10 Motive pentru a nu lucra - ziua femeii

Fiecare dintre noi nu vrea să lucreze din când în când. De ce? Am încercat să înțelegem și am găsit 10 motive care ne-au împiedicat să lucrăm.

  • 10 Motive pentru a nu lucra - ziua femeii

Sunt leneș # x201D;

Ce ar trebui să fac? Încearcă să-l folosești. De exemplu, în loc să citiți presa proaspătă sau unele articole populare legate de munca dvs. Sau face orice altă mâncare plăcută, la care nu au ajuns toate mâinile. Acesta va fi primul pas spre munca productivă.







Sunt total distras de # x201D;

Fiecare flux de lucru are mai multe etape. La scenă prelucrare # x201D; înțelegem esența problemei și subliniem căi de rezolvare a acesteia. Și aici suntem cei mai ușor de distractiv, pentru că nu ne imaginăm încă imaginea completă a soluției și orice piedică ne aruncă la început, continuă ea. Prin urmare, atunci când începeți o nouă sarcină, trebuie să încercați să minimalizați toate distragerile. În cea de-a doua etapă suntem scufundați în muncă, ținem mereu cont de ce și cum să facem. Aici, chiar distragându-ne, ne întoarcem cu ușurință la chestiune și nu petrecem prea mult timp concentrându-ne. Și apoi începem să ne obosim și să ne distrăm deja din proprie inițiativă. E timpul să organizăm o pauză.







Nu știu ce să iau # x201D;

Simptome: aveți un număr mare de cazuri mici și importante și nu puteți decide ce să faceți acum și ce să plecați mai târziu. Timpul trece, nu există o soluție, dar lucrurile stau în picioare.

Ce ar trebui să fac? În astfel de momente, intrăm într-o stupoare din cauza faptului că nu putem lua o decizie. Prea mulți factori, pentru a cântări și a lua în considerare care, în același timp, este pur și simplu imposibil. În aceste cazuri, ar putea fi util să privim din perspectivă: povestea însăși (și chiar dumneavoastră) despre problemă va ajuta la structurarea situației și la stabilirea priorităților.

Am obosit # x201D;

De asemenea, este logic să vă revizuiți în principiu stilul de viață pentru a preveni dezvoltarea oboselii cronice. Aici sunt aceleași sfaturi: un somn sănătos în cantități suficiente, o alimentație adecvată, plimbări.

# xAB; nu pot # xBB;

Ce ar trebui să fac? În general, radacina problemei, cel mai adesea, constă în # xAB; Nu vreau # xBB; dar nu # xAB; nu se poate # xBB;. Când ne confruntăm cu dificultăți care nu ne vor permite să rezolvăm sarcina, justificăm neîncadrarea noastră de a lucra în acest fel. Rezolva problema de motivație cu somn sănătos și vitamine, poate, nu va funcționa, trebuie să înțelegeți de ce nu doriți să faceți acest lucru.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: