5 Cărți ale poveștii "scandaloase fericite" a lui Vuychich

Creativitatea literara Nika Vuychicha se bazeaza pe setea de viata, de auto-dezvoltare si de invatare. Lucrările sale sunt pline de energie, capabilă să depășească toate dificultățile. A cumpăra cărțile lui Nick Vuychich înseamnă toți oamenii care nu dispun de motivație, sunt deprimați sau deprimați.

5 Cărți ale poveștii







Titlul cărții vorbește de la sine - este o poveste inspirată despre cum să depășească dificultățile, deznădăjduirea, să crezi în tine și să devii fericit. Nick este sincer despre problemele sale fizice și despre experiențele legate de el, despre cât de dificilă era pentru el să se împace cu starea lui, până la decizia de a se sinucide. Nick Vuychich an de an a învățat să vadă în problemele sale nu sunt limitări și oportunități, stabilește obiective și atinge dorința. Fără mâini și picioare, el a învățat să se ridice în fiecare sens al cuvântului. În cartea sa, Nick a formulat regulile vieții care l-au ajutat și acum le împărtășește cu cititorii.

"Citind cartea, am simțit că o putere mă ridica - m-am simțit ca și cum ar fi fost mai ușor. Citind despre modul în care omul și fără brațe fără picioare a învins într-o luptă, el a reușit să se ridice de pe bord, împreună cu alte surferi, m-am gândit că ar plăti - în schimb, dintr-o dată umplut cu determinare. Nick Vuychich spune adevărul din cartea sa: m-am limitat. Și acum am găsit putere în mine - ca și cum aș fi mușcat acea plăcintă delicioasă, care se numește "Viața fără Frontiere". Sper că această carte a devenit nu numai ghidul meu, ci și un talisman. E minunat că acest om a scris-o. Este un om real și uimitor de generos - îi dă oamenilor secretul vieții fără frontiere ".

5 Cărți ale poveștii

A fi irezistibilă este să crezi și să atingi. Această carte este despre credința în tine, în talentele tale, în scopul tău și, cel mai important, în Creator.

În "Expendables" Nick Vuychich atinge cele mai frecvente probleme care îngrijorează oamenii:

  • crize personale;
  • complexitatea relației;
  • eșecuri în carieră și muncă;
  • sănătate și handicap;
  • gânduri distructive, emoții și dependențe;
  • cruzimea, violența și intoleranța;
  • nevoia de a face față cu ceea ce este dincolo de controlul nostru.

Nick împărtășește cum să depășească aceste și alte dificultăți și devine irezistibil.







"Dacă nu ți-ai găsit încă pasiunea sau ți-ai pierdut calea, câștigi credință, iartă-te și cere-i Domnului să facă același lucru. Și atunci vei fi irezistibil! "Nick Vuychich

Această carte va fi utilă celor care întâmpină dificultăți în viață și dorește să le depășească.

5 Cărți ale poveștii

Această carte este o poveste de dragoste a uimitorului Nick Vuichich și a soției sale Kanae. În ciuda faptului că Nick sa născut fără brațe și picioare, sa căsătorit și a devenit un tată minunat. Înainte de a-și întâlni viitoarea soție, Kanae, era sigur că nici o femeie nu se va îndrăgosti de el și nu ar vrea să se căsătorească cu el. Nick se îndoia că ar putea deveni un bun soț și tată. Chiar și rudele sale se îndoiau de asta.

În această carte, Nick și Kanae împărtășesc cu cititorii povestea lor de dragoste. Fiecare capitol al acestei lucrări este dedicat unei anumite margini a iubirii: nașterea relațiilor, pașii spre căsătorie, căsătorie, crearea unei familii, întărirea unirii.

Această carte va fi utilă celor care sunt în căutare de a doua jumătate, precum și celor care doresc să îmbunătățească relațiile în căsătorie mai armonioase.

5 Cărți ale poveștii

Nick Vujicic a experimentat ceea ce se simte ca atunci când sunt persecutați și insultat: fără brațe și picioare, el a fost de multe ori obiectul de ridicol și de intimidare. Dar el a reușit întotdeauna să facă față oponenților săi.

Din această carte, cititorii vor învăța cum să transforme persecuția în oportunități; creați o zonă de securitate în interiorul dvs.; controla emoțiile și reacțiile lor față de ele; să dezvolte o strategie de protecție împotriva hărțuirii; ajutați pe cei care suferă de persecuție; fi stăpânul vieții tale.

"Cartea este scrisă cu cunoașterea problemei. Vuychich cunoaște foarte bine ce simte un adolescent vânat și dă dreptul de antidot împotriva gândurilor otrăvitoare. Problema persecuției nu este atât de mult o problemă a violenței psihice și fizice ca o problemă a gândurilor autodistructive generate de această violență. Aproape toata cartea este destinata combaterii gandurilor precum "Nu sunt ca toti ceilalti", "Sunt fara valoare", "Nu-mi place" etc. Apreciez tot 100%. După ce a citit, există o suflare plăcută în suflet ".

5 Cărți ale poveștii

În această carte, Nick a formulat 50 de lecții de inspirație care îi vor ajuta pe cititori să depășească cu siguranță obstacolele în viață. Probleme legate de muncă sau sănătate, pierdere sau disperare - lecțiile lui Nick vor sprijini și vor inspira forța în orice situație.

Nick Vuychich este un vorbitor motivațional renumit, predicator, director al organizației non-profit "Viața fără frunte", creat pentru a ajuta persoanele cu dizabilități. El a avut de la naștere nu are mâini și picioare, dar este complet independent și trăiește o viață plină de bogat: obține două grade, auto-tastarea pe un computer la o rată de 43 de cuvinte pe minut, surfs, joacă golf, se bucură de pescuit, înot, și chiar scufundări de la traversă în apă. Nick a devenit o sursă de speranță și de inspirație pentru milioane de oameni din întreaga lume. A vizitat 54 de țări. În contul său, mai mult de 3.000 de apariții. Sa născut și a trăit mult timp în Australia, acum locuiește împreună cu soția sa Kanae și cu fiii Kiyoshi și Dayan din California de Sud.

5 Cărți ale poveștii
Aboneaza-te la pagina noastra de Facebook

Julia Dolmatova, Serviciul de presă al Asociației "Emmanuel"







Trimiteți-le prietenilor: