4 octombrie 2018

NTV a închis emisiunea TV, care a fost cea mai mare lovitură a canalului. Ultimul dintre "Puppets" difuzat a fost dedicat situației din jurul Sankt Petersburg. Creatorii programului au hotarat sa glumeasca, bazandu-se pe cele mai faimoase din romanele lui Umberto Eco "The Name of the Rose". Guvernatorul Iakovlev din St Petersburg a luptat acolo cu "Franciscanul" Stepashin. După aceasta, "păpușile" au dispărut din aer. La început - pentru perioada vacanței de vară, dar și cu începutul noului sezon, emisiunea TV nu sa întors la "cutie".







Nu merită să căutați un motiv politic în ceea ce sa întâmplat. Motivul pentru care programul a fost eliminat din aer este în ratingul său scăzut: recent, "Dolls" au încetat să mai fie incluse chiar și în cele mai populare programe TV. Frăția politică din țară sa oprit, glumele "păpușilor" au devenit tensionate. Mai rău, oamenii au încetat să-și recunoască liderii în persoană. În plus față de Putin și Kasyanov, restul - nu-nu. Și ce se întâmplă cu recunoașterea membrilor guvernului, care sunt distribuite în latex?







Producătorul "Puppet" Vasile Grigoriev se limitează, de asemenea, la sugestii vagi:

Cum a început?

Iar "Puppetul" în acele zile era renumit de Serghei Bezrukov, care vorbea cu vocile multor politicieni, inclusiv cu primul președinte al Rusiei.

Vladimir Zhirinovsky: "Nu-mi lipsește această cabină!"

Am întrebat liderul LDPR - unul dintre personajele principale ale programului "Dolls" - cum se referă la dispariția programului din aer.

- Ei bine, este bine că "Dolls" au fost închise. Totuși, pentru zece probleme, Doamne ferește, una era mai mult sau mai puțin interesantă. Aș închide câteva programe pe televizor - orientare anti-rusă, anti-rusă. Apropo, existența acestor programe confirmă doar că în țara noastră există libertatea de exprimare, pe care nimeni nu a visat-o în străinătate. Și această libertate nu are o calificare internă.

Nu-mi lipsesc "păpușarii" - dacă nu mi-ai spus că nu mai sunt, n-aș fi știut că farsa a fost închisă. Iar Shenderovich, cred eu, l-am văzut cumva la TVS - ca de obicei, a bănuit la audiență, foarte plictisitor. Se pare ca o agonie.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: