44 plicuri, interesante în limba engleză, 44 de plicuri

44 plicuri, interesante în limba engleză, 44 de plicuri

Există, de asemenea, cântece - bine, doar adevăruri de limbă ... Ascultați "Polka finlandeză" interpretat de grupul folcloric Loituma și credeți: "Ei bine, cum pot pronunța cuvinte atât de repede? "







Și apoi continuă să se gândească: aici e un copil am jucat în „Nebunul francez“ și tot timpul confuz în „! Bonjour, madame“ ​​și „Pardon, monsieur“ (de altfel, și sunteți confuz, atunci când juca jocul piuit-piuit bazat pe foarte "Nebun francez"?). În orice caz, ne-a fost clar, fără a face confuzie. Dar acum, noi, jucătorii experimentați, nu vă confundați! Viteza de vorbire a crescut. Probabil, totul necesită abilități, întărire, antrenament ...

Dacă vrem să vorbim cu tine la fel de repede ca Hanni-Marie exterior (este în interpretarea ei sună improvizație amuzant în mijlocul polca finlandeză), putem începe antrenamentul chiar acum. Serviciile noastre - toate răpăitul lumii (de altfel, multe dintre ele twistere on-line ttp: //www.uebersetzung.at/twister/)

Am inceput deja sa creez colectia mea. Vreți - vom salva împreună. Și cel mai important - cel mai adesea cele mai interesante twisters limba relua!

Limbi germane rusești

Slăbiciosul Kashchei trage o cutie de legume

Două obrajii cu catelus la obraji înțepesc peria în colț.

Bunicul Danila a împărțit un pepene galben, lobul lui Dima, lobul lui Dinah.

Bagel, miel, pâine și pâine
Bakerul a fost copt din aluat devreme.

Ariciul are un arici, iar groaza este terifiantă.

Rake - rând, mătură - răzbunare, cu zbaturi - pentru a transporta, alergători - pentru a accesa cu crawlere.

Da, leii, nu-l pui pe Neva?

Engleză bătăuș

De ce plângi, Willy?
De ce plângi?
De ce, Willy? De ce, Willy? De ce, Willy? De ce?

(De ce plângi, Willy, de ce plângi, de ce, Willy?) - Ultima întrebare este întrebată neobosit de 3 ori la rând)

Scripturile limbii sârbe

Riba Ribi Grise Rep

(Peștele muște peștele de coadă)

Jocul acului este un joc de ac - toate accentele se încadrează pe o silabă (aceasta este, în general, tipică limbii sârbe)

(dans de ac dancing ac)

Pe vrh brda vrba mrdda

(pe deal se varsă salcia)

Pfiu! Fuf! Nu e ușor, nu-i așa? Și fiecare creuzet de limbă are propriul gust, nu? Și uneori vă simțiți bine acolo unde cuvinte și scrisori se blochează ...

Doriți să continuați să vă antrenați? Ei bine, atunci - super-exercițiu.

Super-exercițiu

Felicitări! Ai întâlnit unul dintre cele mai eficiente exerciții pentru dezvoltarea dictaturii. În plus, vă învață perfect să vă exprimați în mod expres vorbirea, să vă conectați la mimică și la multe alte mușchi.

Ei bine ... În acest moment, puteți încă pune punctul și doar du-te înapoi la exerciții zi și zi afară.

Dar dacă tu, ca mine, nu dai o odihnă polonei finlandeze, îți spun ceva mai mult și la sfârșit îți dau o transcriere rusească a cuvintelor.

Finlandeză Polka

Cântecul ăsta se referă la felul în care fetița Eva plăcea să danseze, iar când a fost invitată să danseze de un tip, cel mai bun dansator, dansul sa întors mult timp. Toți oaspeții au plecat și toți au dansat. A fost dimineață și toți au dansat. Și când mama Evinei a venit cu un baston pentru a se ocupa de ele, tipul a spus: nu ne veți separa. Eva și cu mine ne iubim unii pe alții și în acest dans mă îmbătrânesc și mai puternic, astfel încât să nu ne mai împiedice nici un fel de bariere. Voi trimite pelerini, iar eu și Eva ne vom căsători și vom continua să dansăm.

Oh, cum vrei să cânți o singură zi pentru acest motiv minunat nu pum-purum, dar asta:

napurista kulu sepolo kanta-hti yalakani pe și kut-kuti
evan asi setu ceva savakh tivan kyu-lyane evasen yut-kuti
sila hey mita silion kaileot hayta kun ma tansim leesta lita
salivili-ipu tupu-tapu tapu-tip hiliale

evan-su maslin-sala koim eseto ne tevo-ty
peh olik-morka na-yoka și sela i vyulu se vonku i voyvo-ti
(sa) hey tata poyku site-ul markyu silo lasko lesta lita
salivili-ipu tupu-tapu tapu-tip hiliale

evan aiti se camarisa vircia waisata *** uti
kun tam napuris eman tutta nui uti
eka tatapoika amma taita silocka lesto laesta lighta
salivili-ipu tupu-tapu tapu-tip hiliale

Patecheta e-patchetului patte-la elete-pattelu pattele pam-pa
yalihola-yalla talituli-yalla tilitoli tilitholi tili ta ta
Haliduli-yalla daliduli-dalla dylidyli dalyldili daliliti-dalla
haliduli-dalyiduli-yla-di-alatil-titalital-talalil hei lan-ta

Roma Paternella Ribi Rabirella Cameră Padirum-pa Ribi ram-bu
yak kary kari parilabala tuliuli yalla tibi lan-do
yak tsup tsop parvi caridola tir paritila sânii tandula
dibi dhabi a dat rup-patiripiram kurikan burete kili-kanko







ra-tsai-tzai aribi-dabi-dila baritza dan dila landen lan-do
abaryb pata pari beri-beri-beri sten deng lan-do
Sunt bari lasdan landay yalo ara-vare vare-vare vare-wadi viyavu
baris da lan lasden landau badaka-daga-daga do de doo

siela oliusti asoy tonă yalaken sai mina kerren chutkute
pisică nikomanty niamma sarita I eva y alako nyukute
mina sanaeva la mita pacehoehta laskama vila laesta lita
salivili-ipu tupu-tapu tapu-tip hiliale

mușcătura sana-iota tuke suusie rupe su-terva tacoma
tervé napes kukorio lusi yame sita murius makoma
hei tata poke helu haita-coako i uku laesta lita
salivili-ipu tupu-tapu tapu-tip hiliale

se minasanayota purripita eimu nipo nilasta
suat manaita-vakalanista ita va mina anlow luvasta
silyaei-tata pokinu kainus hayta silokon tansi lesta lita
salivili-ipu tupu-tapu tapu-tip hiliale

Poate acum, când am scris în cele din urmă despre polka finlandeză, voi opri continuu să cânt?

Bună, Svetlana. Mulțumesc pentru lucrurile interesante. Și fiica mea de mijloc (acum are 4 ani) îi place acest tip: "Grecul călătorea peste râu, vede un grec în cancerul râului. Am dat o mână în râu în limba greacă, un cancer de către mâna zapului grec! "Ea nu mai poate spune niște sunete, așa că ne pregătim cu gura ei

Mi-a plăcut ceva în limba sârbă despre "bot")) Favoritul meu de limba engleză - Cât de mult lemnul ar fi un chuck de lemn, dacă un lemn de lemn ar putea înghiți lemn? Și în limba rusă (de la studenți, nu destul de decent) - "Mă duc la gropi, nu voi lăsa gropile"

Da, favoritul meu este, de asemenea, despre vidra în gheare

și twister-ul limbii finlandeze a surprins pur și simplu)))

de asemenea, la cuvântul "twisters limba" Îmi amintesc de vidra din tundra))
Fiul englez interesat - plimbări, repede în mișcare, dar nu pot evalua, pentru că nu vorbesc nici o limbă.
Și sârbii trebuie să fie instruiți și instruiți - limba se împiedică cu încăpățânare)
Mulțumesc pentru lucrurile interesante!

Natalia, mulțumesc - despre greacă și adevărul este un interesant tip, este atât de ... plin de evenimente)).

Olya, da, în limba sârbă există cuvinte în general fără vocale, deși există puține (vrh, grm, etc.)). Deși limba este uimitor de sonoră. Mulțumesc, mi-am amintit că limba twister engleză - am învățat în școală, și nu este deosebit de dificil (și acest lucru este, de asemenea, bun). Dar "gropile" sunt obligate să muncească din greu)).

Anna, Irina - ai nevoie de aceleași lucruri ca și vidrele! Trebuie să predați)). În ceea ce privește cântecul finlandez, este o plăcere să le privim, nu? O astfel de stăpânire a vocii, a ritmului, a unei astfel de dictionare ...

Irina, mă bucur că fiul meu mi-a plăcut - acest tuse de limbă engleză pregătește mult o mulțime de mușchi și mușchi)). Cred că el însuși se simte bine. În ceea ce privește limba sârbă - este dificil pentru mine să fiu o excepție de la ac. Și, în general, în limba sârbă, în ciuda asemănării mari cu rusa, o altfel de "ortografie", o altă pronunție - din adâncime, din interior. Este atât de interesant de practicat))!

Tatiana, mulțumesc foarte mult, mă bucur că te interesează. Apropo, de asemenea, m-am gândit și sa gândit: place foarte mult să învețe o bucată ... și sa oprit pe faptul că este mai bine să învețe improvizație, care este în mijloc și cântată de puțin întuneric Hanni-Marie. Există cel puțin un set de sunete fără sens (finlandezii nu se vor abate). Dacă numai cuvintele ar putea fi lipite de muzică (adică să înțeleagă ceea ce se spune). Se pare că această improvizare sună astfel:

Yak tsup zop parvi caridola tir paritila sânii tandula
dibi dhabi a dat rup-parirupiram kurikan burete kili-kanko.
Ra-tai-tzai aribi dabi dila barriz dan dila landen lando
aribi fapt pari-pari-beri-beri-beri stan deng lan sus.
Eu sunt bari lasden landay yalu ara-vara-vara-vara-vara wadi viyavu.
Baris dan lan lasdin landau badaka-daga-daga Doo-do-de-ilo

OOO! Ce polka! Pur și simplu CHIC. Acest lucru nu este ceva de a cânta, și chiar citiți prima dată nu va funcționa! Și de la al doilea
Asta mi-a plăcut foarte mult: "La vrh brda vrba mrdda."
Ei bine, vidra în gheare, desigur, este, de asemenea, foarte amuzant.
Într-adevăr, cu cât este mai amuzant un sentiment, cu atât mai interesant și cu atât mai bine este amintit.
Multumesc, a zambit, mi-a placut!

Svetlana, mare polcă! Când fiul meu a fost de 3 ani și am fost o declarație de sunet de L, am învățat împreună un twister limba: „Trei milioane de lămâi de milioane pentru cameleoni“ Și juca jocul „în cazul în care un cameleon stă“: fiecare jucător a spus, „Voi pune un cameleon ... pe teren și va fi un negru“ de lângă „Voi pune un cameleon pe o frunză și va fi verde,“ și așa mai departe ad infinitum, adulți să renunțe mai repede decât fiul său plictisit acest joc

Anya, vă mulțumesc foarte mult pentru basm, este o onoare să vă onorați munca.

Elina, luăm în echipă)). Raportarea după cum vom face?)) Ceva îmi spune că tu și Tatyana vei fi în campioni)).

Anastasia, ce vrăjitoare interesante de limbă vin aici în colecție și ce joc sexy. Mulțumesc! Poate de interes special pentru a descrie suprafața colorată: Am un cameleon stă acum sub masa pe covor, și pentru că el este bej, iar pe partea din spate petalele sale amestecate roșu, galben și maro, iar în centrul spatelui - cerc)).

Sârbesc ultima limba twister este ceva :) Ei bine, despre Polka finlandeză, în general, să tacă. Nu am putut citi prima linie

Pe sporovăială limba sârbă a rupt))) Și văzând finlandez nu a vrut să arunce și să se întoarcă de frica)) Despre Kashchei amuzat (la figurat prezentat))
Îmi place limba greacă ca pe o țesătură de limbă. Și totuși: Capul cusut nu este Kolpakov. Este necesar perepolpakovat, perevykolpakovat.
Cucul cucului a cumpărat o glugă. Ca și în capotă, e ridicol!
Ei bine, despre Charles celebru - cine de la cine și ce a furat)

Eugene, mulțumiri, a reamintit simplu si bun Sunt foarte mulțumit de faptul că sarbul spune tot încercați. Pentru mine, apropo, este mult mai dificil pentru un ac - bine, pur și simplu

Elena, și eu încă încearcă doar să merg mai departe decât prima linie)). Și sârbia va deveni mai reală, dacă accentuați în mod clar 1 silabă (din experiență).

Ieri a amintit brusc italian limba-twister, a decis să adauge: Sopra la panca la Soacra Campa, Sotto la panca la Soacra crepa (dacă îmi amintesc corect) italian atât de frumos, dar este pur și simplu despre capra - pe banca de rezerve viața de capră sub bancă capra moare. O viață atât de proastă a caprinelor

În timp ce învățasem la școala muzicală atât de multe răgazuri de limbă, trebuia să vorbesc foarte mult despre clasa vocală .... Și apoi i-am șters din memorie. Aici am fost grec - îmi amintesc.
Aici este un alt dificil -Toate da o mulțime de dicție nu nu pereskorogovorish perevyskorogovorish.
Dar acest fapt nu a fost supus la multe - Nu a fost Sasha suge autostrada și uscare! Soszly ​​care poartă tigaie!
Ar fi pentru finlandezi să vorbească. Limbajul va fi rupt cu siguranță. Deoarece. că nu au sunete sibilante sau sibilante în limbaj. L-am învățat pe Finn să pronunțe cuvântul-femeie. Circul fără roți!
Bineînțeles, melodia lor faimoasă a fost la început fără acest abracadabra mijloc. Dar, ca întotdeauna, aducem culori moderne cântecelor vechi. Dar au făcut-o foarte bine. Polonezii adoră. Toți dansează, atât copii, cât și bătrânii. Și pentru adulți în fiecare sâmbătă undeva dans. Și merg la ei la 100 de kilometri, așa că voi cădea ...

Mesaj interesant! Am încercat să cântăm o polcă cu soțul meu, e amuzant.







Trimiteți-le prietenilor: