7 redactori șefi ai glossului rusesc

Alena Doletskaya

Odată cu plecarea lui Vogue Doletskaya, care este un invitat frecvent la părți și principalele evenimente de moda a deschis un nou capitol în biografia sa, dar titlul fondatorului Alena luciului rus aparține de drept și pentru toți.







Victoria Davydova

"Victoria Davydova - un profesionist strălucit, capabil să facă orice revistă. Este surprinzător viabil, are o clară gândire sistemică, angajamentul și capacitatea de a asigura cel mai bun rezultat al echipei sale - a vorbit despre Doletskaya de înlocuire Davydova se confruntă acum cu fostul presedinte al Conde Nast Rusia Karina Dobrotvorskaya. "Înțelege perfect cititorul pentru care lucrează, are toate legile jurnalismului lucios, captează instantaneu tendințele la modă și jurnalistică. Nu mă îndoiesc că Victoria va face un Vogue frumos - proaspăt, modern, strălucitor, ascuțit și elegant. "

Davydova a desfășurat Vogue în direcția pieței ruse, schimbând aspectul și conținutul publicației. Ea a acordat mai multă atenție intereselor cititorilor ruși și a început să se concentreze mai puțin asupra Occidentului.

Maria Fedorova

7 redactori șefi ai glossului rusesc
Maria Fedorova și Miroslava Duma

Ksenia Sobchak

Cine ar fi crezut că Ksenia Sobchak poartă ochelari elegant, face faza scurtă aristocratică, va organiza o reuniune privind Bolotnaya Piața împotriva „partid de escroci și hoți“ și a condus o revista glossy. Absolvent al MGIMO. care pentru un cuvânt nu se potrivește în buzunar, timp de doi ani sa transformat dintr-o copie rusă a lui Peris Hilton într-o icoană de stil. în plus, am propria mea revistă.

Daria Veledeeva

"L-am intalnit pe Dasha acum cinci ani, am lucrat impreuna si am facut prieteni", spune Peneva. "Dasha este persoana cu care petrec mai mult timp, probabil, decât cu soțul meu".

Dasha a fost criticată pentru costumele ei, în care a fost publicat șeful revistei lucioase și, de asemenea, acuzat de lipsă de gust. Întrebarea "este necesar să se uite la modă să lucreze în industria modei" este încă deschisă. Dar, odata cu Susie Menkes intr-o haina ciudata, poti sta pe cel mai important defileu din randurile din fata cu Anna Wintour. atunci Dasha este, de asemenea, iertată pentru imaginile ei nereușite. În plus, șeful Harper's Bazaar a făcut greșeli din ce în ce mai recent.

Veledeeva - un muncitor și cel mai mult timp petrecut la locul de muncă. "Îmi petrec cea mai mare parte a vieții mele în birou și văd colegii mei mai des decât prietenii și familia mea", admite Daria. "Dar nu simt nici un disconfort - dacă sunteți îngrijorat că lucrați prea mult, atunci nu sunteți ocupat cu propria afacere".

Alain Peneva

Alena Peneva a studiat în străinătate și a absolvit facultatea de drept a Universității London Guildhall și, așa cum recunoaște el însuși, a fost complet accidentală în jurnalism. La vârsta de 19 ani, fata a decis că trebuie să înceapă să câștige bani și să obțină un loc de muncă într-o firmă de avocatură. Lucrarea a fost plictisitoare, iar apoi Alena a obținut un post de PR manager, că fata îi plăcea mult mai mult. Totuși, toate acestea au avut loc la Londra. La intoarcerea la Moscova, Alena nu si-a pierdut capul si a trimis un CV la Vogue.

Yurate Gurauskaite

La momentul lansării InStyle în Rusia, nu a existat o revistă lucioasă despre stilul stelar. Mai exact, orice astfel de publicație a fost clasificată drept "galben". InStyle a devenit prima revista de grăsime "despre stele, lucruri și o viață frumoasă", în care au apărut multe sfaturi practice despre stil și nu au existat bârfe în tabloide. Yurate Gurauskaite a început să tipărească pe paginile ediției ei imagini nu numai de celebrități străine, dar și elegante interne.

„Mi-ar fi reacționat InStyle la categoria de cele mai multe reviste de lifestyle decât pur moda-ediții, pentru că noi nu suntem atât de mult despre moda ca despre lucruri care, da, poate fi foarte bun în sine, și să fie la modă, dar că ar trebui să fie în măsură de a alege dreapta - în funcție de tipul de figura, de vârstă, de dispoziție, de timp din zi și de an, - a vorbit despre creierul ei Guarouskaite înainte de lansarea primului număr al revistei. - InStyle nu publica articole de revizuire despre anumite tendinte in moda, interviuri lungi cu designeri. Cu aceasta, alte reviste se descurcă bine. Vorbim despre ce și cum să purtați acest sezon, cum să pictați, cum să faceți părul, cum să primiți oaspeții, unde să mergeți, unde să mergeți să vă odihniți. Într-un cuvânt, un ghid fascinant pentru a vă face viața mai colorată, mai elegantă și mai convenabilă. În acest caz, InStyle nu preda, dar, arătând un mare număr de exemple, ajută să facă o alegere. Foarte corect și câștig-câștig, din punct de vedere comercial, abordare a publicului. "







InStyle organizează diverse evenimente în fiecare an. De exemplu, un bar de petrecere a timpului liber. unde brandurile de frumusețe de vârf prezintă oaspeților noile produse cosmetice și proceduri, conduc cursuri și cursuri de master, evenimentul Celebrity Suite. unde stilistii revistei InStyle pregatesc actrite pentru iesirea pe covorul rosu al Festivalului International de Film de la Moscova. show-ul de moda The Show. La toate evenimentele revistei, precum și la alte întâlniri importante, apare mereu șeful revistei Jurate Gurauskaite.

Vedeți mai multe fotografii:

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc

7 redactori șefi ai glossului rusesc







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: