8 Tehnician pentru finisarea texturala a peretilor cu mainile proprii

Colorarea zidurilor cu ajutorul unor margele modelate, timbre și alte tehnici decorative va permite să creați propriul design individual. Pereții texturați zugrăviți arată fermecător, nu cedează învelișurile de tapet, nu? costul mult mai ieftin!







8 Tehnician pentru finisarea texturala a peretilor cu mainile proprii

Încercați să combinați un model care imită o suprafață din lemn, cu o nuanță turcoasă luminoasă și revigorantă.

Imitație de lemn

Nivel de dificultate:

începător, munca principală pentru dvs. va face o rolă de facturare.

Instrumente importante:

Rulou texturat, denumit și structură sau model. Cilindrul este alcătuit din două role (cauciuc moale cu aplicator de imprimare și spumă) și un mâner pe care este fixată întreaga structură. (ilovevalik.ru, Casa pictată №9; etsy.com/shop/patternedpaintroller)







De asemenea, veți avea nevoie de:

un stilou cu pix, o suprafață plană mare pentru scufundarea rolei și o vopsea mată din latex.

Cum se face acest lucru?

Marcați marginea laterală a rolei de textură cu un stilou cu pix dintr-o parte, cu un semn plus, iar cu semnul opus un semn minus. Îndepărtați aplicatorul în vopsea și apoi rotiți plușul în partea laterală. Puneți cilindrul în colțul din stânga sus al peretelui și rotiți-l până la marginea inferioară. Pictați următoarea bandă rotind rola cu un semn minus pentru tine. Continuați să faceți benzi verticale pe întreg peretele, schimbând poziția inițială a plăcii de fiecare dată de la plus la minus și invers. După fiecare 3-4 benzi va trebui să scoateți aplicatorul din vopsea. Puteți vedea instrucțiunile pentru asamblarea ruloului de facturare online, vizitând site-ul producătorului unor astfel de role.

Totul despre reparații de mâini nu este pentru mine. Mai bine am încredere în profesioniști și voi ști exact ce se va întâmpla așa cum era planificat. Dar ideile sunt bune, iar dacă oamenii sunt încrezători că vor putea tăia pereții în mod independent, atunci mă pot bucura doar pentru ei. Prima opțiune mi-a plăcut cel mai mult!

În general, aceasta este poziția mea preferată. Îmi place să schimb interiorul spre bine!

Cât de interesant! Dar aceasta este o muncă minunată și lungă! Rezultatul adevărat merită efortul!

8 Tehnician pentru finisarea texturala a peretilor cu mainile proprii
Proiect special: Experiment: Pentru a economisi parul Timp de trei luni







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: