Zenith convinge triumful echipei

Evenimentul mult așteptat a avut loc cu 10 minute înainte de sfârșitul primului semestru: jucătorii Spartak într-o situație simplă au pierdut mingea în jumătatea lor de teren, Driussi a trimis imediat Kokorin la descoperirea spre obiectivul lui Rebro. înainte a bătut portarul și a deschis scorul - 1: 0.

Raspunsul "Zenith" la sfarsitul perioadei de la jumatatea timpului sa dovedit a fi muscator si asurzitor: Smolnikov a interceptat mingea in jumatatea gresita, a dat Driussi. iar argentinianul la scos pe Erokhin. care și-a dat seama episodul în mod spontan - 2: 0.
Odată ajuns în pragul abisului, moscoviți au pornit de la începutul celei de-a doua jumătăți a meciului, dar în loc de un efect pozitiv asupra activității lor, Zenit a marcat multe dintre contraatacurile cele mai periculoase. Într-unul dintre ei, Shatov a urmărit să lovească colțul din depărtare - pe drumul căldurii apărătorului, privând Oleg de un gol frumos.

Nu a fost necesar sa te superi de mult timp: deja in minutul 57 Krishito a fost cel mai viclean intr-o penalizare straina si a adus mingea in gol literalmente de la contor, dupa ce a dat un traseu - 3: 0.
Dar asta nu era totul. Nu prea lipsesc din Promes. a ratat golul gol, Petersburgerii și-au organizat cursa înainte, în finala căreia transferantul Kuzyaev nu a lăsat șansele lui Rebrov de a lovi pe "nouă" - 4: 0.
"Zenith" a continuat să contraatac, făcând-o mai mult decât cu succes, dar în minutul 70, oaspeții au dreptul la o pedeapsă foarte evidentă: Mamman a bătut pe Zee Luis. și Promes realizează cu acuratețe 11 metri - 4: 1.
Speranța că "Spartacus" a revenit la joc a trăit încă șapte minute - exact până în momentul în care Krishito nu a executat crucea pe linia de țintă a moscovitei, unde prin Rebrov mingea a zburat unde ar trebui să fie, 5: 1.
După aceasta, oaspeții nu au avut nici o șansă să se recupereze. Un "Zenith" cu curajul a fugit ușor. La sfârșitul pasiunii, sa încălzit până la limită, iar Smolnikov, alături de Louise Adrian, după un conflict deschis, a plecat să se odihnească înainte de program. Ei bine, după o jumătate de minut de permis pentru a fi primit de toți ceilalți - fluierul final a fost înregistrat de triumful convingător al echipei lui Roberto Mancini.