8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

Continuăm să experimentăm propria noastră apariție în numele științei și iluminării maselor. În această comunicare, instrumentele pe care le-am încercat recent și ne-am îndrăgostit pentru totdeauna.

În fiecare lună încercăm împreună, probabil, aproximativ 50 de mijloace diferite. Poziția obligă, și - oricine are de făcut acest lucru. Dar, în același timp, fiecare dintre noi știe - numai cei aleși și cei câțiva vor rămâne pe raftul nostru pentru o lungă perioadă de timp.







Scapa de post-acnee, riduri, strângeți fața ovală

Căutăm voluntari pentru un proiect cu un laser Fractora. Doriți să scăpați de urme de acnee, să îmbunătățiți pielea și să strângeți fața ovală? Trimiteți cererea dvs.!

Detalii și se aplică pentru participare +

Pentru ceea ce iubesc industria, pe care o fac de multă vreme - pentru disponibilitatea ei constantă de a mă surprinde. Ea - în ansamblu - este cea mai bună anti-vârstă, pentru că vârsta este plictiseală și nu te plictisești de ea.

Ultima mea surpriză - să nu spun șoc - tampoane elvețiene Filabe. Înțelesul lor este că este o purificare și o îngrijire într-o pânză. În pachet, conceput pentru 28 de zile, 4 plicuri de câte 7 cârpe fiecare. La o cârpă (literalmente o cârpă - un șervețel uscat dens) a devenit o cârpă miraculoasă, ea ar trebui doar să fie umezită cu apă.

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

O parte a ei este mai dură, iar cealaltă - mai puțin. Prin această parte, care este mai mult, vă curățiți fața. Machiajul este îndepărtat în mod magic, nu mai rău decât micelar. De asemenea, murdăria este spălată. Creatorii spun că și porii sunt deschiși și curățiți - este greu să spun ceva, nu am probleme cu porii :) Apoi, întoarceți șervețelul pe o parte netedă, blândă. Și, din nou, ștergeți-i fața - și mai mult cum nu crema de care nu aveți nevoie. Tot ce este necesar vine din acest șervețel (nu gras, nu gras, nu miroase nimic) în piele. Seturile de servetele sunt diferite. Am încercat anti-îmbătrânire, dar există și împotriva pigmentării, a tenului și a îngrijirii generale.

Pe de o parte, pare ciudat - doar de câteva ori să vă puneți un șervețel pe față și să nu mai mirosi cu o cremă?

Pe de altă parte, este atât de tentant.

Cu al treilea, desigur, din nou ciudat - în ciuda numeroaselor premii și premii, marca, pe care cele mai bune minți elvețiene au luptat timp de 30 de ani. Dar la fel. Și ce cremă?

Cu al patrulea. Am luat cu mine în India doar un pachet de 7 șervete de anti-vârstă Filabe, spunându-mi că acesta este un experiment și nu voi muri în 7 zile fără kremikov? Și nu a murit. Mai mult, pielea sa simțit bine. Aerul himalayan nu este redus, dar încă. În plus față de aceste șervețele, m-am liniștit singurul meu piele și am văzut doar La Roche-Posay cu SPF 50.

Întorcându-se, se apropiară din nou de cremene. Memoria motorului nu permite să renunți la fumat, nu că a murdărit cu creme :) Este un lucru teribil. Și ce zici de zer? Ce, fs în zadar?

Acum mărturisesc. Nu e gata să arunce 5 tone de cosmetologie din baie - dar într-un fel, servetele funcționează.

Compoziție. principalele componente active sunt lecitina, polisorbat 80, isoflavone de soia. Nu conține alcool, emulgatori, parfumuri și conservanți.

Prețul. 5450 ruble pentru o ambalare

Balsam de corectare a balsamului Derma Blemish Balm, Cell Fusion C

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

Și eu aleg din nou mijlocul meu preferat al lunii - fundație. Mai degrabă, în acest caz, este într-adevăr bb-cremă în înțelegerea originală: nu numai pigmenți, dar, de asemenea, de îngrijire.

Pentru prima dată l-am întâlnit acum trei ani în Petrovka-Beauty - după curățare, mi sa dat și am dat-o ca o sondă într-o pungă de pliculețe. Am fost atat de incantat de faptul ca am folosit aceasta "intindere" de mult timp.) Si apoi m-am gandit totul "trebuie sa-mi amintesc sa scriu ceea ce se cheama" si "bine, cel putin intr-un iPhone sfotkai".

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

Și astfel soarta ne-a adus din nou anul acesta - a găsit-o pe site-ul skinguru.ru în vânzare. El, desigur, mai întâi de toate pentru pielea cu probleme sau după proceduri, în opinia mea, deși, desigur, normal și uscat ar putea dori. Cel mai important lucru este că nu înfundă porii. În general. Pentru mine este foarte real acum (ca întotdeauna, în general, dar acum în special - nu ar fi de dorit să se adauge acizii în plecare, iar pielea este înclinată spre keratinizarea întârziată). Și, prin urmare, o calmează puțin. SPF36 nu este, de asemenea, inutil, deși eu, ca un maniac, mi-am pus pe față mai întâi o cremă cu SPF50.

În ceea ce privește umbra, este una și destul de versatilă. În același timp, ne amintește de unii dintre colegii săi asiatici - este un pic greu, ar trebui să luați în considerare acest lucru dacă doriți să îl încercați. Mascarea nu este densă (de la ușoară la moderată), dar este roșeață și neregularități care se ascund bine. Mai ales nu matiruet, ca o hârtie clocotită bine - în a doua jumătate a zilei încep să strălucească (dar aceasta este povestea mea obișnuită). Textura este destul de ușoară și cumva proaspătă.

În general, acesta este un lucru foarte bun pentru pielea problematică (dar nu atât de problematică, atunci când aveți nevoie de un grad ridicat de acoperire), cu care acest piele este foarte confortabil pe tot parcursul zilei. Îl folosesc în acele zile când am nevoie de un machiaj liniștit, invizibil, care pare să nu fie acolo.

Crema pentru piele normală și predispusă la uscăciune Aquasource Cocoon, Biotherm

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider
Conform texturii produsului Biotherm Aquasource Cocoon - gel-balsam. Este destul de densă, dar după aproximativ zece secunde de la contactul cu pielea se topește, devine lichidă și se distribuie ușor (ca untul pe o tigaie fierbinte). Ei bine hidratează și îndepărtează tenul plictisitor. Se absoarbe rapid, nu lasă lipicioase, nu straluceste, nu are un film tangibil. Porii nu se înfundă (pielea mea capricioasă este potrivită, din păcate, nu toate fondurile). Un alt plus - crema se "perfectă" perfect cu orice zer. Puteți să-l utilizați dimineața și seara.

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

De ce a fost un "cocon", mi-am dat seama când fiica mea și cu mine am decis să facem o plimbare într-o zi frumoasă de primăvară cu un vânt groaznic (da, atunci când un câine bun nu l-a lovi pe proprietar din casă). Pielea a reacționat mult mai calm la iritarea externă - nu a fost atât de mult roșie, a fost mai puțin rece și nu a început să se desprindă. Iar seara n-aveam nevoie de recuperare. În perioada de primăvară de tranziție - foarte bine.







Și el are și un parfum nostalgic - la fel a fost la prima mea cremă scumpă, de asemenea, cumpărată independent (se pare că a fost un verde Aquasource Gel-Cream).

În compoziție - apa celulară a planctonului termic și a manosei.

Pret: 2 200 ruble pentru 50 ml.

Cremă pentru ochi și buze Contour des Yeux și des Lèvres Sisleÿa, Sisley

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

Sisleÿa Contour des Yeux et des Lèvres este primul meu remediu "serios" pentru pielea din jurul ochilor. Am aflat despre asta aproape accidental - în timpul prezentării lotiunii Sisleya, reprezentanții mărcii au anunțat că acesta este cel mai bine vândut remediu Sisley. Acum înțeleg de ce) Hidurizarea, netezește, reduce umflarea și cercurile întunecate, de asemenea, cu un efect cumulativ! Buzele "beau" balsamul curat.

Aplic doar pentru noapte, deși se recomandă repetarea dimineața. În primul rând, terapia de noapte este suficientă pentru mine (pentru a fi sincer, chiar și pentru două zile înainte). În al doilea rând, durează zece până la cincisprezece minute, în timp ce este absorbit până la punctul în care este posibil să începeți să fiți pictat. Mai bine chiar 30 de minute - și asta, vezi, este destul de mult.

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

Nu este ieftin, ca totul la Sisley: mai mult de 10 000 de ruble pentru 15 ml. Dar pentru mine să cumpăr o cremă de lucru, decât trei nu lucrează este deja o formă de economie.

Ingredientele active ale: alga Padinei pavonika (stimulează sinteza glicozaminoglicanilor), proteine ​​de grau, vitaminele E, B5, F, mușețel german, portocală apă floare, apa de trandafir, lemn dulce, floarea-soarelui, cornrose.

Prețul: 10490 ruble.

Corectarea cremei Enlighten Skintone Correcting Creme, Estee Lauder

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider
Recent, Estee Lauder are o linie de Enlighten, menită să corecteze tonul pielii, să hidrateze și să protejeze. Am creat Corpul de Correcție Even Skintone - un hidratant intensiv. Și am șters complet amintirile din cremele folosite anterior.

Chiar și Skintone Correcting poate fi folosit atât ca o cremă de zi, cât și ca o cremă de seară. În primul caz, protejează și mărește tonul, în al doilea - înmoaie și ameliorează iritarea. În plus, se hidratează, albă puțin și face pielea mai fină și mai elastică.

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

Credeți sau nu, dar cu toate cele de mai sus, el reușește să înveselească. In compozitie - extract de linte, pepene verde si mar, care stimuleaza capacitatea pielii de a retine umezeala, precum si un complex de antioxidanti pentru indepartarea iritatii si a protectiei.

Acum planurile sunt de a încerca serul de noapte din aceeași serie și crema EE. corecția tonului pielii. Da, da, deja și așa au renunțat.

Lacuri pentru unghii, Kiko

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

În această lună, am ajuns în sfârșit la faimosul lac Kiko.

În materie de lustruire a unghiilor, m-am considerat aproape asemănător - Essie este totul. Dar merită o încercare, mai ales că există multe recenzii bune pe Internet pe Kiko.

Pot spune că da, ele sunt abrupte și chiar mai mult. O paletă uriașă este uimitoare - în magazin, ochii mei au ieșit și gura mea sa uscat mai întâi - și apoi invers.

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

Se potrivesc perfect, unele chiar din primul strat și au o perie confortabilă - este plat, dar nu foarte largă. Norocos uimitor de repede uscat fără uscare și bază. În mod literal timp de 15 minute, două straturi subțiri se usucă. Dacă faceți o placinta standard: bază + două straturi + vârf, atunci va trebui să așteptați mai mult.

Sunt de asemenea vrednici - 3 zile pentru mine este norma.

Și ultimul este prețul. Când am fost în magazin, a existat o vânzare și toate lacurile au costat 1,90 euro (de obicei 2,90) - nu te ridici! Există o trădare a lui Essie și o tranziție la religia lakomaniacs.

Îngrijirea părului Cremă de păr anti-frizură Balsam de păr La Biosthetique

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider
Când mă uit la prognoza meteo pentru ziua de mâine, întotdeauna am atenție la umiditate. Depinde de aceasta dacă merită să te ridici cu o jumătate de oră mai devreme pentru a face ambalajul, sau eforturile vor continua să dărâmă.

Merită o picătură de apă să cadă la un kilometru distanță de mine, părul va spune imediat despre asta urât în ​​jos. De obicei, orice mijloc de neșters poate menține presiunea în medie o oră.

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

De aceea, când maestrul care ma pictat a sfătuit-o pe La Biosthetique Anti Frizz Styling Balm împotriva pufului, tocmai am chicotit, spun ei, vă subestimați puterea mea. Dar a cumpărat-).

Ce avem în cele din urmă? Într-o sticlă mată albă este un lichid gros (în textură - kissel, deși sugerează o comparație mai puțin apetisantă) cu un miros pronunțat de cosmetică. Cum se utilizează - aplicați părului umed înainte de styling. Rezultatul depășește toate așteptările. Anti Frizz Styling Balm nu numai că a lustruit părul, dar și le-a păstrat netedă toată ziua! Nu bucle pe temple în spiritul tânărului Pușkin, nici un volum suplimentar la capete, nici o duritate a părului. În același timp, volumul rădăcinilor este păstrat, ceea ce este dublu plăcut: astfel de remedii greutate foarte des în păr.

Singurul negativ - este demn de remarcat că acesta este un stil și nu un mijloc de evadare. Nu afectează în nici un fel structura părului, dar dă doar un efect extern. Și are un parfum foarte notabil. În caz contrar, nu există deficiențe-)

Preț: aproximativ 900 de ruble.

Crema de noapte Potenta mare Noapte-a-min, Origine

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

Așadar, aș prefera să vorbesc despre un instrument bun credincios, la care mă întorc din nou și din nou - acesta este Crema de noapte a Noaptei Înalte Potențe - o mină a brandului american Origins. Sunt un fan al Origins: ei fac într-adevăr ceea ce spun ei (de exemplu, Drink-Up Intensive este prima mască de noapte pe care am încercat-o și am oprit-o, funcționează atât de bine).

Crema de noapte High Potency noapte-a-minute îmbogățite cu minerale de piele actualizate și conține vitaminele C, E și H. Ei promit un fel de peeling ușor într-un vis, elimina oboseala tip, netezirea și hrănitoare. Primul lucru in care te indragostesti este mirosul: citrice si o aromatica de relaxare pe baza de plante. Se pare că, atunci când utilizați în mod regulat în cap chiar a produs un reflex: mirosul de noapte a-minute = timp să se relaxeze și să doarmă -) (Aici și Kareena observat recent, ceva similar cu uleiuri Clarins) Consistenta - bit-gelevyj balsamic, se aplică și. distribuite bine, dar nu complet absorbit si lasa luciu gras prima rază de lumină, deci este mai bine pentru a face față în pernă nu se încadrează)))

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

În dimineața următoare, pielea este bine hrănită și aspectul este cu adevărat mai sănătos: cazul în care priviți în oglindă mai bine decât simțiți. Cel mai impresionant lucru pentru mine - care este sentimentul persistă chiar și după spălare: pielea este într-adevăr o suprafață netedă (efect exfoliant este foarte vizibil, în special în primele câteva zile, atunci când există ceva de coaja), dens și de culoare uniformă.

Periodic, arunc noaptea pe un minut pentru experimente cu alți agenți (de exemplu, cu ulei de noapte Caudalie). Iar când mă întorc la el, în primele două sau trei zile uneori sunt mici erupții dimineața - dar trec repede. Acest lucru nu se întâmplă întotdeauna, așa că recunosc că aceasta este o reacție individuală a pielii în funcție de starea ei.

8 lumini de frumusete preferate în aprilie, frumusețe insider

Compoziție pentru cei interesați: fotografia, deși nu a mea, mi-am aruncat imediat cutia.

Aceasta este crema pe care o am întotdeauna și la care mă întorc în mod regulat în perioade de nevoie specială - ca de exemplu acum. În final, ar trebui să încercați să vă disciplinați suficient pentru a termina banca și a vedea rezultatul acumulator al "cursului complet" -))

Preț: 41 USD în Statele Unite, aproximativ 35 de lire sterline în Marea Britanie și aproximativ 45 de euro în Irlanda.

Am fost la o prezentare închisă Filabe din Moscova, unde li s-au dat aceste cutii cu șervețele. Am folosit-o deja o săptămână. Îmi place. Este foarte neobișnuit, dar se eliberează mult timp seara! Cu machiajul consultă aplauzele. Se simte ca curățarea cu o cârpă din microfibră. Pielea mea este sensibilă, dar evident că are suficientă substanță nutritivă din șervețel. Mă duc la culcare cu un sentiment de mers pe jos prin aerul curat. Am de gând să mă cumpăr pe mine și pe mama mea.

[...] Despre brandul elvețian elvețian Filabe pentru Rusia, care produce fonduri de deșeuri sub formă de șervețele, am scris deja. Eu personal am inclus aceste servetele în lista preferatelor mele. [...]







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: