5 Motive pentru a merge la armata, "tinerii din regiunea Kaliningrad"

În ultimele decenii, serviciul militar și-a pierdut în mod vădit recursul. Din când în când te aud: și eu zakosil pentru un motiv, și am o „carte albă“ a emis, și am o întârziere ... Rularea în jurul valorii de băieții de la comisarii militari ca iepurii de lupi.

Cu toate acestea, în ultimii ani, situația din forțele armate sa schimbat radical. Serviciul în armată a devenit mai ordonat, mai potrivit pentru scopul său. Și viața de serviciu a devenit diferită. Dacă în anii sovietici au slujit doi sau trei ani, acum este doar un an. Iar pentru cineva care se apropie de vârsta de proiect, în nici un caz nu trebuie să creadă că anul acesta va fi pierdut pentru viață. „Komsomolskaia Pravda“, împreună cu specialiști din centrul regional al educației de formare pre-militar obligatoriu și militar-patriotică, în subordinea Agenției pentru regiunea Kaliningrad tineri au găsit 5 motive pentru care ar trebui să meargă cu siguranță la armată.







1. În armată puteți obține o specialitate

Nu toți, după școală, fără probleme, intrăm în universitate și ne imaginăm clar cariera lor viitoare. Pentru mulți, această perioadă de autodeterminare durează destul de mult. Forțele armate vor ajuta la determinarea ei înșiși. Astăzi, unitățile militare rareori scot parada de la gard la masa de prânz. Formarea reală a armatei este acordată o atenție deosebită. De exemplu, după un an de serviciu, puteți deveni un sofer cu experiență, mecanic auto, master radio electronice, inginerie, fundamente geodezice și așa mai departe. Astfel de lucruri sunt întotdeauna utile pentru un cetățean.







2. Asistență în creșterea carierei

Când un tânăr vine să-și găsească un loc de muncă, angajatorul examinează cu atenție cererea candidatului. Dacă o persoană tânără este o carte militară, și va fi un semn de serviciu militar, directorul ar reactiona, crede-mă, cu mare atenție și respect. În plus, acum în Rusia, sa discutat ideea de a accepta în serviciul public doar cei care au servit în armată.

Cu "biletul alb", pe care mulți "slobbers" îl primesc, nu se vor pregăti pentru serviciu public și multe alte locuri nu vor fi luate. În general, o carieră normală nu funcționează.

3. În armată, puteți întări sănătatea

Că ani de serviciu nu a fost în zadar, o atenție deosebită poate fi acordată sănătății proprii. În unitățile militare - multe oportunități pentru sport. A alerga cu un calcul complet, de formare pe simulatoare, de formare în luptă ... După un an de serviciu, te vei întoarce acasă complet diferită: nici mama nu va ști nici iubita ei.

4. Prietenie reală

Adevărata prietenie de sex masculin este adesea născută într-o companie, un batalion, printre băieții din chemarea lor. Cel care a împărțit un vas de apă pentru doi, adesea împreună - pentru viață.

Pentru un an pe un cetățean puteți obține și rupe o relație cu o duzină sau chiar două fete. Ca urmare, sistemul nervos va veni la desfrânarea completă. Și cum să trăiești mai departe?

5. În armată, tinerii devin oameni

Aceasta este o teză comună, dar este 100% adevărată. În armată, o persoană se află în anumite condiții extreme, când este forțat să-și mobilizeze toate resursele. Ca urmare, o persoană învață să ia decizii rapid. Devine un personaj mai puternic. Un bărbat, pe scurt.

Anul va trece, astfel încât să nu observați. Și apoi veți încerca să-l amintiți, și nu va funcționa. Serviciul militar va fi amintit pentru viață, crede-mă.

Mai multe informații despre formarea pre-înscriere - pe site-ul molod39.ru.

Sursa: Komsomolskaya Pravda - Kaliningrad.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: