034 Am fost scape pentru fiica lui Gaft & # 034

VLADIMIR GODGORAD: consideră Olga un înger

Ne-am întâlnit cu Vladimir Semenovici în apartamentul său din prima Smolensky Lane.
- Aici, Bogorad își aruncă degetul în stive de tapet noi - le-am cumpărat împreună cu Olya. Am planuit să se mute să trăiască cu mine. A fost necesar să punem capăt ceea ce se întâmpla în apartamentul ei de pe bulevardul Kutuzov. Mama lui Olin, Inna Serghena, a condus fiica ei la nebunie. O să vă spun: Olga era un mesager al lui Dumnezeu, un înger pur și fără păcat. Formal, Olga era bolnavă psihică. Mama ei a avut grijă de asta în această primăvară. Am fost doar în turneu și în ajunul întoarcerii am aflat că Inna, cu ajutorul vecinilor, a răsuciit Olya și i-a predat psihiatrilor. În "Kashchenko" Olya a petrecut o lună. Am vrut să o duc afară, dar doctorii m-au descurajat. Au spus că dacă se întoarce la mama ei, se poate produce tragedia. Acum cred că era necesar să nu ascultăm pe nimeni și să-l scoatem pe Oly. Ar fi trebuit so ducă în camera ei. Mijloacele psihotrope, pe care Olya umplute, au adus doar rău. Mintea i sa rupt, iar asta a dus la tragedie.







Am făcut dragoste în fața fiicei mele

034 Am fost scape pentru fiica lui Gaft & # 034

OLGA YELISEYEVA: și-a lăsat viața din proprie voință

- I-ai iubit pe Olya?
- Mai degrabă, am jucat împreună cu ea în dragostea ei pentru mine. Înțelegeți, am fost singurul fir care la păstrat pe Olya în această lume. Mă iubește cu pasiune și nu îndrăzneam să amăgesc speranțele acestei fetițe.
- Diferența de vârstă dintre tine și Olya este de 35 de ani. De ce te-a idolatrat?
- E greu de spus de ce o femeie iubește un bărbat.
- De ce Olya a rupt încă "singurul fir" și sa sinucis?
- Cauza morții este mama ei. A condus-o pe Oly în fiecare minut. Am rulat în isterie pe podea. Am țipat că Olya era gunoaie și jumătate. Umilit, insultat. Imaginați-vă: 28 de ani de umilire! Cine va supraviețui. Inna nu la lăsat pe Ole să doarmă separat. A forțat-o pe fata să se culce cu ea - ea a avut grijă de canapeaua din hol, astfel încât tapițeria nu ar fi frecat. În jurnalele din Olnyh există amintiri despre modul în care mama ei a adus țărani în apartament și le-a futut în fața fiicei sale. Părinții lui Innina sunt familia profesorală a lui Eliseev, oameni decent. Dar Inna a fost irosită și peste cele vechi. Au lăsat o nepoată, prin dreptul succesiunii, un apartament cu o cameră în aceeași casă pe Kutuzovsky Prospekt. Inna nu la lăsat pe Oly să locuiască acolo. Ea a închiriat un apartament pentru 700 de dolari și nu a dat un dowd unui bănuț.

Gaft nu a vrut să-și vadă fosta soție

034 Am fost scape pentru fiica lui Gaft & # 034

INNA: Mi-a plăcut fiica mai mult decât fiica mea

- Cum a murit Olya din viața ei?
- Ea se atârna pe mâner, care era înșurubată la vârful capătului dulapului. Târziu seara, a fost un telefon pe telefon. Olga a sunat. Am fost la un banchet. I-am spus lui Ole: "Nu ai idee ce se întâmplă aici." Și ea a răspuns: "Da, îmi pare rău că nu sunt cu tine". Și conexiunea sa rupt. În dimineața următoare mi-au sunat și mi-au spus că Oli nu era acolo.
- A fost îngropat la cimitirul Troekurov?
- Au incinerat pe Troyekurovsky. La incinerare am fost cu prietenii și Valya Gaft. Condiția pe care o am și eu a spus că picioarele lui Innina nu erau aici. Nu a apărut acolo.

034 Am fost scape pentru fiica lui Gaft & # 034






TABELUL COMPOZITORULUI: aici Olga a scris o scrisoare de moarte

- De ce ți-ai tratat atât de crud mama?
- Olya a murit din cauza Inna. Toată lumea știe asta. Cred că Gaft ar fi făcut-o cu Inna dacă ar fi văzut-o în cimitir.
- Olga a vorbit despre relația dintre mamă și tată?
- Da. Gaft nu se va căsători cu Inna. Că înainte de întâlnirea cu Gaft era căsătorită cu Edward Radzinsky. Așa sa întâmplat că au devenit aproape și Inna a devenit gravidă. Apoi, ea a mers la teatru și a stabilit o condiție: fie Valya se căsătorește cu ea, sau își va deschide venele și se va ucide pe ea și pe copil. Valya, desigur, a fost de acord. Și imediat ce sa născut Olenka, sa divorțat imediat. Așa că Inna sa răzbunat pe Valya și pe fiica lui. Acum, fără Olya, lumea este goală. Toată lumea care o cunoștea, simțea o golură groaznică. Am doar jurnalele lui Olya.

Candelabru regreta mai mult de fiica ei

034 Am fost scape pentru fiica lui Gaft & # 034

EVGENI: șocată de cruzimea lui Inna

Vecinul Eliseevs Eugene descrie, de asemenea, fosta soție a actorului ca o femeie groaznică:
- Am venit să simt cu Inna despre moartea fiicei mele. Mai întâi a luat mâna și a târât-o în cameră cu cuvintele: "Uite ce a făcut această mizerie!" - Începe să-ți dai degetul în candelabru. Și pe monogramele sale de bronz îndoite - aparent, Olya a vrut, la început, să stea pe un candelabru și a distrus ornamentele cu o funie. Inna și spune: "Acum trebuie să numiți un restaurator!". Acesta este un minunat șerbet de rasă, nu o femeie.
Prietenul lui Olga - Ira - și-a amintit cum fata ia spus despre prima încercare de sinucidere:

034 Am fost scape pentru fiica lui Gaft & # 034

IRA: plânge un prieten

- Ziarele scria că Olga a încercat să se arunce pe fereastră în primăvară. Deci, toate prostiile astea. După isteria altei mame și patinajul ei pe podea Olya, adus lacrimi, a strigat în inima ei că se va sinucide. Inna ia atacat imediat fiica cu pumnii ei. Olya nu a răspuns niciodată mamei sale că a bătut - a avut grijă și a mâncat-o. Inna este bolnavă mortală. Acesta este consumat de cancerul de stomac. Olya părea rău pentru Inna. Ea a spus: "Ei bine, ce mama ta se comporta asa?" Nu ar trebui sa fie ingrijorata ". Deci, ea a strigat că se va sinucide, va prinde haina de blană și va sări în stradă. Și era deja cald, și Olya sa întors acasă pentru a-și schimba hainele. Inna o apucă, o aruncă pe podea și se repezi spre vecini. Au chemat o ambulanță și l-au condus pe Olya la un spital de psihiatrie timp de o lună. Acolo, psihiatrii ei au terminat cu pastile.
Acum ... Acum, visul lui Innina sa împlinit: ea este singură, cu două apartamente și cu bani. Totul este bun pentru ea, iar Olya nu mai este cu noi .... Ciudat totul. De obicei, bolnavii morți încearcă să se asigure că fiecare minut al vieții lor este plin de milă și iubire. Cu Inna, contrariul este adevărat: se pare că viața ei este monstruozitatea monstruului.

Nota de moarte a lui Oli Eliseeva

(Publicat cu abrevieri mici)

Asta-i tot!
M-am gândit. Nimic nu mă va întoarce pe calea adevărului, dar nu mai pot sta în iad (nu am putut să-l suport).
Știi, cel mai dureros lucru este că nu te voi mai vedea. Tu, farmecul meu, adorația, fericirea mea ...
Știi, aș putea face ceva în viață. Dar nu este nimic de spus despre ceea ce nu a fost făcut și nu va fi. Voi trăi bine cu voi, amintiți-vă uneori. Nu mai pot lua nimic. Așa că nu vreau să mă despart cu tine. Am murit din acest singur gând. Ii scot pe toti in jurul meu daca traiesc. Nimeni nu va înțelege cum suferesc eu însumi. Iartă-mă, iartă-mă pentru tot ...
Adio, comoara mea. Acum o să-ți iau bluza gri, o să aștept sosirea lui Leszek, o să vin la mine și acolo o voi face. Probabil că mă voi arunca de pe fereastră.
Am trăit timp de 29 de ani. Dintre acestea, 20 sunt fericiți, iar ultimii 6,5 ani sunt în iad. Dacă doar tu m-ai întâlnit atunci.
Nu mai pot scrie, mă scutură foarte mult. Sper încă la ceva. Nu face asta, atunci.
Toate, am terminat. Sunt foarte, foarte frig și speriat. Vreau să scap, vreau să trăiesc, dar cineva sa îmbrăcat pe umărul meu stâng și nu dă odihnă! Mă voi gândi la câtă fericire am pierdut și, prin urmare, sărind restul. Să știi că există fericire și să nu o primești este iad și chin. Și nu se poate face nimic despre asta.
În cele din urmă, mănânc înghețată. Dar aceasta este o lingură de fericire. O persoană poate fără hrană, fără apă, dar fără Dumnezeu nu poate. Dumnezeu este dragoste. Fiecare respirație ar trebui să-l glorifice. Poate acum veți înțelege.
Am intrat în baie, acolo visul tău. Sărut-o. Îmi place totul legat de tine. Există dragoste în mine, dar diavolul nu o lasă să se trezească. Cum pot să nu fiu, așadar, un astfel de act. Și restul a fost. A fost miere fără gudron. Cum vreau să te îmbrățișez, să te înghesuie.
Nu am nimic de spus. Adio ... Fizic pentru totdeauna.
Te sarut. Nu fi trista. Nu o vei face. Te distrezi.
Aparent, acesta este destinul meu. Cine știe să moară. Rămâi cu apartamentul, banii, totul, dar fără mine.
P.S. Dă-i scrisoarea mea. Este în jurnalul "Sănătate"







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: