6 modalități de a salva pe haine pentru copii până la 50 de ani

Nu este ușor să îmbrăcați un copil bine, în timp ce cheltuiți niște bani. Există multe dificultăți: în primul rând, copiii au proprietatea de a crește, prin urmare dulapul necesită actualizări constante. În al doilea rând, copiii nu iau întotdeauna haine cu atenție datorită activității lor.







Desigur, puteți scuipa totul și să-i îmbrați copilul ca fiind oribil, doar pentru a fi cald și ieftin. Dar nu caut moduri usoare. La mine, în ceea ce privește hainele pentru copii, există un anumit punct și, probabil, ambiții nesatisfăcute. Dar nu-mi place să cheltui mai mulți bani, așa că vreau să vă împărtășesc propriile căi de a salva hainele pentru copii.

1. Cumpărături pe Internet

Am scris mai multe despre acest lucru într-un articol separat. Acum aștept cu nerăbdare Black Friday - ziua în care în toate magazinele americane se fac reduceri uriașe la tot. Cu toate acestea, chiar și fără această zi miracolă puteți cumpăra lucruri mult mai ieftine decât la domiciliu.

Sincer, acum nu am conștiința de a cumpăra haine pentru copii în magazine obișnuite. La urma urmei, majoritatea lucrurilor care vin de la noi, am văzut pe Internet de multe ori mai ieftin. Pentru comparație, adidașii din piele Nike, Puma, Asics în costul offline $ 50-70, și le cumpăr la 15-30.

6 modalități de a salva pe haine pentru copii până la 50 de ani

2. Shopping în afara sezonului

Această metodă încă nu am stăpânit complet, dar lucrez în această direcție. Aici, de exemplu, a doua zi a cumpărat sandale și a cumpărat tricouri pentru vara următoare. Din păcate, am pierdut din vedere un moment atât de important ca pantofii de iarnă, iar acum mă gândesc cum să salvez cumpărăturile. Anul viitor, prin toate mijloacele, îmi voi cumpăra cizmele de vară în vară.

Dar setul termoizolant de jachete și salopete de iarnă, am câștigat foarte mult fiul unui prieten în mai - cu o reducere de 70%.

În general, dulapul de vară pe care-l refac în mod tradițional în timpul iernii, promovează în special această vânzare de Crăciun.

3. Vindeți lucruri vechi

Desigur, nu veți obține costul complet, dar jumătate este sigur. Astfel, de exemplu, vând cizme de cauciuc pentru fiica mea, iar cele noi mi-au costat cu 50% mai puțin.







Apropo, pentru a vinde în acest fel, nu numai lucrurile vechi, dar și cele noi care au fost primite ca dar sau copilul nu au reușit să-l demoleze (alunecat în mărime, așa cum se întâmplă adesea).

4. Prescrieți cadouri în prealabil

Cred că toată lumea este familiarizată cu situația în care în vacanțe copilul primeste cadouri care nu sunt necesare, apoi nepotrivite pentru mărime, stil și vârstă. Pentru astfel de cazuri, există o practică occidentală, care ne-a atins treptat - lista de dorințe, adică. pregătirea în avans a listei de cadouri dorite.

6 modalități de a salva pe haine pentru copii până la 50 de ani

De exemplu, în cea de-a patra aniversare, mi-am cumpărat toate cadourile, iar înainte de vacanță, oaspeții mi-au dat bani în schimbul unor pachete cu ceea ce este garantat de copilul meu.

O altă opțiune imbatabilă este certificatele de cadou pentru o anumită sumă care poate fi utilizată în magazinele pentru copii.

În cazurile extreme, cereți oaspeților să dea cadouri împreună cu cecurile, astfel încât, în cazul în care achiziția poate fi schimbată pentru un lucru de dimensiune diferită, de exemplu.

5. Profitați de reduceri

Nu ezitați să consultați vânzătorul din magazin cu privire la disponibilitatea ofertelor promoționale. De exemplu, folosesc adesea reduceri pentru persoanele de naștere, iar uneori ajung la 30%. Și nu contează că fiica mea are o aniversare o dată pe an, dar am mulți prieteni cu copii și, de obicei, nu există nici o problemă în prezentarea unei copii a certificatului de naștere.

De asemenea, nu uitați să utilizați carduri de discount, întrebați-vă prietenele pentru disponibilitatea lor. În compania noastră, un astfel de schimb de reduceri a fost mult timp un lucru obișnuit. Mai mult decât atât, multe prietene au cărți cu adevărat unice, cu reduceri de până la 50%.

Ca și în magazinele obișnuite, aici sunt lucruri bune și unice și există lucruri mediocre și obișnuite. Da, mulți oameni sunt opriți de faptul că aceste lucruri sunt deja în uz, dar după spălare nu devin mai rău decât restul hainelor din dulapul pentru copii.

Nu sunt un fan al acestei metode de salvare, dar adesea găsesc lucruri destul de speciale și strălucitoare - este un set grozav de pantaloni sport și câteva rochii de șifon cu fuste care nu sunt o rușine de purtat acasă. Și fiica mea, ca și multe fete, iubește să se îmbrace și să portretizeze printese.

Singurul lucru pe care nu îl voi face este să cumpăr pantofi în aceste magazine. La urma urmei, cel care a purtat-o ​​ar putea avea probleme ortopedice, iar pantofii pot fi deformați din acest motiv.

După cum puteți vedea, este ușor de salvat. Nu este primul an în care am urmat recomandările pe care le-am descris mai sus, așa că reușesc să economisesc până la jumătate din costul îmbrăcămintei pentru copii și asta ești de acord cu mulți bani.

Și ce mijloace de salvare știi?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: