11 Fapte surprinzătoare despre Leonardo DiCaprio, despre care cel mai probabil nu știați

Frumos Leo de la prima sa aparitie pe marile ecrane literalmente fermecat și se încadrează în dragoste cu o jumătate bună a sexului frumos, iar cauza nu este doar dragut fata atractiv fermecător. Este imposibil să nu recunoaștem faptul că Leonardo DiCaprio este unul dintre cei mai cunoscuți și mai talentați actori de la Hollywood. Jucat rolurile lor de conducere în „Titanic“, „Romeo + Juliet“, „The Great Gatsby“ și alte filme, ne convinge că are într-adevăr cadou un actor de construcții - nu pentru a juca, și să trăiască în rolul dat fără rezerve, iar cel mai mare vigoare spectatorul să-și creadă eroul său.







Și să DiCaprio nu a primit nici un „Oscar“ pentru rolul său, el este recunoscut ca un favorit național, care are o afacere furtunoasă cu cele mai frumoase fete din lume. Mulți bărbați doresc să fie ca el, iar femeile sunt nebuni de el.

Se pare că știm aproape totul despre acest actor, dar se dovedește că există ceva despre care nu am putea chiar să ghicim.

1. Nu a fost niciodată căsătorit

11 Fapte surprinzătoare despre Leonardo DiCaprio, despre care cel mai probabil nu știați

DiCaprio avea atât de multe romane furtunoase, cu faimoase frumusețe, dar nu sa căsătorit niciodată. Sa întâlnit cu Demi Moore, cu Blake Lively și chiar cu Naomi Campbell. Poate că este prea dornic de carieră sau îi place o relație fără obligații. Acum există zvonuri că actorul a făcut totuși o propunere pentru mâna și inima iubitului său Kelly Rohrbach. Poate că într-o zi, acest actor se va căsători și, în sfârșit, va primi un "Oscar".

2. Are o fiică

11 Fapte surprinzătoare despre Leonardo DiCaprio, despre care cel mai probabil nu știați

3. O dată a fost membru al The Pussy Posse

11 Fapte surprinzătoare despre Leonardo DiCaprio, despre care cel mai probabil nu știați

La începutul carierei sale Leo era regulat la baruri. Tipii cu care se afla pe aici, devreme au devenit cunoscuți sub numele de "The Pussy Posse". Compania a constat din Tobey Maguire, Harmony Korin, David Blaine și alți actori.

4. A fost atacat de rechini

11 Fapte surprinzătoare despre Leonardo DiCaprio, despre care cel mai probabil nu știați






5. Leul nu a încercat niciodată droguri

11 Fapte surprinzătoare despre Leonardo DiCaprio, despre care cel mai probabil nu știați

Într-un interviu cu unul dintre edițiile actorului a spus că niciodată în viața mea nu au încercat droguri, „Asta pentru că am fost doar trei sau patru ani, când am fost confruntat cu toate aceste lucruri. Apoi m-am dus adesea la petreceri de la Hollywood și, desigur, am fost ispitit. Hollywoodul este un loc crud ... Am văzut mulți dintre cei care au devenit victime ale acestui mod de viață și aceasta este o mare nenorocire. Când a fost întrebat cum atunci DiCaprio ar putea juca atât de convingător un dependent de droguri în „Lupul de pe Wall Street“, actorul a declarat că a consultat cu dependența de droguri și de vizionat clipuri video pe YouTube.

6. Își deține propria marcă de cafea

11 Fapte surprinzătoare despre Leonardo DiCaprio, despre care cel mai probabil nu știați

Leonardo di Caprio, împreună cu compania La Colombe Torrefaction, specializată în prăjirea cafelei, a decis să finanțeze o serie de proiecte de mediu. În acest scop, a fost creată o nouă linie de cafea a LYON-ului extra-clasic. Toate profiturile obținute din vânzarea acestei cafea sunt destinate finanțării activităților ecologice realizate de către Fundația Di Caprio și Fondul Mondial de Sănătate Wildlife WWF.

7. Știe ce să salveze

11 Fapte surprinzătoare despre Leonardo DiCaprio, despre care cel mai probabil nu știați

Când Leo era foarte tânăr și încă nu putea să se laude cu bogăția, el nu a lăsat niciodată un sfat în baruri și restaurante, care adesea se odihniseră. Și acum, în loc de mașini scumpe, preferă Toyota Prius. El nu zboară într-un avion privat, ci cumpără bilete de clasă economică. Dar DiCaprio donează mulți bani pentru caritate, el este recunoscut ca unul dintre cei mai generoși binefăcători ai zilelor noastre.

8. Este fluent în limba germană

11 Fapte surprinzătoare despre Leonardo DiCaprio, despre care cel mai probabil nu știați

Mama Leo sa născut în Germania și ia învățat pe fiul ei în limba maternă. Părinții lui DiCaprio s-au divorțat când era încă un copil foarte mic, așa că mama și bunica sa germană erau implicați în educația sa. Leul este foarte aproape de mama sa, adesea pot fi văzuți împreună pe căile de covoare.

9. DiCaprio și Mark Wahlberg s-au urât reciproc

11 Fapte surprinzătoare despre Leonardo DiCaprio, despre care cel mai probabil nu știați

10. Își putea schimba numele cu Lenny Williams

11 Fapte surprinzătoare despre Leonardo DiCaprio, despre care cel mai probabil nu știați

Când Leo avea 10 ani, agentul său la sfătuit să-și schimbe numele lui Lenny Williams, astfel încât el ar fi mai dispus să joace roluri. Părea agentului că numele actorului suna prea "etnic". Leo nu a ascultat sfatul și acum nu mai putem imagina cinematografia modernă fără Leonardo DiCaprio.

11. Dăruiește generos bani pentru caritate

11 Fapte surprinzătoare despre Leonardo DiCaprio, despre care cel mai probabil nu știați

← Faceți clic pe "Ca" și citiți-ne pe Facebook







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: