15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

Fiecare dintre următoarele programe selectate pe principiu: convenabil + frumos. Îmi place că aplicația era atât plăcută pentru ochi, cât și suficient de funcțională încât să nu se rostogolească pe ecranul de acasă ca distracție inutilă. Ei bine, și dacă în orice utilitate există o oglindă - aceasta este cu atât mai dezirabilă achiziție. Judeca pentru tine.







15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

Programul comportă destul de frumos matricea textului, deși cu despărțirea cărților iBooks există unele dificultăți - mai ales când aliniați textul la lățimea ecranului. Cu texte ucrainene, și face eforturi - se pare, în ceea ce privește limba ucraineană iOS nu a achiziționat încă un set complet de instrumente de ortografie.

În general, îmi place foarte mult acest cititor, deși nu suportă formatul popular de cărți electronice FB2 din regiunea noastră. Din fericire, în Mac există un convertor minunat. care va depăși cărțile necesare în ePub într-o chestiune de secunde.

Descărcați iBooks din App Store.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

Filme IMDb # 038; televizor

Descărcați filme IMDb # 038; TV de la App Store.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

Vorbește Carl

Dintre toate programele de benzi desenate de acest fel, "Talking Carl" până acum îmi place cel mai mult. În primul rând, un caracter foarte misto (sau mai probabil modelat). În al doilea rând, animație strălucitoare și acțiune vocală. Karl strigă foarte amuzant când îi lovește degetul, mârâiește când îți răspândești gura și râde când îi gâlcâi burta. De asemenea, repetă cu voce amuzantă tot ce aude prin microfonul încorporat al iPhone-ului. Desigur, acestea nu sunt funcții unice, dar în "Talking Karl", cred că acest lucru este pus în aplicare mai calitativ.

În plus, cea mai recentă versiune a acestui "vorbitor" are ocazia să înregistreze un mesaj pe care Karl l-a calomniat sub dictatura ta. Puteți trimite videoclipul finalizat prietenilor dvs.

Cumpără Talking Carl în App Store pentru $ 0.99.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

Descărcați Vimeo de la App Store.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

Un alt client de serviciu Web. Gloss.ua este un ghid pentru divertisment și recreere, care este reprezentat pe platforma iOS prin două programe distincte: pentru Kiev și Odessa.

Produsul este destul de convenabil și merită atenție. Singura plângere la program din partea mea este că nu este adaptată afișării Retinei a celor mai recente versiuni ale iPhone și iPod touch. Dar dezvoltatorii au promis în următoarele programe de actualizare să elimine acest defect.

Descărcați Gloss.ua (Kiev) de la App Store.

Descărcați Gloss.od.ua (Odessa) de la App Store.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

Descărcați linia telefonică de la App Store.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

SoundCloud

De asemenea, clientul de servicii web este SoundCloud. Dacă nu ați auzit despre un astfel de site, dar doriți să căutați în mod constant ceva nou în muzică, asigurați-vă că vă înregistrați acolo. Majoritatea pieselor stocate în acest serviciu sunt disponibile pentru ascultare publică. Și, deși mulți artiști locali sunt puțin cunoscuți, printre lucrările lor există lucruri foarte plăcute care vor dori în mod necesar să fie adăugate la preferatele voastre.

În general, programul este plăcut, iar dacă vă puteți conecta în mod regulat la Internet prin Wi-Fi, acesta este un plus excelent pentru biblioteca muzicală stocată pe "iTuning". Cu toate acestea, nu am capacitatea de a lucra cu liste de redare, care este implementat în interfața web a serviciului și a clientului său desktop. Ar fi bine dacă dezvoltatorii în viitorul apropiat vor adăuga suport pentru liste de redare și în SoundCloud pentru iOS-client.

Descărcați SoundCloud din App Store.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

Instrumentul principal pentru primirea și citirea de știri de pe Internet pentru mine sunt fluxurile RSS. Pentru o lungă perioadă de timp îmi place această tehnologie și încă nu am găsit-o mai bună înlocuire. Întrebarea apare doar despre programul-agregator, iar Reeder pentru mine pentru astăzi este cea mai bună opțiune.







Interfață plăcută, organizarea convenabilă a colecției de feed-uri RSS, sincronizarea cu Google Reader, browser încorporat care vă permite să vizualizați pagini web și fișiere multimedia fără a trece la alte programe - acestea sunt cu siguranță punctele forte ale Reader-ului. Suport pentru tehnologia de citire, care vă permite să descărcați textul principal al articolului fără a descărca întreaga pagină web - un alt atu puternic al acestui program.

Singurul lucru pe care nu-l înțeleg este motivul pentru care când trebuie să trec la un alt program (App Store, de exemplu), Reeder cere constant confirmarea acestei operațiuni: "Quit Reeder?". Dacă nu confundăm nimic, așa se comportau programele iOS înainte ca multitaskingul să apară în sistemul mobil al Apple. De ce ar trebui să pese acum întrebări nechibzuite? 🙂 Dar, în opinia mea, acest lucru este singurul factor enervant în activitatea acestui RSS-agregator. Programul meu de 3 dolari, în opinia mea, merită. Deși îmi amintesc, l-am cumpărat cu un discount de Crăciun, oferind mai puțin pentru un dolar. Poate de aceea îmi place atât de mult Reeder? 🙂

Cumpărați Reeder în App Store pentru 2,99 USD.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

Descărcați Dropbox din App Store.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

Convertor Plus

Sincer, mi-ar plăcea cu mare plăcere să cumpăr, în loc de acest program, celebrul, nu mă tem de acest cuvânt, "Plic" de la Tap Tap Tap. Dar, în ciuda interfața extraordinară "Plic", nu susține grivne ucrainene. Și doar conversia valutară pentru mine este operația principală în acest tip de programe.

Așa că m-am oprit la Converter Plus. Deși utilizează în cea mai mare parte elementele de interfață standard, totul se face în mod clar și clar. În orice unitate pe care nu o efectuați conversiile numerice, veți vedea imediat rezultatul transformărilor, pe măsură ce introduceți numărul inițial. Dacă doriți, peste acest număr, puteți efectua și operații matematice de bază. În ceea ce privește conversiile monetare, Converter Plus urmărește automat modificarea ratei, este doar "iPhone" care se conectează la Internet.

Descărcați versiunea gratuită a programului Converter Plus de la App Store.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac
15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac
15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac
15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

Comunicarea pe Web

Sub această rubrică, voi grupa toate chat-urile de Internet dintr-o dată, pe care le folosesc pe iPhone-ul meu, dacă nu sunt la calculator. Am destui ochi pentru clienții standard de Twitter, Facebook și Skype. Deși acesta din urmă uneori este incredibil de enervant, care se blochează în mod constant când vine un mesaj nou la mine.

Ca client ICQ, am ales până acum QIP. Poate, "memoria mea istorică" a utilizatorului afectat de Windows, nu știu. 🙂 Dar îmi place acest client pentru că nu încarcă fundaluri variate și mesaje diferite formatate. Deși numai punerea în aplicare a mișcării grupurilor în cadrul listei generale de contacte este suficientă pentru a trimite dezvoltatorilor o rază proverbială de diaree. Se pare că ei nu știu că funcționarea obiectelor de tragere este realizată în iOS. 🙂

Dacă sunteți blogging în LJ, atunci același program merită, de asemenea, atenția dumneavoastră. Pentru mine, acesta este un alt exemplu de client care, din punctul de vedere al comodității și corectitudinii implementării, câștigă în mod semnificativ peste interfața web standard a unei resurse Internet. Chiar dacă programul este mai puțin funcțional.

Descărcați Twitter de la App Store.

Descărcați Facebook de la App Store.

Descărcați Skype de la App Store.

Descărcați QIP Mobile Messenger de la App Store.

Descărcați LiveJournal din App Store.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

ShopShop - Listă de cumpărături

Un program simplu care vă permite să păstrați mai multe liste de cumpărături simultan. Crearea de liste noi este simplificată de faptul că lista de magazine își amintește numele acelor produse pe care le-ați introdus mai devreme. Fiecare produs pe care l-ați introdus deja în coș poate fi șters prin simpla atingere a degetului elementului corespunzător din lista deschisă. Dar în acest caz, pozițiile încrucișate vor rămâne în vedere. Numai atunci când scuturați "iPhone", numele depășite vor dispărea.

Descărcați lista ShopShop - Listă de cumpărături din App Store.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

iHandy lanterna gratuit

În plus față de blițul LED, lanterna iHandy are și alte moduri de strălucire, care sunt reduse la afișarea diferitelor imagini pe ecranul iPhone-ului. Dar pentru mine toată această diversitate nu are nici un interes. Prin urmare, o versiune plătită a utilitarului, care vă va arăta chiar mai multe imagini ale surselor de lumină, nu voi cumpăra.

Descărcați lanterna iHandy gratuit de la App Store.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

App Shopper

Acest program nu este, de asemenea, singurul de acest gen. Dar mi-a plăcut, practic, din cauza interfeței sale îngrijite, care seamănă foarte mult cu interfața App Store-ului original. De ce să utilizați acest utilitar - pentru a urmări programele gratuite care apar în App Store. Multe dintre produse sunt gratuite temporar, iar App Shopper este unul dintre mijloacele eficiente de urmărire a "mingii" și de cumpărare a unui produs care la un moment dat poate costa mult mai mult decât un dolar. Bineînțeles, pentru asta trebuie să executați în mod regulat acest program. 😉

Descărcați App Shopper din App Store.

15 Programe pentru iphoneficurer începător, justmac

Scanarea este una dintre utilitarele care vă permite să citiți codurile QR. Dar cum o face! Vorbind figurat, el trage de la șold. Adevărul este adevărul! Este suficient doar ca obiectivul camerei iPhone să fie codul QR, deoarece buzzerul semnalează recepția și decriptarea datelor - în cel mai scurt timp!

Și ce programe vă puteți sfătui pentru începători? Distribuiți bunele! 🙂

Colegiul de redacție nu a stabilit încă o estimare

Aproape toate cererile sunt plătite, însă acestea costă banii solicitați.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: