10 Cele mai celebre virgine ale planetei

Virginitate. Fetele sunt luate pentru ao prețui, băieții încearcă să scape de ea cât mai curând posibil. Dar, în final, noi toți, băieți și fete, pierdem castitatea. Bineînțeles, cu câteva excepții.







Veți fi surprinși să citiți selecția noastră de cele mai renumite 10 virgine ale planetei.

1. Elizaveta Tudor

Decizia de a nu se despărți de nevinovăția reginei engleze a luat-o ca să nu se căsătorească și să păstreze puterea fără limite.

„Pentru slava lui Dumnezeu, pentru binele statului, m-am gândit să păstreze inviolabil un jurământ de virginitate Uită-te la inelul meu de stat, -. Ea a spus, arătând parlamentari simbol al autorității, nu au luat după încoronare - pentru a le-am devenit logodit cu soțul ei, care întotdeauna se va lipi la mormântul soțului meu - Anglia, copii - aș alege subiecții mei soția lui umană sunt demni, dar până atunci îmi doresc ca pe mormântul meu inscripționat: .. „Ea a trăit și a murit virgină și o regină.“

2. Isaac Newton

Isaac Newton, unul dintre creatorii fizicii clasice, a fost de asemenea o fecioară, care era foarte mândră. Moare la vârsta de 85 de ani, a recunoscut că nu a atins niciodată corpul oricărei femei și nu a experimentat pasiuni carnale. El considera că aceasta este demnitatea sa, crezând că și-a folosit dragostea pentru dragostea pentru știință.







3. Valeria Novodvorskaya

4. Susan Boyle

cântăreț scoțian care a devenit celebru datorită participării la emisiunea „Britain Got Talent“, mi-a spus că, pentru '53 lui nu a sărutat un bărbat, ca să nu mai vorbim de restul! Cu toate acestea, fericirea a zâmbit și ea - în 53 cântărețul sa întâlnit cu un bărbat și au început o relație.

5. Joan de Arc

Jeanne d'Arc, eroina națională a Franței, arsă la miză, a rămas pentru totdeauna în memoria oamenilor ca una dintre cele mai celebre virgine din istorie.

6. Jane Austen

Jane Austen, scriitoare engleza a secolului al XVIII-lea, a fost indragostita de un tanar marinar cand era tanara, dar a mers intr-o calatorie si a murit tragic. După acest eveniment nefericit, Jane Austen nu a fost văzută în relațiile cu bărbații. Toată viața ei a trăit cu sora și părinții ei, luând scris. Era încă fecioară.

7. Lisa Kudrow

Actrita americana, cel mai bine cunoscut pentru rolul ei ca Phoebe Buffay în sitcom-ul „Friends“, pentru a se ține la întâlnirea cu soțul ei, un cuplu căsătorit când Lisa a fost de 32 de ani.

8. Nikola Tesla

Fizicianul și experimentatorul sârb în domeniul energiei electrice nu a fost niciodată căsătorit. El a spus că castitatea îl ajută să creeze. Cu toate acestea, Tesla a fost foarte popular cu femeile, și mulți au fost nebuni despre el.

9. Anatoly Vasserman

Anatoli Wasserman, unul dintre cei mai inteligenți oameni din țara noastră și legenda Runet admite că trăiesc fără o femeie este greu, dar pentru a schimba această situație nu se poate, pentru că jurământul de castitate la o vârstă fragedă.

Wasserman nu ascunde că abstinența impune o amprentă negativă asupra stării sale fizice și morale. În același timp, este mândru că este cea mai faimoasă virgină a Rusiei.

10. Adriana Lima







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: