10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad

  • Întrebări frecvente despre iPad
  • Link-uri utile
  • Puneți o întrebare
  • Forumul
  • iPadstory.ru Detalii despre site-ul nostru
  • Cele mai bune jocuri Catalogul celor mai bune jocuri pentru iPad
  • Cele mai bune programe Catalogul de programe utile pentru iPad
  • Reduceri în App Store Promoțiile curente de la dezvoltatori
  • Instrucțiunile noastre Instrucțiunile cele mai detaliate pentru lucrul cu iPad

10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad







Preț vechi: 299 ruble.
Prețul nou: gratuit

Cele mai bune servicii Cashhack

Returnați bani din toate achizițiile

Interesant pe site

Top 10 cititori iPad

10 cele mai bune jocuri retro pe iPad

Top 10 Quest-uri pe iPad

Jocuri de cult din trecut

Jocuri care acum mai mult de 10 ani au devenit legende pe alte platforme sunt acum disponibile pe iPad

Tower Defense, 3 la rând, Arcade, Quest-uri și multe altele.

Îmi plac jocurile unde trebuie să te gândești. Prin urmare, linia noastră de articole "top-10" se scurge în puzzle-uri. Astăzi vă voi spune despre zece puzzle-uri cu numere. Când m-am grăbit să fac acest rating, am dat peste problema găsirii a zece jocuri bune, în ciuda faptului că puzzle-urile digitale din App Store - întunericul! Lucrul rău este că există o mulțime de clone, repetiții și articole substandard ... Dar atunci când topul a fost compilat, mi-am dat seama că este ceva nou pentru toată lumea! Chiar am ajuns să cunosc trei jocuri minunate. Să mergem!

Pe câmpul de joc există numere. Jucătorul poate muta toate cifrele în oricare dintre cele 4 laturi. În acest caz, dacă mișcarea unui rând sau a unei coloane este obstrucționată de un perete și de lângă acesta:

a) aceleași cifre sunt mai mari sau egale cu 3
b) 1 și 2

apoi se adaugă și în loc de două cifre apare a treia - suma. Scopul este să înscrieți cât mai multe puncte posibil. Jocul este nesfârșit, dar este foarte dificil să înscrieți multe puncte.

10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad

După eliberarea lui Threes! În clonele App Store dominate sub numele de "2048".

Scopul jocului: a scăpa de toate numerele de pe terenul de joc, eliminându-l și dând un total de 10 cifre. În acest caz, perechile trebuie să fie pe aceeași linie verticală sau orizontală și nu ar trebui să existe alte numere între ele. Jocul se distinge prin prezența a mai multe moduri care nu pot fi realizate pe hârtie.

10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad

Descărcați semințe și semințe 2 gratuit (achiziții încorporate)

Numberama 2

Esența este aceeași ca în Semok, doar implementarea altor reguli mai clasice. Este în această versiune este adesea jucat în școli, universități ....

10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad

În japoneză Sudoku, aceasta este o scurtare a frazelor: "cifrele salvează de singurătate".

Câmpul de joc din Sudoku este un 9 × 9 pătrat împărțit în pătrate mai mici, cu o latură de 3 pătrate. Astfel, întregul câmp de joc cuprinde 81 de celule. Ei deja la începutul jocului sunt niște numere (de la 1 la 9), numite sfaturi. Din jucator este necesar sa se umple celulele libere cu numere de la 1 la 9 astfel incat in fiecare rand, in fiecare coloana si in fiecare mic patrat de 3 × 3, fiecare cifra sa apara o singura data.

În App Store, există multe aplicații care vă permit să jucați în Sudoku. Mi-a plăcut foarte mult aplicația Numbers complet gratuită în Sudoku.







10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad

Dar fanii jocului sunt, de asemenea, obligați să folosească puzzle-ul Reiner Knizia City of Secrets Skyline. Principiul de acolo, ca și în Sudoku, numai pe câmpul de care aveți nevoie pentru a aranja case de diferite etaje. Multe niveluri și o grafică frumoasă.

10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad

Puzzle-uri de cuvinte încrucișate japoneze

Despre puzzle-urile de cuvinte încrucișate japoneze pe care le-am scris odată. Olya (soția mea) îi place să le rezolve în timpul liber. Regulile sunt ilustrate de imaginea de mai jos.

10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad

După soluție, se obțin aproximativ astfel de imagini.

10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad

Numărul de legături

Scopul acestui joc este de a conecta aceleași numere cu o linie continuă, în timp ce cheltuiți cât mai puțin miscări și umbriți complet pătratul.

10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad

Numărul de linkuri pentru o parte din nivele gratuite, alte niveluri fiind achiziționate prin achiziții interne

Regele matematicii

Nu este doar un puzzle, este un joc matematic complet. În ea trebuie să răspundeți la tot felul de întrebări dificile. Cu cât răspunzi mai repede, cu atât mai multe puncte obțin. Niciodată matematica nu a fost atât de fascinantă!

10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad

Un puzzle simplu și nu un pop de la creatorii de Sudoku. Scopul acestui joc este de a rupe câmpul cu numerele în dreptunghiuri, astfel încât zona dreptunghiurilor să fie egală cu cifra din interiorul acestuia. Pentru iPad există o singură implementare a acestui joc.

10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad

Numtris: Jocul logicii și numerelor

Acesta este un joc de aventură original. Tetris cu numere. Pe lângă cifrele care se încadrează și trebuie să le colectați pe principiul Threes (1 și 2 va da 3), sau curățați prin colectarea mai multor identici (de exemplu, patru patru identice). Numtris are o campanie deplină, cu multe misiuni. Misiunile sunt diverse: de la o durată de 40 de secunde până la a ucide monstrul ... Puteți concura cu prietenii atât online cât și pe un iPad.

10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad

Jocul este foarte elegant, cu o grafică plăcută. Vă recomandăm să încercați, deoarece este gratuit.

Descărcați Numtris gratuit (există o achiziție încorporată)

GREG - Un joc de puzzle matematic

Un joc interesant de viteză și abilitatea de a adăuga rapid numere. Pe câmpurile 4 până la 4 există numere. Din aceste cifre este necesar să se colecteze suma astfel încât numărul din cerc să fie obținut de sus. De îndată ce numărul este colectat, se schimbă și trebuie să selectăm din nou numerele. Cu cât folosiți mai puțin numerele pe teren, cu atât mai mult se încălzește ... După 5 astfel de "încălzări" jocul se poate încheia. Resetarea are loc după fiecare nivel. În cele din urmă, jocul te acordă un titlu. Puteți bate "geniul matematicii"?

10 Cel mai bun puzzle-uri cu numere de pe ipad, totul despre ipad

Descărcați gratuit GREG (există achiziții încorporate)

Mult noroc tuturor! Și care sunt puzzle-urile tale preferate cu numere?

(Nimeni nu a evaluat niciodată un articol.) Fii primul!)

Takuzu. Este ca o cruce între Sudoku și cuvântul încrucișat japonez. Există un câmp pătrat în celulă, parțial umplut cu niște și zerouri. Trebuie să completați soldul, respectând următoarele reguli:
- numărul de exemplare și zerouri dintr-un rând sau dintr-o coloană trebuie să fie egal cu
- nu pot exista mai mult de două cifre identice la rând
- nu pot fi două rânduri sau coloane identice
În eppstor există performanțe diferite. Nu am văzut totul, așa că este mai bine - nu vă voi spune.

Mulțumesc. Nici măcar nu au auzit :)

Multumesc pentru GREG! Jucărie mare

Revizuire excelentă. Îmi place asemenea puzzle-uri. Am jucat pe hârtie, nu cred că există pe iPad. Mulțumesc!

Frumoase "picături" de Lumositate (ca, într-adevăr, restul lor mini-jocuri logice și matematice).
Ei bine, există întotdeauna "În minte". Este dificil să numești jocul, iar chestia e o singură dată, dar poți decide o vreme) - adaugă puțin entuziasm)))

iBrain. Poate că a fost o revizuire a site-ului. Nu sunt cu adevărat toate modurile cu numere, dar preferatele mele sunt cu ele. Deja în jur de aproape trei ani în ea joc







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: