12 Variante de haine de birou la modă pentru primăvară și vară cum să respecte codul de îmbrăcăminte și să rămână în același timp

Întrebare veșnică - ce să purtați la muncă? Răspunsul, pe de o parte, este simplu - un costum de afaceri pentru femei, o bluză albă, pantaloni întunecați sau o fustă. Este acest set care implică un stil de birou de haine.







Dar, desigur, purtând același lucru în fiecare zi - plictisit și obosit. Astăzi vă oferim o selecție de haine de birou pentru primăvară și vară. Veți învăța cum să faceți haine pentru birou - un costum negru și alb, un costum de afaceri mai la modă și mai elegant. Pe exemple vom demonstra cum să diluăm corect codul de îmbrăcăminte de birou cu accesorii, astfel încât imaginea să rămână strictă, dar în același timp, accentuează feminitatea.

1. Pantaloni clasici

Pantalonii negri sunt un lucru necesar pentru angajații din birouri. Ei ar trebui să stea bine și să aibă o aterizare corectă. Pantalonii drepți drepți, în combinație cu pantofii pe călcâi, extinde vizual picioarele. Bluza albă și albă de șifon va completa un aspect elegant:

12 Variante de haine de birou la modă pentru primăvară și vară cum să respecte codul de îmbrăcăminte și să rămână în același timp

2. O fusta cu creioane

Majoritatea femeilor aleg o fustă de creion pentru a crea o imagine de afaceri elegantă și feminină. Și, de regulă, are o culoare închisă. Încercați să vă îndepărtați de această regulă, preferând o culoare bej. Fusta khaki va arăta mai elegant dacă finalizați setul cu un vârf de lumină strâns:

12 Variante de haine de birou la modă pentru primăvară și vară cum să respecte codul de îmbrăcăminte și să rămână în același timp

3. Accesorii pentru birou

Echipamentele alb-negru reprezintă cea mai sigură alegere pentru muncă. Cu toate acestea, puteți arăta mult mai la modă dacă alegeți accesoriile potrivite pentru ei. De exemplu, colierele șic, brățările și chiar pantofii și o pungă vă permit să arătați destul de diferite:

12 Variante de haine de birou la modă pentru primăvară și vară cum să respecte codul de îmbrăcăminte și să rămână în același timp

4. Costum de afaceri pentru femei

Iată un alt exemplu despre cât de importante sunt accesorii pentru costumele plictisitoare. În plus, atunci când cumperi un blazer, vă rugăm să rețineți că jacheta ar trebui să stea ideal pe tine. Acesta este lucrul de bază al dulapului fiecărei femei și vă permite să completați orice set de haine:

12 Variante de haine de birou la modă pentru primăvară și vară cum să respecte codul de îmbrăcăminte și să rămână în același timp

5. Bluza albă

12 Variante de haine de birou la modă pentru primăvară și vară cum să respecte codul de îmbrăcăminte și să rămână în același timp






6. Bluza roz

Merită să încercați să înlocuiți culoarea albă a bluzei cu roz. Un astfel de top vă va oferi un aspect mai feminin și elegant decât setul de bază alb-negru:

12 Variante de haine de birou la modă pentru primăvară și vară cum să respecte codul de îmbrăcăminte și să rămână în același timp

7. Fusta denim

Una dintre recomandările din această primăvară - denim nu se întâmplă prea mult! Dacă munca dvs. nu necesită un cod strict de îmbrăcăminte. puteți purta în siguranță blugi jachete directe clasic tăiat. Acesta este un costum potrivit pentru muncă și poate revigora cu ușurință imaginea unei femei de afaceri:

12 Variante de haine de birou la modă pentru primăvară și vară cum să respecte codul de îmbrăcăminte și să rămână în același timp

8. Fusta cu creion negru

Dacă doriți un aspect mai riguros, atunci o fustă de creion negru. desigur, preferabil versiunii denim. Bluza cu un model geometric strict face ca acest costum să fie mai elegant și serios. Aceasta este o opțiune excelentă pentru femeile mature de afaceri:

12 Variante de haine de birou la modă pentru primăvară și vară cum să respecte codul de îmbrăcăminte și să rămână în același timp

9. Fusta de tonuri pastelate

12 Variante de haine de birou la modă pentru primăvară și vară cum să respecte codul de îmbrăcăminte și să rămână în același timp

10. Culori vii

12 Variante de haine de birou la modă pentru primăvară și vară cum să respecte codul de îmbrăcăminte și să rămână în același timp

11. Imprimarea cu panglici

Stripele sunt o imprimare caldă pentru primăvara și vara, și trebuie să fie în mod necesar prezente, cel puțin la un singur lucru. Deci, de ce să nu alegeți un top dungat care să completeze fusta neagră? Încălțămintea de culoare saturată va completa perfect imaginea afacerii:

12 Variante de haine de birou la modă pentru primăvară și vară cum să respecte codul de îmbrăcăminte și să rămână în același timp

12. Rochie pentru birou

Dacă purtați haine întunecate pentru a lucra și doriți, arătați mai elegant, încercați doar să adăugați câteva accesorii metalice imaginii dvs.:

12 Variante de haine de birou la modă pentru primăvară și vară cum să respecte codul de îmbrăcăminte și să rămână în același timp

Îmi place 0

Fetele, au nevoie de o privire de partea lor. Am un loc de muncă nou, pe care se aplică un cod strict de îmbrăcăminte. În acest sens, am de gând să cumpăr ceva de genul acestui costum. Eu chiar prefer articole de garderobă de culori saturate - am chiar și toate pantofii colorați))) Întrebare - Pot combina un costum laconic strict cu pantofi strălucitori, de exemplu, turcoaz sau roșu? Pentru toți cei care au răspuns, vă mulțumesc. )))

Cum vă place imaginea? Confuză culoarea negru a cardiganului - pe de o parte, combinația este logică, dar pe de altă parte, nu este prea sumbră?

Rochia mea preferată. Puneți întotdeauna aceste pantofi pentru el. Apoi, un prieten mi-a spus - "o combinație dezgustătoare, să nu îți pui un pantof de culoarea canarului sub această rochie". Sunt la o pierdere - a fost întotdeauna sigur că galben și albastru - o combinație mare? Ce crezi?

O bluză fără umeri (sau, bineînțeles, o bluză în afara umerilor) este o tendință de sezon, un element fermecător, dulap feminin. Sunt încântat! Am un model alb, drăguț, acum plănuiesc să-mi schimb pentru mine o altă cămașă))).







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: