10 plug-in-uri pentru efectele ulterioare, de care aveți cu adevărat nevoie, acest lucru

10 plug-in-uri pentru efectele ulterioare, de care aveți cu adevărat nevoie, acest lucru

10 plug-in-uri pentru efectele ulterioare, de care aveți cu adevărat nevoie, acest lucru

Plexus de Rowbyte Software-ul a fost unul dintre puținele plug-in-uri, al căror nume indică în mod direct tipul de efect în activitatea (faptul că Plexus cu limba engleză și latină se traduce ca țesut, confuzie, și, prin urmare, este ușor să se presupună că, în vigoare poartă cu ea acest plugin) . Desigur, toată lumea știe ce se înțelege atunci când este nevoie de un efect Plexus într-o scurtă prezentare. Aici intră în vigoare Plexus, capabil să producă mai multe puncte și linii, iar Versiunea 3 adaugă și mai multe efecte. Eu personal iubesc Plexus Object Panel, cu care este ușor să lucrez, aș dori să văd ceva similar în alte plug-in-uri AE.







10 plug-in-uri pentru efectele ulterioare, de care aveți cu adevărat nevoie, acest lucru

Ați avut vreodată un astfel de lucru încât termenele limită deja să fie înăsprite, dar ar trebui să renunțați la interfața inteligentă? Ei bine, PQ FUI Toys 2 - va ajuta să adăugați și să îmbunătățiți orice imagine cu elemente grafice mici în mișcare, care constituie o parte semnificativă a designului UI. Poate că utilizarea add-on-uri deja pregătite va afecta designerul dvs. interior, cu toate acestea, fiecare dintre aceste add-on-uri este ușor de editat, pe lângă faptul că este o economie de timp extraordinară.

10 plug-in-uri pentru efectele ulterioare, de care aveți cu adevărat nevoie, acest lucru

Motion V2 este cu siguranță plug-in-ul meu preferat când vine vorba de fluxul de lucru. Este uimitor cât de mult se potrivește totul în această paletă mică. Eu folosesc Motion V2 pentru a decide twinning (calculul automat al cadrului între elementele), distribuția tuturor proiectelor dosarele mele în doar un singur clic, adăugarea de linii de telefonie mobilă între oricare două straturi și straturi de distribuție de nul-mamă.







10 plug-in-uri pentru efectele ulterioare, de care aveți cu adevărat nevoie, acest lucru

After Effects are un sistem de antrenament de bază pentru animație (rigging), dar Duik a făcut acest proces la un nou nivel.

10 plug-in-uri pentru efectele ulterioare, de care aveți cu adevărat nevoie, acest lucru

Nodurile 2 mi-au salvat de problemele din mai multe proiecte din acest an. Nodurile 2 este capabil de a crea o mare cantitate de elemente grafice avansate 3D de la UI, la mai abstract „bun“, care într-un fel cedat la modelarea și corectarea în spațiu 3D. Singura omisiune este lipsa de asistență Windows, adică disponibilă numai utilizatorilor de Mac.

10 plug-in-uri pentru efectele ulterioare, de care aveți cu adevărat nevoie, acest lucru

Plug-in foarte util pentru designerul 3D, ajutând la curățarea redării. Eu folosesc Octane GPU în cele mai multe cazuri, și a remarcat utilitatea Denoiser II, care este capabil să rezolve imediat mai multe probleme cu face de mult mai repede decât redare modelele din CG, în plus, cu sprijinul GPU, Denoiser II pentru a face față cu locuri de muncă mai repede.

10 plug-in-uri pentru efectele ulterioare, de care aveți cu adevărat nevoie, acest lucru

10 plug-in-uri pentru efectele ulterioare, de care aveți cu adevărat nevoie, acest lucru

Când a fost lansat Trapcode Mir, a fost dificil să se determine scopul, dar timpul a venit odată cu lansarea versiunii 2.0. Mir este bun pentru crearea geometriei care poate fi deformată, care apoi poate fi redată pentru a crea frumoase forme abstracte și peisaje. Personal, am descoperit pentru mine crearea de tot felul de valuri și neregularități, care aduc viața și profunzimea în compoziție.

10 plug-in-uri pentru efectele ulterioare, de care aveți cu adevărat nevoie, acest lucru

10 plug-in-uri pentru efectele ulterioare, de care aveți cu adevărat nevoie, acest lucru

Chiar daca se pare ca Trapcode special, era încă cu origine După Efecte de ori, el, ca Plexus 3 devine din ce în mai mult axat pe ușurința de utilizare de către utilizatori, iar ieșirea din panoul Efecte se dovedește. O nouă paletă de Creator de efecte particulare este o modalitate excelentă de a construi elementele de bază FX necesare pentru a crea o compoziție. Fiecare componentă (de la sprite la fizica) poate fi schimbat la speciile dorite nu interferează în animație, care poate servi ca un ajutor neprețuit în dezvoltarea de noi proiecte.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: