6 Lucruri pe care Isus nu le-a spus niciodată

Isus a spus multe despre Biblie, dar există lucruri pe care Isus nu le-a spus niciodată. Mai jos sunt 6 dintre ele.

1. Nu sunteți vrednici de atenție!

Isus nu a prezentat niciodată condiții pentru cei cărora le-a dat dragostea. Indiferent de trecutul vostru, dragostea lui Hristos este accesibilă oricui îl acceptă. Nimeni nu poate deveni prea imperfect sau nepotrivit pentru a primi iertarea și mântuirea veșnică.







2. Urmează-Mă, și vă voi da bogăție și slavă.

Isus nu a promis niciodată slavă și bogății, dar și el nu sa opus acestor lucruri dacă slujesc slava lui Dumnezeu. Dacă dorești o relație cu Dumnezeu doar pentru a-ți satisface nevoile materiale, trebuie să te gândești la ce fel de dumnezeu ești cu adevărat.

3. Totul va fi așa cum doriți.

Când mulți dintre noi se roagă lui Isus, credem că totul va fi așa cum îl dorim și când o vom dori. Dar nu toate rugăciunile vor fi răspuns, deși Isus are puterea și puterea de a răspunde tuturor. Este atât de mare! Doar pentru că rugăciunea ta nu a fost răspunsă atunci când ai planificat, nu înseamnă că a fost ignorată de Dumnezeu. Credința - această încredere în Dumnezeu, chiar și atunci când totul în jurul valorii nu are nici un sens, inclusiv însăși rugăciunea pe care, uneori, așa cum credem noi pot rămâne fără răspuns sau extaziat înaintea lui Dumnezeu la momentul nepotrivit. Dumnezeu aude pe toată lumea, îi cunoaște pe toți personal și, de asemenea, ceea ce este cel mai bun pentru fiecare dintre noi. Faceți un pas înapoi și încrederea în Dumnezeu, timpul și voia Lui.







4. Te voi binecuvânta dacă te rogi destul de mult

Binecuvântarea rugăciunii este în rugăciune în sine. Comunicarea și dialogul cu Tatăl nostru ceresc aduce mai multă satisfacție decât orice, orice am poprosili.Iisus, nu este gin fabulos, așa că, dacă rugăciunile tale mai mult ca o listă de dorințe decât o conversație cordială, este timpul pentru a reflecta asupra a ceea ce Credința voastră este construită.

5. Totul va merge fără probleme în viață

Atât de mulți oameni cred că numai pentru că ei cred în Hristos, totul va fi "fără agitație" în viața lor. Nu e deloc așa. Chiar dacă aveți o relație strânsă cu Hristos, aceasta nu înseamnă că viața este tot în jurul tău va opri mișcarea și circumstanțele dificile încetează să mai existe, pur și simplu, împreună cu probabilitatea de vremuri grele. În ciuda faptului că Isus nu a spus niciodată că viața ar fi ușor, El a promis că va ajuta întotdeauna în dvs. nuzhde.Sut Evanghelia nu este despre ceea ce viata va fi perfect, și că imperfecțiunea acestei vieți , avem un Mântuitor impecabil.

6. Ai mers prea departe pentru a fi mântuit

Nimeni nu poate merge prea departe pentru a nu avea o relație cu Hristos. Indiferent de locul în care te-a luat viața, poți întotdeauna să vezi mâinile întinse ale lui Hristos lângă el. Iertarea și dragostea pe care El o oferă este ceva din care este pur și simplu imposibil de scăpat, precum și de a deveni prea pătat pentru a nu fi acceptat de El.

Portalul Binecuvântării Tatălui (www.imbf.org)







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: