3 modalități de a organiza o seară romantică

Mulți oameni cred că dragostea și căsătoria sunt lucruri incompatibile. Când aud acest punct de vedere, încep involuntar să fiu indignat. Nu am fost căsătoriți de mult timp, fiica noastră are aproape 6 ani.







Desigur, studierea cu ea necesită mult timp. Fiica mea vizitează o grădiniță, mai multe cercuri și pregătirea școlii. La domiciliu, ei petrec mult timp la domiciliu, citesc cărți și lucrează împreună.

Soțul meu lucrează mult. Se întâmplă că are doar 2 zile libere într-o lună. Nu este acasă de dimineața devreme până noaptea târziu. Și eu, de asemenea, gospodina sub documente :), dar am de lucru în Internet, care ia departe 8-10 ore pe zi.

În ciuda unui program aglomerat al familiei mele, este prezentă dragoste în relația noastră cu soțul meu. Ne facem de multe ori surprize minunate și aranjează seri romantice. Dacă doriți să surprindeți pe cineva iubit, dar nu știți cum să organizați o seară romantică, vă voi oferi câteva sfaturi.

1. Seara într-un cadru nou.

Dacă nu aveți copii sau aveți posibilitatea să le trimiteți să stea pentru o zi cu bunica, nu rezervați bani. Închiriați o cameră într-un hotel sau un apartament pentru o zi. Schimbarea situației afectează foarte bine relația.







Este mai bine să organizați o astfel de seară în ultima zi lucrătoare, astfel încât să nu trebuie să vă grăbiți dimineața. Pentru a face succesul serii, este necesar să vă pregătiți corespunzător:

- gătiți sau comandați o cină ușoară și delicioasă și băuturi (vin sau șampanie, suc);

- să cumpere și să producă lenjerie de pat nouă,

- nu uitați să vă puneți în ordine: machiaj ușor, manichiură, îmbrăcăminte și lenjerie atrăgătoare,

- pentru a avertiza vinovatul de acest eveniment, de preferință fără a-i dezvălui toate cărțile, este o surpriză!

Cel iubit va aprecia eforturile tale!

2. Data de pe stradă.

Ce ar putea fi mai bine decât o plimbare de seară în vreme bună? În primăvara și vara, soțul meu și cu mine ieșim adesea pe o plajă pustie, luând cu noi fructe și o sticlă de vin.

Și odată ce am urcat pe acoperișul clădirii cu 7 etaje și am privit stelele. A fost foarte cool! Pentru a organiza o astfel de seară romantică, nu este necesară pregătirea în avans. În plus, nu va trebui să cheltuiți bani, ca în prima opțiune.

3 modalități de a organiza o seară romantică

3. Seara romantică la domiciliu.

După ce a pus fiica să doarmă, aranjăm o așezare în fața televizorului, care se trage până în noapte. Astfel de seara ajută nu numai să se relaxeze după o zi de lucru, ci și să se simtă intimitate unul cu celălalt.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: