7 Fraze încorporate ale fetelor cum să răspundă în mod corespunzător la bărbați

7 Fraze încorporate ale fetelor cum să răspundă în mod corespunzător la bărbați
"Nu mă iubești deloc"

Și adevărul este că există o opinie că fetelor le place să repete această frază. Și dacă nu vorbesc cu voce tare, adesea se gândesc la asta. Încerc să fac această expresie cât mai rară posibil, pentru că știu sigur că acest lucru nu este adevărat. Dar nu este greu să ne imaginăm că fetele, atunci când o spun, doresc doar să atragă atenția. Ei nu au atenția și grija, din cauza unor astfel de gânduri triste. Poate că fata a avut o zi proastă. Și așa, venind acasă, vrea să vorbească, să fie în îmbrățișări puternice, și apoi un companion din apropiere, de exemplu, același nemulțumit stă. Fata este supărată, tipul nu îi acordă atenție. Și apoi vin frazele companiei, coroana noastră. Aceasta este una dintre ele. Oamenii trebuie doar să înțeleagă că femeile, prin natura lor, iubesc grija și atenția. Iar această expresie este cel mai probabil un semn că acum este obosită și are nevoie de sprijin mai mult ca niciodată.







"Locuiți cu mine, pentru că este convenabil pentru voi (spăl, pregătesc, curăț)"

Frază urâtă și neplăcută, pentru a fi sinceră. Toată lumea ar sfătui să o excludă. Cred că premisele aici sunt grave. La urma urmei, nu aruncați astfel de cuvinte în vânt. Cel mai probabil, o femeie nu a simțit sprijinul pentru o lungă perioadă de timp, își trage o povară pe sine și bărbatul se află pur și simplu departe. Femeia este speriată și supărată. Acesta este un semn serios că trebuie să schimbi atitudinea față de partenerul tău. La urma urmei, aceste gânduri nu apar așa. I-aș sfătui pe bărbați să își reconsidere radical atitudinea față de femeia lor iubită.

Adesea se pare că fetelor omul nu înțelege și nu le aude. Cu toții ne confruntăm cu asta în relațiile noastre. Când spunem acest lucru, vrem să acordăm atenție gândurilor și sentimentelor noastre. Se întâmplă să nu spunem ceva și sperăm că omul ne va înțelege așa. Fiecare fată visează despre acest secret. Dar acest lucru se întâmplă foarte rar. Trebuie doar să accepți faptul că psihologia sexelor. Bărbații care aud acest lucru, trebuie să o luați pe mâna, să stați alături de ea și să vorbiți. Principalul lucru este să vorbești calm și afectiv!

Oooh ... Am spus această frază de un milion de ori! Doar fetele doresc să se supraestimeze și să-și arate valoarea. Adesea ne place să ne învățăm nimic. Și atunci, când omul a făcut exact opusul și nu ne-a ascultat sfatul, firma noastră vine imediat: "Ți-am spus ..." Și sa spus, bineînțeles, într-un ton special! Bărbați, acceptați-ne așa! Dacă vă place, ascultă doar sfatul și încercați să-l urmați cel puțin uneori.

"Nu am absolut nimic de purtat"

Bărbații conduc urgent fată pentru o rochie nouă! Desigur, exagerăm adesea pe acest punctaj. Toate fetele doresc doar o rochie nouă sau accesorii. Adesea, acest lucru merge la punctul de absurditate, dar numai medicul poate ajuta. Și poate fi adevărat că fată nu a deranjat cu haine noi pentru o lungă perioadă de timp. În acest caz, trebuie să cumpărați ceva favorit nou. Și nu neapărat îmbrăcăminte sau pantofi, face doar o surpriză plăcută.

- La ce te gândești?

Fetele iubesc comunicarea. Dacă o femeie este îndrăgostită de un bărbat, ea va fi interesată de fiecare pas pe care îl ia. Vreau să știu unde era, cu care vorbea. Vreau să stau undeva în aer să văd cum merge ziua lui. Există, de asemenea, deranjante în special, dar există deja o întrebare pentru un bărbat - să ia acest lucru sau nu. Și există un interes sincer, care nu este însoțit de apeluri la fiecare cinci minute. O femeie vrea să vorbească și chiar contează ce gândește un om. Nu te poți bucura decât de asta. Și dacă un om nu vrea să comunice în acest moment, o doamnă inteligentă va înțelege și o va întrerupe.

"Te-ai uitat la fata aia, ti-a placut?" Spuneți-mi sincer că nu voi fi ofensat ... "

Ooooy! Înainte de o persoană gelos! Aici, ca și în cazul precedent, fie rulați, fie luați. Deoarece gelozia nu este pierdută cu siguranță. Motivul poate fi acela că un om nu a făcut un compliment pentru o femeie pentru o lungă perioadă de timp, ea nu se simte iubit și dorit. Da, așa suntem cu toții globali. Ea însăși a scris toate acestea și și-a dat seama că suntem în continuare contradicții continue. Dar, sincer, toate femeile au nevoie doar de o mulțime de expresii calde, de înțelegere, de dragoste, de îngrijire și de sensibilitate. Apropo, acest lucru este necesar și pentru bărbați! Prin urmare, aveți grijă de relații și să le umpleți cu sentimente luminoase.

7 Fraze încorporate ale fetelor cum să răspundă în mod corespunzător la bărbați
"Nu mă iubești deloc"

Desigur, nu-mi place, de ce fac asta pentru tine? Nu-mi plac, se pare că aici eram proastă.

"Locuiți cu mine, pentru că este convenabil pentru voi (spăl, pregătesc, curăț)"

Și tu trăiești cu mine, pentru că ne câștigăm viața, 1: 1? Apropo, pot să mă pregătesc și să mă curăț, dar șterge mașina de spălat în casa noastră, cum? Nu?

Mă voi gândi cum mă voi gândi la ceva, te voi informa. Deși această frază îți arată că e doar vina mea, așa că o să mă gândesc multă vreme.

Aparent, ați realizat că unele dintre afirmațiile dvs. numeroase erau adevărate și doriți să ridicați această dispoziție cu această expresie. Bine, ai avut dreptate, dar să terminăm asta.

"Nu am absolut nimic de purtat"

Ei bine, ultima rochie a fost foarte mult nimic, poti intra in ea, îmi place. Ești atât de frumos în asta, în plus, când l-am cumpărat, ți-a plăcut.


- La ce te gândești?
Mă gândesc la cât de mare ar fi să surprind lumea, o idee bună, nu-i așa? Și, bineînțeles, mă gândesc mereu la tine.


"Te-ai uitat la fata aia, ti-a placut?" Spuneți-mi sincer că nu voi fi ofensat ... "

Nu, desigur, îmi place doar tu și m-am uitat la ea, pentru că avea o haină bună, nu ai observat? Să vă cumpărăm la fel? Zulfiya Khusainova

7 Fraze încorporate ale fetelor cum să răspundă în mod corespunzător la bărbați
"Nu mă iubești deloc"

Bărbați, care nu este clar aici, avem nevoie de mai multă dragoste, atenție și îngrijire. Și asta e tot.

"Locuiți cu mine, pentru că este convenabil pentru voi (spăl, pregătesc, curăț)"

Nu-mi place această frază și este bine că nu trebuie să spun asta. Dar știu că fetele care sunt foarte obosite de rutina zilnică: curățarea, gătitul, spălarea și bărbații, din păcate, nu o observă sau, mai rău, nu o consideră deloc de lucru.







Da, oamenii sunt obișnuiți cu tot ce au nevoie pentru a servi pe un platou de argint. Și să includem capul și să gândim ce sa întâmplat - nu pot. Poate că această frază va duce la un scandal și mai mare, dar uneori trebuie să fii conștient de ce sa întâmplat.

Fraza preferată a multor fete. Adesea credem că știm exact cum să procedăm corect. Există încă o expresie: "Ascultați femeia și faceți opusul"!

"Nu am absolut nimic de purtat"

Poate că bărbații sunt deranjați de această expresie, dar ei înșiși se uită întotdeauna la femeile bine îmbrăcate. Acum lăsați-o să se îmbrace și ei, ca ceilalți să se uite cu lăcomie.

- La ce te gândești?

Și de multe ori este așa: un tip cu o fată minte, crede că bărbatul ei e acum de a face planuri, având în vedere viitorul lor - ceva global în capul său se întâmplă exact în această secundă, iar omul minte și se gândește cum zboară pe tavan capul în jos și nu cădea.

"Te-ai uitat la fata aia, ti-a placut?" Spuneți-mi sincer că nu voi fi ofensat ... "

Singurul răspuns corect este: "Nu, dragă. Ești cea mai frumoasă din lume! ".

7 Fraze încorporate ale fetelor cum să răspundă în mod corespunzător la bărbați
"Nu mă iubești deloc"

Această frază înseamnă că fata nu are suficientă atenție, capriciile încep. Nu cred că acest lucru ar trebui încurajat. Vor perebesitsya și totul va fi bine.

"Locuiți cu mine, pentru că este convenabil pentru voi (spăl, pregătesc, curăț)"

Există multe opțiuni aici: fie că fată este obosită și așteaptă ajutor, fie că bănuiește că bărbatul nu face nimic, ci doar "trage toată casa", sau bărbatul nu-i observă grija și nu-i mulțumește. Probabil, este necesar să privim în continuare, cu ce intonație vorbim fată, și apoi să facem concluzii și să reacționăm în mod corect.

Aceasta este fraza cea mai enervantă. Fata însăși a inventat ceva în cap, dar nu poate spune. Și nu știi ce vrea să spună. Poți, de exemplu, să te predai că ești mort.

Asta înseamnă că fata este o persoană bună, iar tu ești un ratat. Și asta e tot. De regulă, oamenii nu percep această expresie ca pe o critică constructivă, vor purta pur și simplu o mână pe frază și pe fată.

"Nu am absolut nimic de purtat"

Fie că nu are nimic de purtat, sau din nou este capricioasă. Această problemă este rezolvată rapid - prin cumpărarea unui nou lucru rece, dar, din păcate, acest lucru nu va dura mult timp.

- La ce te gândești?

Nu stiu nici pentru mine, nici fata nu are nimic de a face, si ea doar sapa, sau chiar vrea sa vorbeasca.

"Te-ai uitat la fata aia, ti-a placut?" Spuneți-mi sincer că nu voi fi ofensat ... "

Ce pot spune - gelozie. Fata este doar geloasă pentru prietenul ei. Aceasta, pe de o parte, este bună. Dar pe de altă parte - poate fi foarte enervant!

Anastasia Trubitsina, terapeut Gestalt

7 Fraze încorporate ale fetelor cum să răspundă în mod corespunzător la bărbați
- În măsura în care înțeleg, toate aceste fraze, într-un fel sau altul, au de-a face cu manipularea psihologică de zi cu zi. Aceasta înseamnă impactul asupra gândurilor, sentimentelor și comportamentului unei alte persoane (în acest caz, aparent, partener de sex masculin) pentru a obține persoana dorită, astfel încât să nu-și asume responsabilitatea pentru ea.

Trebuie remarcat faptul că nu numai femeile, ci și bărbații manipulează. De fapt, nu există o singură persoană și o lume care să nu folosească manipularea în interacțiunea cu alte persoane. Învățăm acest lucru în copilărie, în principal de la părinții noștri, apoi de la alți oameni cu care comunicăm în viață. Particularitatea manipulărilor este că ele nu sunt realizate de manipulator. Pentru a afla cum să recunoașteți propriile manipulări, aveți întotdeauna nevoie de o altă persoană care este bine dispusă, care ar putea să se oprească și să acorde atenție faptului care se întâmplă acum. Un psiholog personal este cel mai potrivit pentru o astfel de activitate. Manipularea conștientă se numește intriga.


Trebuie remarcat faptul că în fiecare situație specifică vieții, motivele și capcanele diferitelor moduri de manipulare pot fi diferite. Voi descrie ceea ce văd în aceste propoziții, pe baza experienței mele curente. Vă rugăm să nu luați-mi cuvintele ca instrucțiuni de acțiune sau arme verbale, ci mai degrabă ca informații de gândire.


"Nu mă iubești deloc!"

De obicei, această expresie este pronunțată atunci când un partener face ceva ce fata nu-i place sau nu face ceea ce ea se așteaptă. Nu cumpărați haina de blană - atunci nu vă place, nu vă pasă. Plecați seara prietenilor dvs. - nu le plac, ele sunt mai importante pentru dvs. Această expresie este concepută pentru a evoca partenerului un sentiment de vinovăție sau de rușine. Și atunci, dacă se întâmplă acest lucru, el va fi gata să meargă la multe, dacă nu doar să nu experimenteze aceste experiențe neplăcute. Mesajele directe ar fi, de exemplu: "Cumpără-mă, te rog, o blană", "Stai, te rog, seara cu mine". Acestea sunt cereri directe. Dar cererea poate fi refuzată sau întrebarea: "Și ce în schimb?". Nu toate fetele sunt gata pentru asta. Mai mult, "nu mă iubești" este o provocare pentru partener să-și dovedească dragostea. Mi se pare o idee absurdă: să dovedească iubirea. Dacă nu credeți că un partener te iubește, nu te iubește sau nu știi cum să crezi în el.


"Locuiți cu mine, pentru că este convenabil pentru voi (spăl, pregătesc, curăț)"

Această frază - reproș, sugerând că femeia nu are valoare. Chemată să provoace o rușine în partener. De fapt, oamenii intră în relații tocmai pentru a putea primi ceva de la o altă persoană, cumva o folosesc. Acest lucru este normal. Este de obicei dificil să se construiască o interacțiune, astfel încât schimbul să fie echivalent subiectiv pentru ambele. Opțiunea cea mai frecventă: șterge, pregătește, curăță și câștigă bani - și toată lumea este fericită.

În lumea modernă, când femeile în vrac sunt de asemenea active, găsirea unui echilibru devine mai dificilă. Dacă o femeie este mustrată cu privire la folosire, atunci ea trebuie să acorde atenție dacă se destulează de la bărbatul ei. Poate, în imaginea ei subiectivă a relațiilor, ea dă acum mai mult decât primește. În acest caz, ar trebui să se oprească, să se gândească exact ce ar dori (mai mult pentru a primi / da mai puțin) și pentru a încerca să restabilească echilibrul.

Manipulare foarte puternică. Exprimată din poziția arogantă a "profesorului" sau a "examinatorului", provoacă teama de vinovăție sau de rușine. Aceasta implică evidentitatea răspunsului în cazul în care nu există și nu poate fi, deoarece nimeni nu trebuie să ghicească ceea ce partenerul său simte sau crede. De asemenea, capcana constă în faptul că, dacă un bărbat începe să enumere, ceea ce, în opinia sa, ar putea să nu fie, poate ajunge într-o situație și mai complicată decât înainte. Prin urmare, repet pentru toți: nimeni nu este obligat să ghicească ce simte sau crede partenerul său. Învață să-ți comunici singur sentimentele, gândurile, dorințele, nevoile tale, nu te aștepta la minuni ale telepatiei.

Acest lucru, bineînțeles, va face relația dvs. mai puțin romantică, dar mai cinstită și mai sigură.

În opinia mea, această expresie este la fel de des folosită de bărbați și femei. Ea subliniază dreptatea primordială, în acest caz, a unei femei și indică faptul că data viitoare va fi imediat percepută ca fiind absolut adevărată. Aceasta este o încercare de a profita de putere într-o relație.


"Nu am absolut nimic de purtat"

De obicei înseamnă că fetița dorește un lucru nou, dar nu întreabă în mod direct, ci exagerează dimensiunile catastrofei, astfel încât partenerul însuși oferă salvarea sub forma unei anumite sume de bani. Alegerea limbii poate fi legată, din nou, de dificultatea procesării cererilor, care, în sine, reprezintă o problemă comună. Mulți oameni cred că este umilitor să ceară, de aceea de fiecare dată când trebuie să folosească diferite manipulări în loc de cereri. Un psiholog poate ajuta la rezolvarea unor astfel de probleme.


Imaginați-vă un cuplu de petrecere a timpului împreună. Pentru un timp tânărul intră în gândurile sale, iar fată întreabă: "La ce te gândești?". În acest caz, încercarea fetei de a controla ceea ce se întâmplă cu tânărul ei, în acest caz, cu gândurile sale, poate fi ascunsă. Incertitudinea și imprevizibilitatea în această zonă pot provoca o alarmă puternică, ale cărei rădăcini se găsesc în rănirile primite în relații, adesea în copilărie.


"Te-ai uitat la fata aia, ti-a placut?" Spuneți-mi sincer că nu voi fi ofensat "

Cred că pentru fiecare om cu un instinct dezvoltat pentru autoconservare este evident că poate exista doar un singur răspuns corect: "Nu, îmi place doar tine". Multe femei, pentru care problemele de concurență a femeilor pentru atenția bărbaților sunt reale și dureroase, trăiesc în mod constant în tensiune și speranța că partenerul lor poate alege altul în orice moment. Acest lucru este foarte dificil. Un astfel de dialog este necesar pentru a reduce temporar nivelul anxietății interne.


Manipulați totul. Acest lucru nu este bun sau rău. Uneori manipulările sunt de succes, uneori nu. Este minunat când oamenii învață să-și descopere propriile moduri de manipulare, de obicei în paralel încep să vadă cum manipulează oamenii din jur. Mi se pare util să învăț să îmi îmbogățească arsenalul de interacțiune cu alte persoane prin comunicarea mesajelor directe. Deoarece manipularea are un dezavantaj semnificativ: acestea conțin un element de înșelăciune și violență, uneori foarte semnificative.

La suficiente persoane sensibile provoacă o iritare puternică ca răspuns la această parte ascunsă. De exemplu, un bărbat nu are cum să-și cumpere o haină pentru prietena lui, în schimb, poate vrea ceva care nu este împovărător pentru ea, dar nu va cumpăra, pentru că ea nu cere direct, ci manipulează.


Felicit tuturor doamnelor cu ocazia și vă urez o relație plăcută cu cei aleși!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: