain!







De prea multe ori, oamenii se numesc "Hardgeiners", ca și când nu ar avea nici un control asupra acestei probleme. "Îmi pare rău, omule! Eu sunt ceea ce sunt. Mănânc atât de mult și am încercat totul. "

Antreprenorii inteligenți și nutriționiștii, de regulă, pot sparge acest bule foarte repede. Punând întrebări, ei afla ca acesti tipi sunt sari peste mese in mod regulat, exercita doar o dată sau de două ori pe săptămână, sau de a rula tipa la pista de îndată ce acestea nu pot vedea toate „cuburi“ de a mușchilor abdominali.

În același timp, greșelile cheie au loc în mod neechivoc în dieta hardgainerului.
Luați regula chiar acum pentru a leșina mușchii. corectând aceste patru erori în nutriție atunci când tastați hardgeyner masa musculară!

Greșeală 1: Nu mai consumați prea multă proteină

Comunitatea de culturism a dat naștere celui de-al patrulea macronutrient: broton.

Bro, 🙂
Nu bine deloc în contrast cu fratele său, protein'a, cu atât mai mult brotein'a te consuma, cu atât mai bine să vă dezvoltați - sau, cel puțin, asta e ceea ce spui, în timp ce-l atace și începe să-l devoreze. De fapt, cu toate acestea, nu am văzut nici un studiu despre nutritie cu o cantitate excesivă de proteine ​​salbatic, ceea ce duce la o creștere a masei musculare. Dar am văzut un studiu cu privire la cantitatea de proteină (proteine), care este necesar să se creeze condiții favorabile pentru creșterea mușchilor.

4 defecțiuni de alimentare Hardgainer

Prea mult de proteine ​​este mai scump, nu numai la box-office, dar poate afecta negativ apetitul pentru consumul de alte produse, inclusiv grăsimi și carbohidrați pentru formarea de combustibil care acționează cu multe calorii. Atât aceste și alte macronutriente sunt necesare pentru a stimula creșterea și forța. Aceasta se bazează pe faptul că proteina implică eliberarea unei multitudini de hormoni care simulează satietate, și anume, colecistochinina (CCK) și peptida YY (PYY). Ambele trimite mesaje la creier despre satietate și contribuie la estomparea foamei.

Cu alte cuvinte, stricați-vă apetitul = vă agravează creșterea. În acest caz, creșterea consumului de proteine ​​poate fi cea mai bună alegere pentru pierderea de grăsimi decât creșterea masei musculare.

Soluție: Ia obiceiul de a consuma proteine ​​în intervalul de 0,6-0,8 grame pe kilogram de greutate corporală pe zi, și în timpul zilei, ia în mod uniform proteine ​​(proteine), distribuite între 5-6 mese.

Eroare 2: Opriți mâncarea neîntreruptă prea corect

Aplaudez soluțiile de nutriție orientate pe fibre, nutritive și densitate. Adevărat. Dar dacă aceasta este singura variantă a dietei dvs., atunci aceasta poate fi ceva care vă împiedică să vă îmbunătățiți.

De ce? Metodele dvs. sistematice de a mânca carne de pui, orez brun, broccoli și o mulțime de fibre, care încetinește digestia și promovează exhaustivitatea. Cu această abordare, veți lăsa prea multe calorii pe masă și nu veți avea niciodată un apetit indompeabil, crescut - lăsați doar un loc în stomac pentru a lua cantitatea potrivită de calorii pentru creștere.







4 defecțiuni de alimentare Hardgainer

Selectarea orez alb sau iasomie in loc de orez brun sau ovăz, nu ar fi ucis atât de ușor de stomac și ar putea consuma mai mult combustibil pentru exercitarea fără a crește riscul de tulburări gastro-intestinale.

În plus, decideți să întârzieți programul complet și să întrerupeți toate regulile, cel puțin o dată pe săptămână, pentru a vă ajuta să vă măriți conținutul caloric.

Greșeala 3: Trebuie să vă opriți să vă permiteți să faceți periodic mici mese

Pentru a câștiga în greutate, trebuie să consumați mai multe calorii decât arde - și nimic altceva. Alegerea modului de a stoarce cât mai multe calorii decât aveți nevoie în prea puține feluri de mâncare, totuși, vă pregătiți pentru eșecuri încă de la început. Care este mai potrivită: să distribuiți 3600 de calorii între trei sau șase mese pe zi?

Dacă sunteți începător într-un stil de viață intenționat, ați putea crede că prima este mai ușoară, însă acei culturisti care sunt mai experimentați știu că ultima dintre cele două opțiuni este mai ușoară. Există astfel de porțiuni uriașe, pot provoca un sentiment de umflare, zdrobire și vă fac gata să emiți spiritul înainte de a obține o greutate reală.

4 defecțiuni de alimentare Hardgainer

În plus, distribuirea uniformă a proteinei între 5-6 mese, comparativ cu 2-3, a demonstrat că optimizează rata de sinteză a proteinelor în mușchi între toate cele 24 de ore pe zi. Cu cât aveți mai multe ocazii de a alimenta mecanismul de declanșare pentru a construi masa musculară, cu atât mai mult vor fi mai multe premise pentru creșterea musculară pe care o generați.

Soluție: Dacă intenționați să creșteți volumul muscular, încercați să aveți cel puțin șase mese pe zi. Acest lucru nu numai că ajută la îmbunătățirea porțiunilor la o masă, dar și la alimentarea constantă a mușchilor cu combustibilul necesar creșterii musculare.

Greșeală 4: Opriți conștient sau nu conștient în mod periodic ignorarea oportunității perfecte de a consuma calorii lichide

Dacă cel mai mare flagel al creșterii și plinătății tale (un kilogram stabilit) este lipsa apetitului. mânca mai des, iar acesta va fi un început minunat pe drum în direcția cea bună. Cu toate acestea, există riscul de a ajunge rapid la limita dorinței și capacității de a găti mâncăruri, mâncăruri, dorința de a mânca și chiar de a mesteca. Oboseala maxilarului: o problemă reală!

Doar stoarcerea caloriilor lichide poate fi crucială pentru cei care doresc să piardă în greutate, inclusiv pentru ei poate fi o situație fundamental schimbătoare pentru cei care câștigă în greutate. De ce? Este mult mai ușor să beți calorii lichide când nu vă simțiți prea foame și ceasul vă spune că este timpul să mâncați. În plus față de orice variante gata făcute, puteți urma și o rețetă simplă sau pur și simplu aruncați numeroasele ingrediente în blender și apăsați butonul.

4 defecțiuni de alimentare Hardgainer

Vreți să adăugați mai multe calorii la cocktail-ul dvs.? Puneți câteva produse lactate, fructe, ovăz sau unt de arahide.

Soluție: Dacă încercați să maximizați consumul de calorii necesar pentru a menține creșterea musculară, planificați unul sau mai multe cocktail-uri în fiecare zi ca o gustare între mese. Desigur, cocktail-urile pot servi ca un mic dejun - aceasta este o idee deosebit de sănătoasă atunci când, ca întotdeauna, ieșiți din casele lor fără hrană din cauza lipsei de timp.

Precedentul post Anterior Următorul mesaj Următorul

4 defecțiuni de alimentare Hardgainer

Postat de YEAV

Culturism și fitness - hobby-ul meu de la 14 ani. Și doar așa se întâmplă că experiența în formarea oamenilor din mediul meu, observând evoluția indicatorilor mei, în ciuda dimensiunii mele inițiale mici, sunt din ce în ce sa consultat cu mine și pune întrebări, pe care am plăcerea de a răspunde la resursa mea de web RostiSila .com.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: