4 modalități eficiente de dezasamblare în dulap, limes blog

Nu urmăresc deloc moda. Da, și cu figura mea trebuie să cumpere ceea ce este potrivit, și nu ceea ce este spectaculos, la modă, frumos. Și nu sunt un grefier. Nu voi cumpăra o altă pereche de blugi, dacă cel vechi nu este încă foarte mult. Dar uneori am o problemă: cabinetul este umplute cu lucruri și nu există absolut nimic de pus în aplicare. Recent am citit despre 4 moduri eficiente de dezasamblare într-un dulap. Împărtășesc! Poate cineva va impinge pentru curățenie.







Metoda numărul 1. matematic

Apropo, întotdeauna fac același lucru. Dar grămada de haine la mine cum ar fi: haine de casă, că este necesar să coase / coase / coase, haine pentru o reședință de vară, haine de zi cu zi pe o ieșire. Și din toate gropile, iau ceea ce nu am purtat de prea mult timp sau acele lucruri care au încetat să mai placă.

Metoda numărul 2. curajos

Ritual luăm de pe rafturi ceva care nu se potrivește în mărime, arată nereprezentabil (rupt, întins, ciocănit), sta jos prost, leagă mișcări, ceva care nu a fost purtat mai mult de un an.







Metoda numărul 3. Metoda lui Sarah despre Jessica Parker

Sarah Jessica Parker iubește lucruri frumoase și elegante. Dar el cumpără doar ceea ce pune accentul pe demnitatea ei. Aceasta este legea imuabilă a dulapului ei. Dacă luăm această idee în funcțiune, se vor întâmpla următoarele: eliberăm cabinetul de tot ceea ce nu accentuează figura, nu umbrește culoarea pielii sau a ochilor. Și în magazin data viitoare întrebați-vă: De ce vreau să cumpăr acest lucru? Dacă răspunsul este că acesta este un lucru convenabil, frumos, practic, ieftin, apoi trimiteți-l în siguranță înapoi la cuier. Cumpărați numai hainele care vă împodobesc.

Metoda nr. 4. științific

Pe o foaie de hârtie, trageți un cerc și împărțiți-l în sectoare. Dimensiunea sectorului este determinată de ocuparea dvs. reală. De exemplu, dacă lucrați într-un birou 5 zile pe săptămână și stați acasă seara, atunci sectorul va dura cel puțin o jumătate de cerc. Restul sectorului este sport, întâlniri cu prietenii, plimbări cu copii și așa mai departe. Acum vedem în mod clar la ce ne petrecem viața. Continuați din această diagramă și sortați dulapul. Lăsând maximum de lucruri pentru cel mai mare sector, iar pentru restul de la două la cinci seturi combinate.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: