10 Origami cele mai neobișnuite

Totuși, origami - un lucru foarte contagios, nu cu mult timp în urmă v-am arătat o selecție de origami cu animale. și astăzi reprezint cele mai frumoase și neobișnuite maeștri de origami din întreaga lume.








1) Heron

10 Origami cele mai neobișnuite

Nici nu mi-am imaginat ce poate fi făcut un origami complex și frumos dintr-o bucată mică de hârtie care măsoară 37 de sentimente.

2) Urșii

10 Origami cele mai neobișnuite

Excelent de lucru folosind hârtie de două culori - o parte este negru, cealaltă este albă. Foarte frumos papuci s-au dovedit. Mi se pare că zâmbesc. )

3) Scorpion

10 Origami cele mai neobișnuite

Excelentă muncă de la Robert J. Lang. - toate acestea, animalele din hârtie sunt clasice și unul dintre cele mai frumoase subiecte din arta antică de origami.

4) Ceapa

10 Origami cele mai neobișnuite

Treceți fără probleme la alte teme - arcul origami (cel care este comestibil) de la designerul Philip Chappman-Bell (SUA). Apropo, este foarte asemănătoare cu cupola bisericii.







5) Origami 3D: porcul

10 Origami cele mai neobișnuite

Crăciun origami din nou pe animale - un porc care arată ca o bancă de porci.

10 Origami cele mai neobișnuite

Una dintre cele mai frumoase origami, și văd un iaz sau un acvariu, unde se hranesc peștele.

7) Omul de fier

10 Origami cele mai neobișnuite

Origami clasic de o bucată de hârtie pătrată este un om de fier.

8) Cancer

10 Origami cele mai neobișnuite

Ei bine, cum poți face o figură atât de complexă de pe o singură coală de hârtie? Mi se pare aproape imposibil, dar Siho Madona a reușit. Am folosit o frunză pătrată cu o latură de 72 cm. Aș vrea să spun că "pare a fi viu", dar nu există languste vii fierte.

9) Lăcustele

10 Origami cele mai neobișnuite

Dar acest origami este într-adevăr ca un lăcustă reală și vie. Un proiect neobișnuit de frumos realizat de Robert Lang de hârtie de 30x30 cm.

10) Masca de carnaval de origami

10 Origami cele mai neobișnuite

Frânatul fricos pe masca de carnaval inspiră frica? Sau exact ca Hercule Poirot? În orice caz, această capodoperă origami ocupă de drept un loc onorabil în această colecție de cele mai frumoase și neobișnuite origami.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: