3-pat de cazare - întrebări privind plasarea și tipurile de camere - forum turtrans-voyage

Nu am primit niciodată un răspuns la întrebarea mea, așa că o întreb din nou
Poate TTV oferi o familie de trei persoane o cazare triplă în hotel. Dacă nu, de ce. Calitatea și dimensiunea paturilor suplimentare îmi place destul. Au fost două excursii cu astfel de condiții.






Există excursii în care aș vrea foarte mult să merg, dar totul depinde de o cazare triplă.

răspunsul a fost - de la mine și de la TTV, dar din cauza unei funcționări defectuoase în acele zile pe forumul el lipsește acum

Dacă răspunsul a fost, atunci repetați-l vă rog. Din păcate, nu l-am putut citi

Odată ce am obișnuit să pun o întrebare în gol ...
După cum înțeleg, o tăcere lungă înseamnă că nu. Asta ma interesează - de ce nu?
Experiența călătoriilor mele arată că nu există atât de multe familii - călători ca mine. Faptul că sunt singurul pe forum pentru a pune această întrebare confirmă acest lucru. Deci, nu amenință costurile materiale mari ale TTV, atunci de ce este imposibil să se întâlnească cu clientul.
Din păcate, în timp ce așteptam un răspuns de la TTV, locurile preferate în turneele selectate au devenit roșii. Deci nu este destinul ....
Dar răspunsul pe care încă aș dori să-l primesc

Este posibilă cazare triplă, deși nu este binevenită.
Această întrebare a fost adresată direct în biroul TTV.
Răspunsul a fost pozitiv, dar fără bucurie în vocea lui.
În principiu, firma nu ar trebui să impună o singură cazare unuia dintre cei trei turiști, aceasta este o încălcare a Legii "Cu privire la protecția drepturilor consumatorilor". 16: "Este interzisă determinarea achiziționării anumitor bunuri (lucrări, servicii) prin achiziția obligatorie a altor bunuri (lucrări, servicii)".
Ie în cazul în care cei trei doresc să meargă în turneu și de a trăi împreună, societatea nu poate impune una dintre ele trăind într-o singură cameră sau o cameră dublă cu un dormitor comun cu o oportunitate reală de a furniza serviciul solicitat.

Din păcate, în timp ce așteptam un răspuns de la TTV, locurile preferate în turneele selectate au devenit roșii. Deci nu este destinul ....
Dar răspunsul pe care încă aș dori să-l primesc


Și de ce nu ați încercat să sunați la birou? Pentru o lună, ar fi posibil, IMHO.

Manyasha, vreau să citesc răspunsul TTTV pe forum, deoarece atunci când am comandat runda anterioară, nu am sunat doar, dar am cerut și o plasare triplă când plătesc pentru o excursie la birou. Am fost refuzat, explicând că fiica mea are 19 ani și această locuință va fi incomodă pentru familia noastră, din moment ce camera și paturile sunt mici. Am fost de acord. Dar acum comparând cele două opțiuni de plasare. alege în mod deliberat "inconfortabil" triplu. Pentru familia noastră este mai convenabil.






Multe mulțumiri adresate CACA pentru participarea la acest subiect.
TTV răspundeți în posturi pentru recunoștință, participați la discuția despre noi programe, dar din anumite motive nu răspund, dar am vrut să-mi citesc și întrebarea:

Suntem foarte fericiți că aveți încredere în noi în vacanță. Și noi, la rândul nostru, facem tot posibilul pentru a ne asigura că fiecare călătorie aduce multe emoții pozitive și impresii de neuitat.

Bună ziua, Gera097!
În numele companiei TTV, dorim să clarificăm problema de cazare cu 3 locuri în hoteluri de-a lungul traseului.

Nu refuzăm niciodată turiștilor să proiecteze o cameră cu 3 paturi, dacă este o familie, indiferent de vârsta copilului. Dar întotdeauna avertizează că cazare într-o cameră cu 3 paturi nu este întotdeauna convenabilă pentru turiști.

Unele hoteluri au camere standard cu 3 paturi pentru 3 adulți, unele hoteluri nu.
. Din acest motiv, nu putem confirma și asigura cazare într-o cameră standard de 3 paturi cu 3 paturi standard, și doar o cameră cu 3 paturi cu pat suplimentar, conceput pentru copii.
Tururile companiei "Turtrans-Voyage" implică de multe ori sosiri târzii la hoteluri, plecări devreme și o excursie aglomerată. După ziua excursiei, fiecare turist are nevoie de o odihnă completă.

Dacă turiștii sunt mulțumiți de o astfel de nuanță la plasare, suntem gata să confirmăm camera triplă în hotelurile de-a lungul traseului.

Acum este greu de spus dacă a fost o greșeală a managerului care te-a făcut pe un tur sau dacă a existat o neînțelegere între tine când ai rezervat un voucher.

Sperăm că această situație nu va afecta dorința de a continua călătoriile cu compania noastră!

Sincer, dle adjunct. Șeful Departamentului Central European
Mityushina Valentina

Galina îmi pare rău că, cu o întârziere, dar mulțumiri pentru legături
TTV. mulțumesc pentru răspuns

În continuarea subiectului. Absolut spontan s-au adunat pentru turul de Anul Nou la Baltici. Plătesc un omagiu TTTV fără întrebări suplimentare, ne-a eliberat o cameră de 3 locuri, am cerut doar să scriu o chitanță pe care sunt de acord să o adaug. Desigur, sunt de acord, numai în tururile baltice nu există nici o reducere pentru o cazare cu 3 paturi, ci o taxă suplimentară.
Și acum scriu că sunt de acord să dorm pe saltea și să plătesc 30 de euro. Mărește soarta ....

În continuarea subiectului vreau să știu cât de legitimă este cerința de suprataxă pentru cazare dublă garantată. A trebuit să plătesc 15 dolari pentru fiica mea. pentru faptul că nu avem un al treilea popor turistic populat: roll:

Din câte înțelegem, vorbim despre turneul 1M "Praga - Paris - Berlin". Acesta este singurul tur, ale cărui costuri de bază se calculează cu un hotel de 3 stele în hotel.

Programul turistic este o parte integrantă a contractului. Deci, în funcție de programul turneului:

Plătit suplimentar:
.
> 15 $ Supliment pentru ocuparea dublă garantată.


Astfel, o plată suplimentară de 15 USD de la o persoană pentru cazare garantată cu 2 paturi este destul de legitimă.

Cu credincioșia ta.
Ivleva Catherine.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: