53 Răspunsuri despre studioul dentar din Moscova, estul orașului Degunino, strada Dubninskaya, 13

Înainte de livrare, nu am avut niciodată un medic dentist pentru tratament în viața mea. Acum, cei doi dinți din față au început să se prăbușească încet, iar chips-urile păreau a fi cioplite, care trebuiau închise. La sfatul unui prieten a apelat la această clinică. Pentru două doze medicul mi-a sigilat și mi-a crescut dinții problema. Vă mulțumim foarte mult pentru rezultatul excelent și tratamentul aproape fără durere. Dacă este necesar, știu unde să merg.







M-au acceptat fără durere acută în aceeași zi. Aproape imediat a decis să trateze cariile dentare. Doctorul nu a muncit dureros, îngrijit, destul de repede, prețul tratamentului adaptat, nu mai mare decât în ​​oraș, pentru astfel de servicii de calitate la vremea respectivă. Dintele nu face rău și sigiliul nu-i deranjează, a trecut deja o lună. La sfatul meu, deja am coborât un prieten.))

Trebuie să comunic cu oamenii de profesie și nu am nevoie de cariilor dentare, dar chiar și cu bună grijă, dragostea pentru dulciuri se simte. Clinica ma dus la un moment convenabil pentru mine, e minunat că nu trebuie să te adaptezi la specialiști. Trei găuri au fost închise pentru o jumătate de oră și, în plus, au curățat și placa. A rămas extrem de mulțumit de munca și prețul pentru o muncă de calitate.

Părinții au făcut un cadou pentru ziua lor de naștere - o procedură pentru albirea dinților, despre care am visat de mult. Din adolescență am suferit de faptul că am dinți galbeni. Nu am ales imediat o clinică, am studiat oferte, prețuri, recenzii. În cele din urmă m-am întors aici și nu am pierdut. Acum experiențele mele sunt în trecut și eu zâmbesc cu un zâmbet alb zăpadă.

M-am înscris în această clinică și am fost uimită de ce fel de confort și de atitudinea prietenoasă și atentă față de pacienți. Înainte de îndepărtarea dintelui, au fost făcute raze X, au decis să-l salveze, dar, din păcate, Analgezie foarte bună, după ce medicul a explicat în detaliu cum să aibă grijă după îndepărtarea casei, ce se poate face și ce nu poate. Rana sa vindecat repede, nu au existat complicatii. Un doctor calificat - ce binecuvântare!

Dinții frumosi, albi au fost întotdeauna visul meu. Da, obiceiurile rele și vârsta impun o anumită amprentă și arată perfect pentru totdeauna. Știam că a fost în "StudioDent" că profesioniștii din afacerea lor au lucrat și au cerut servicii de albire a dinților. După consultarea după o examinare amănunțită, au selectat tehnica necesară pentru înălbirea lămpilor tubulare, au dat recomandări privind îngrijirea ulterioară. Sunt foarte multumit de rezultatul si atitudinea personalului.

Consultați la început, cu privire la tratamentul unui dinți sa strâns, și două a fost necesar să se elimine, pune koronki. Am înregistrat, de asemenea, pe albire, a fost plăcut surprins de rezultatul de la prima dată, tonul dinților a devenit mai ușor. Este mai bine să meargă în mod regulat pentru examinare și igienă, va fi mai ieftină.))

Recent, am început să fiu dus cu o băutură cum ar fi cafeaua. După un timp, a observat cum au apărut pe dinți pete de placă. La sfatul unui prieten a apelat la acest centru. Aici am fost albită. Rezultatul a fost foarte multumit, incerc sa beau cafea mult mai putin acum decat inainte - salvez zambetul meu de zăpadă albă)

Clinica a tratat carii și a curățat canalele. Mi-a plăcut curățenia perfectă în birou. În timp ce tratamentul se desfășura, am vorbit în detaliu despre acțiunile mele - mă calmează. Mi-a plăcut că totul a mers fără probleme. La sfârșitul recepției au dat recomandări pentru îngrijirea orală. Prețul este acceptabil, totul este potrivit.

Apelat la sfatul prietenilor de la universitate, a ajuns la acțiune cu o reducere pentru curățenie. Prima dată când am făcut această procedură, sunt foarte mulțumit de rezultat. În plus față de curățare au primit sfaturi despre starea dinților lor. Nu este chiar un rand inferior, putându-se umfla câinele stâng. Prin urmare, am semnat deja o a doua vizită la ortodont.







Abu Saleh este un doctor foarte bun care ma ajutat sa restaurez dintii si sa fac zambetul frumos. Acesta este unul dintre puținii experți care mi-au fost cunoscuți și cărora nu este deloc teribil să-i explic, să-i explic, întotdeauna, să-i încurajez. Am comunicat timp de doi ani, mi-a pus niște bretele, le-am corectat și l-am împușcat. Acum soțul meu și soacra merg la acest doctor, în timp ce toată lumea este fericită.

În clinică ea a tratat caria de două ori, a venit la sfatul unui coleg. Mulțumit de birou - scaun confortabil și confortabil, nu exista teamă de doctor, deși mă tem mereu să tratez dinții, în această clinică m-am simțit confortabil. Doctorul, foarte plăcut și politicos, a mers la ele calm pentru a doua oară.

Înainte de nuntă am decis să-mi alb pe dinți. M-am înscris la un doctor pentru o consultație. Mi sa spus și mi-a explicat cu toții, a explicat diferența dintre metodele de albire. Din moment ce timpul a fost deja scurt, am ales albirea clinica cu un gel special. Procedura nu este dureroasă, durează doar 1,5-2 ore. Am avut două sesiuni, binele dinților sunt sănătoase. Și am fost cea mai frumoasă mireasă cu un zâmbet alb de zăpadă!

Am venit să-mi vizitez un prieten, iar noaptea aveam o durere de dinți rea. Acest dinte a fost deja tratat, adevărul pentru o lungă perioadă de timp. Sigiliul a căzut și nu am îndrăznit să merg la doctor. Un prieten ma luat aici dimineata. M-au ajutat foarte repede. Și când dintele nu mai avea dureri, nu exista limită. Adevărat, m-am întâmplat de câteva ori să vin la recepție, până când au pus un nou sigiliu, dar totul sa întâmplat atât de nedureros încât nu mi-a fost frică. Echipamente foarte bune și acum cred că, dacă este cazul, voi veni în mod special aici. Acum nu mi-e teamă să-mi tratez dinții.

Ceea ce mi-a plăcut exact în această clinică - dacă ne-am angajat să tratăm cariile dentare, atunci ne străduim să maximizăm toate dinții în ordine și imediat să fie numită următoarea vizită. Nu fi indiferent. Am căzut cu o durere de dinți la doctor, a plecat fără durere și după trei vizite cu trei noi sigilii. Mă simt ca un brand nou!

Înainte de nuntă am decis să-mi fixez dinții pentru a străluci cu un zâmbet irezistibil la sesiunea foto din biroul de înregistrare. După consultare, împreună cu medicul, sa decis să încercați mai întâi o curățare combinată și dacă nu elimină galbenul, faceți ceva mai grav (restaurare, înălbire și alte cuvinte groaznice). Din fericire, pentru portofelul meu, nervii și timpul, procedura de curățare a scos pietrele, a îndepărtat culoarea galbenă a dinților și chiar a îndepărtat dinții din față din placa brună.

M-am dus la stomatologie pentru a-mi albirea dintilor. Au oferit diferite opțiuni. M-am oprit în albire cu un gel special. Procedura a durat aproximativ două ore, este foarte lungă, dar merită. Dinții sunt perfecți. Să vedem cât de mult va dura efectul, dar rezultatul ma satisfăcut.

Câțiva ani nu au vizitat dentistul, rezultatul acestei pulpită. Când senzațiile neplăcute au devenit permanente, am apelat în cele din urmă la această clinică. Mulțumită dentistului Nikiforova Irina Vladimirovna pentru răbdarea ei. Diagnosticat rapid, a efectuat toate procedurile necesare, inclusiv a îndepărtat nervul și a sigilat canalul radicular. Am făcut totul cu medicamentele dureroase.

În stomatologie, curățenie și personal prietenos. La un moment dat, am avut un tratament dentar și am convenit asupra protezelor. Umplerile sunt de o calitate atât de mare încât dintele se va prăbuși mai repede decât va dispărea. Și reînnoirea dinților: îndepărtarea pietrei de pe dinte, restaurarea culorii albe și lustruirea smalțului au făcut-o, așa că sunt doar uimită de noua lor culoare și de suprafața netedă.

Inițial a mers la această stomatologie pentru o consultare, unde mi sa spus că trebuie să curățați pietrele și să vă vindecați guma. Nu erau prea mulți bani, iar administratorul lor ia sfătuit să vină pentru acțiune. Așa că am așteptat când au avut "zile fericite" și au mers la curățarea completă cu o reducere de 30%, apoi a existat electroforeza, dar deja la prețul total. În ceea ce privește dinții - nu există nicio plăcuță și gingia a încetat să se vindece.

Treceți de la petrecere! A mers pentru a vindeca un dinți în timpul planificării sarcinii, în timpul studiului au spus sau au spus că caria nu este prezentă, a recomandat o curățare a dinților. M-am îndoit, pentru că dinții foarte sensibili, au avertizat medicul despre asta, dar am fost foarte convingătoare că totul ar fi bine. În cele din urmă: curățenia nu a fost făcută corect, pentru că a fost foarte dureroasă pentru mine. Procedura a fost redusă, dar banii au fost luați în totalitate. Dar cel mai interesant lucru sa întâmplat când o lună mai târziu, dintele mi-a făcut rău. Sa dovedit că cele mai profunde carii. Data viitoare ›

Am tratat carii pe dintele anterior, am vrut să fiu făcut calitativ și neobservat. Ei au ales materialul "cel mai bun" și mai scump. Ca rezultat, pentru sigiliu și "filigran", munca a plătit puțin mai puțin de 10 mii, iar rezultatul este dezgustător - culoarea nu a lovit, și chiar a făcut urât. Nu recomand să contactați această clinică. De asemenea, le-a impus (foarte persistent, atât administratorul, cât și medicul nu s-au oprit până când au fost de acord să se înscrie), perindându-și dinții, pe care și ei l-au făcut prost.

M-am dus la clinică pentru un ortodont. Medicul a ales o perioadă lungă de timp, iar aici am găsit ceea ce am nevoie și am decis să semnez un contract. Servicii ortodontice - un lucru nu este ieftin și lung, dependența de medicul participant colosal. Deci, la început nu am putut semna contractul: atunci nimeni la recepție nu știa cum a fost făcut sau ce altceva. Pentru banii plătiți, nimeni nu dă cecuri, o dată ce le-a cerut - pentru că a existat o plată preliminară mare de 30.000 de ruble, iar apoi nu s-au dat nici 2.000, nici 5.000 de cecuri. Prin. Data viitoare ›







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: