7 Mituri despre dacha, zhzl, viața, sănătatea oamenilor rusia

Nu cumpărați o grădină, o grădină sau orice altceva din această serie. De o mie de ori vei regreta.

7 Mituri despre dacha, zhzl, viața, sănătatea oamenilor rusia

Șeful fiecărei persoane este o cutie cu folii transparente (sau, dacă doriți, o prezentare în Power Point). Caseta spune "Viața fericită". Iată imaginea "Apartament în Moscova": Jacuzzi, canapea albă, puteți avea câteva coloane. Aici este "Mașina": ceva care merită cele trei salarii anuale ale președintelui rus. Și aici este diapozitivul meu preferat: "Dacha". Seara, verandahul, un abajur mare, o companie de prieteni buni joacă într-o loto, un crichet zboară. Ei bine, știi.







Pentru a treia vară, am efectuat cancer. Cu un hoe, rake sau blocare electrică. Și aceasta este o poveste nesfârșită. În timp ce îmi termin victorios cele douăzeci și sute de metri pătrați, pe prima este deja o iarbă în care este posibil să se ascundă caii furați. Când eu aleg doar o casă, am observat că vecinul și-a pus cea mai mare parte a terenului cu dale de pavaj. - În moron, m-am bucurat. Dar acum înțeleg că vecinul chiar înainte de a mă preda în război cu iarba.

Un vecin de pe cealaltă parte, Serega, a cumpărat o mașină de tuns iarba, dar imediat obosit să transporte buruienile tăiate într-o haldă. Acum sunt în fiecare sâmbătă uitam de gard imaginea de mai jos: Serge măturat triumfător zona, insacuire masina de tuns cu o lovitură, și după ce a rămas în tadjică cu o greblă și o roabă.

Dar acum știu sigur ce probleme are Rusia. Sunt proști, dar acest lucru nu este cel mai important. Am cumpărat o secțiune foarte mare a Pământului și nu avem timp să o procesăm. Fie ca o gluma - 17 milioane de kilometri pătrați. Iar tadjicii îmi iau numai tata de 9000 de ruble pentru cosit.

Ultima dată când am văzut-o pe fiica mea blondă Margarita, arăta ca un chinez. Tantarii sunt excelenti in ochi. Se poate sperie un pshikalko, iar când sunt 10 mii pentru un metru cub de aer, ei vor trece prin cadavre, dar sângele tău va ajunge.

Și copiii mei iubesc desene animate în filme, McDonald's, piese pentru copii, jucării și scutere. În țară, există doar un singur divertisment specific - broaștele de grăsime. Dar pe niște broaște, nu vom dura prea mult.

Dacha este o investiție excelentă

Da, atașamentul și chiar ce. Mi-am dat seama - pentru banii pe care i-am petrecut pe dacha, a fost posibil să închiriezi această dachă până în 2057. Am murit deja mult timp, dar am închiriat totul și l-am înlăturat. Între timp, casele din zona mea au căzut în preț exact jumătate de an după ce am cumpărat această casă.







Și, bineînțeles, o sumă de bani inimaginabilă intră în întreținerea de rutină. Deci, voi, filologi cu experiență, ați auzit vreodată cuvintele magice "zonă orb", "călărește" și "se depărtează bine"? Și aceste cuvinte mi-au costat atât de mult bani încât este chiar dezgustător să spun asta.

Natura întărește sănătatea

La dacha puteți să vă adresați uneori, la alegere

Ei bine, și așa mai departe. Veranda trebuie vopsita înainte de a fi putred. Canalizare - pentru a pompa ca rahat nu este inundat și site-ul meu (care, în principiu, bine), iar parcela vecină (care nu ar dori - el este un boxer-descărcător). Și apoi, fie cazanul va zbura, fie pompa sau adunarea generală a chiriașilor cu privire la furtul din biroul satului va izbucni. Am fost ultima în film când a fost încă întunecată la cinci ani. Și de patru luni acum nu-mi pot cumpăra pantaloni noi, pentru că nu vând pantaloni la dacha.

Oaspeții s-au adunat la cabană

"Seara, veranda, compania prietenilor buni joacă într-o loto. "Figuri, încă niciodată în trei sezoane, nu a fost așa. Deoarece aproape toți prietenii mei au cumpărat o dachă în același timp cu mine. Unul - la sud de Moscova, celălalt - spre est, acum m-am mutat spre nord. Și ne așează pe site-urile noastre, ne chemăm unul pe altul, dar e lent. Este necesar să pictezi pridvorul. Da, și, de asemenea, săptămâna trecută am cumpărat teren de la Kamaz, trecând de către localnicul rătăcitor. În principiu, am 20 de acri de teren lui, dar a oferit de patru ori mai ieftin decât de obicei lista de preț, și a fost un păcat să refuze (teren poate furat? În Rusia și pământul au învățat să fure?). Acum există o sarcină de a trage 6 tone de sol pe site. Am doar cinci ani.

Din dacha oricând poți scăpa

Probabil, este posibil. Dar cum? Dezvoltatorii încă nu pot vinde toate casele din "satul meu de cabana de elită". Înlănțuirile din grinzi lipite stau pe talie în buruieni, în castelele vii, pisicile sălbatice. Este de înțeles. În primul rând, criza, și în al doilea rând, aprovizionarea excesivă - prea multe încuietori au fost construite, așa că mulți nebuni nu există.

Aici voi face o concluzie trivială. Proprietate - nu numai distracție, ci și probleme. Chiar dacă aveți exces de bani, trebuie să cumpărați doar ceea ce este cu adevărat necesar pentru viață. Cu cât sunt mai multe mecanisme în casă, cu atât este mai probabil ca ceva să se rupă. Cu cât aveți mai multe case pe care le aveți - cu atât mai multe mecanisme etc. Deci, chiar am nevoie de o viață pentru viață? Sau pentru a crea un sentiment vag că eu sunt mai abrupt decât mulți? Idiociile de un fel.

Tatăl meu, un tânăr ofițer, în 1976 conducerea frontierei Barabash determinat să rămână cu familia sa la fel de mult ca și un apartament de cinci camere - bine, pur și simplu nu au mai puțin. Tati sa bucurat de dimineata pana seara, iar seara a devenit clar ca aceste vile trebuie incalzite cu carbune. Patru camere pe care le-am fixat și am trăit într-o singură - dar atât de mult mai caldă.

melodie cool și în subiectul:

Să mergem amici pentru bere
Să mergem amici pentru bere
Să luăm cu noi o sticlă
Și să mergem un prieten pentru o bere

Să mergem prieten în cabană
Să mergem prieten în cabană
Două sertare de bere apucați
Și vom merge la tatăl țării


În țară
Multe lecții utile
În țară
În țară vom avea destui bere

Să mergem amicoi, vom fuma
Să mergem amicoi, vom fuma
Luați două sertare duri
Și să mergem amicoi, vom fuma

Să mergem prieten în cabană
Să mergem prieten în cabană
Două sertare de bere apucați
Și vom merge la tatăl țării

nu spune o casă necesită prezență de zi cu zi, dacă trebuie să fie casa - atunci cu siguranta am fost acolo chiar și un pat de flori nu se va face, rulati asfalt sau pavaj pietre, și cartofi și castraveți pentru decapare pot fi cumpărate în toamna atunci când acestea sunt penny







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: