34 Modalități de gestionare a energiei personale

Pronunță within you: Energy!

Imaginați-vă că sunteți plini de energie și vă rupe! Adevărul este un sentiment bun, plinătatea vieții se simte, starea de spirit se ridică, umărul se îndreaptă?







Un om care își eliberează energia, deschide toate canalele și îndepărtează barierele din calea lui, începe să-l radieze în toate direcțiile.

Devine ușor pentru el orice fel de a-și atinge obiectivele. El știe că poate face acest lucru, lasă-l să fie, nu-i așa, și se întâmplă cu el.

Energia își atrage obiectivele, energia îl atrage pe oameni. Oamenii se îmbăiază în razele energiei acestui om, plutind în soare. Cineva se încarcă și se întoarce, cineva este un vampir, ci o persoană cu energie fără nici o diferență, pentru care să strălucească, nu poate să strălucească.

Când ai multă energie, nu poți să stai liniștit. Cu siguranta aveti nevoie sa faceti ceva, sa schimbati ceva in lume, sa mutati, sa mutati, sa incurajati, sa creati.

Cu cât mai multă energie aveți, cu atât mai multe lucruri încep să vă atragă spre rezonanța cu starea voastră, dorințele voastre, sinele vostru.

Cum să învățați să auziți semnalele corpului și să alegeți căile care ne dau energie și să abandonați căile pe care le ia? Nu e ușor. Mai exact, "este simplu, dar nu este ușor." Și acest lucru poate fi învățat și crescut în sine însuși un astfel de obicei.


Alăturați-vă grupului. și veți putea vizualiza imaginile în dimensiune completă

Larissa

Elena, risc (eclaire sau apariția unui alt potențial negativ). dar vreau să vă atrag atenția că:

1 termenul energie și energie pentru om sunt irelevante (și fiziologiei sale).

Prin acești termeni, umanitatea modernă civilizată înseamnă obiecte și procese complet diferite, dar foarte specifice (nu abstracte).

2 Înlocuirea conceptelor ("vorbi corect" de fapt) este modul în care "nu în acea stepă".

3 "Umanitatea" a lucrat mult timp, a selectat limba și termenii pentru a descrie obiectivele (adică procesele care se produc într-adevăr). Această terminologie este foarte stabilă, deși poate fi schimbată teoretic în timp (de fapt, nu în formă și în termeni de număr de termeni).

De ce să creați termeni noi. Cine are nevoie și pentru ce? Cui este profitabil?

Cu ajutorul unei limbi noi, se poate "construi" o nouă "realitate" care să nu coincidă cu realitatea obiectivă.

Nu crezi? (întrebarea este mai degrabă retorică).

Colecțiile tale „serie de vizuale“ viața reală ( „râde?“, Flori.) Produce uimitoare sentimente estesstvenno de admirație sinceră și de râs cu privire la caracterul complet al prezentării și văzut.

De ce alte dopaj (și discutabil)? (o întrebare retorică).

Pronunță în tine: Energie!







Imaginați-vă ce este în jurul vostru. "plin de energie"

(o grădină înflorită sau o explozie nucleară?), iar senzațiile tale vor fi foarte diferite.

Imaginați-vă ceva bun în timp ce nu spuneți cuvântul "energie" (de exemplu, cuvântul "mama") și sentimentele voastre vor fi în continuare bune. "Biochimia" stării de spirit cu cuvântul și termenul de energie nu este legată.

Aș dori să vă atrag atenția că energia este prea termen general (probabil el în legătură cu proprietățile și modul de existență a materiei, dar acest lucru este rezumatul meu și incorect.) .Energiya poate fi semnul (+) sau cu semnul (-), dar este întotdeauna cuantificat. dar nu o caracteristică calitativă.

Utilizați-l în orice proces pentru orice obiect este posibil numai în termeni cantitativi. Altele "de la cel rău".

Helena

Întotdeauna vrei să vezi negativul opus, Larissa :) Totul e în neregulă cu tine, dar nu așa;) Că legăturile nu sunt acolo, atunci cineva are un interes mercantil, altceva nu este în felul tău făcut. De ce toate dvs., așa cum caracterizați voi, întrebări retorice? Orice cuvânt, frază poate fi tras în afara contextului și poate fi făcut complet nonsens. Nu mă interesează argumentele lexicale. Nu-mi plac deloc argumentele. Fiecare persoană are propria sa viziune asupra lucrurilor și o altă platformă pentru perceperea informațiilor.

Pentru dvs. nu există nici un beneficiu în materialele grupului - apăsați referința "plecare" și toate cazurile.

Lubov

Larissa

multumesc pentru raspunsul "standardizat".

În opinia mea, o persoană civilizată (necivilizată)

-pentru a apela pe cineva un vampir nu este corect;

-pentru a împărți (clasifica) oamenii prin anumite caracteristici, cu atât mai mult vampirismul nu este civilizat;

-dați sfaturi cu privire la ce să faceți, mai ales atunci când nu sunteți întrebați - nu este în mod corespunzător și civilizat.

Clarificarea poziției în timpul unei conversații este modul normal de comunicare și calea dezvoltării umane și a umanității în orice moment.

Larissa

Nu-mi place să mă cert singur.

ci să discutăm și să învățăm structura reală a lumii, persoana, esența interrelațiilor - nu este nimic mai fascinant în viață și în lume și aceasta este de fapt baza pentru existența și dezvoltarea civilizației umane.

„Pentru tine, nu există nici o utilizare în grupul de materiale - clic pe o trimitere la“ părăsi „și toate lucrurile.“

Mulțumesc. poate voi lua sfaturi (dar nu suficient)

Lăsați grup poate fi, dar se oprește până în prezent (dacă nu te superi) Senses de umor și un gust surprinzător, care a apărut sub titlul „râde“, „de culoare și de distracție capacitatea excepțională de a utiliza chiar și decontate Eclairs inerente femeilor reale.

"Fiecare persoană are propria sa viziune asupra lucrurilor și o altă platformă pentru perceperea informațiilor".

Absolut de acord. În general, este dificil să se argumenteze cu astfel de asigurări și o abordare individuală a fiecărei probleme și individuale. Cel puțin pentru că considerarea individuală a unei anumite probleme este "metoda de conștientizare a lumii" general acceptată, o modalitate de a "extrage" informația obiectivă.

pentru ce sunt întrebările mele retorice?

Probabil pentru asta. pentru a atrage atenția asupra faptului că există informații ca o realitate obiectivă și că există informații ca o interpretare subiectivă.

Aceasta din urmă / interpretare subiectivă / (adesea numită religie, înșelăciune, fraudă, demagogie în funcție de tehnicile folosite și obiectivele)

Diferența. limita dintre ele / informația obiectivă și interpretarea ei subiectivă / se manifestă și se află în "vorbi corect" (Și în ce mod poate fi încă exprimată?)

de ce este necesar? Încă o dată, atragem atenția asupra faptului că noi, adulții, formează mediul în care trăiesc copiii noștri și de calitatea și puritatea de care depinde calitatea și sănătatea (fizică, psihologică) a persoanei umane. prezența "parazitismului" legat de noroi atât în ​​societate, cât și în bucătăria proprie, într-un apartament, în corp. și altele.

Intrebarile mele sunt de fapt retorice, pentru ca toata lumea alege ce cale sa mearga si ce sa fac sau nu (in aceasta si eu sunt de acord cu tine).







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: