Funcțiile de muncă ale tehnicianului de îngrijire, platforma de conținut

Bordul HOA "LCD Industrial"

Responsabilități de locuri de muncă

1. Dispoziții generale:

1.1. Principala atribuție a tehnicianului de îngrijire este asigurarea funcționării tehnice a casei în conformitate cu cerințele actelor normative din domeniul locuințelor și serviciilor comunale.

1.2. Tehnicianul este numit pe post și respins prin ordinul președintelui consiliului HOA.

1.3. Tehnicianul este răspunzător la Consiliul de administrație al HOA și direct la președintele consiliului.

1.4. Tehnicianul îngrijitorului trebuie să știe:

· Acte normative în domeniul locuințelor și al serviciilor comunale.

· Proiectarea și documentația tehnică a casei, documentația contractuală a HOA privind întreținerea tehnică și livrarea utilităților.

1.5. taxa de îngrijitor tehnician al operațiunii de serviciu HOA, constând din, sanitare, om de serviciu, portari, paznici de securitate electrice și a altor lucrători tehnice (în continuare - serviciile de întreținere a personalului) din personalul care lucrează la sau contracte de drept Hoa grazhdancko.

1.6. Tehnicianul se remarcă și supraveghează respectarea obligațiilor, reglementărilor interne ale muncii, normelor și normelor de protecție a muncii, normelor sanitare, cerințelor de siguranță în caz de incendiu, apărarea civilă de către angajații departamentului de servicii.

1.7. Supraveghetorul tehnic se asigură și asigură executarea, de către angajații serviciului de operare, a ordinelor și instrucțiunilor consiliului de administrație al HOA și a președintelui consiliului HOA.

2. Tehnicianul are dreptul:

2.1. Instrucțiunile pentru angajații serviciului de operare sunt obligatorii.

2.2. Primiți de la comitetul HOA informațiile necesare pentru îndeplinirea corespunzătoare a îndatoririlor lor.

2.3. Suspendarea temporară a prestatorilor de servicii de la locul de muncă, în caz de încălcare gravă a îndatoririlor lor oficiale, a normelor de reglementare a muncii interne, a normelor și a standardelor de protecție a muncii, a standardelor sanitare, a cerințelor de securitate împotriva incendiilor.

2.4. Când îndepliniți sarcini de lucru, utilizați un loc de muncă bine echipat, echipamente de birou, echipamente, materiale și echipamente furnizate de HOA și îndepliniți cerințele stabilite.

2.5. Pentru a compensa cheltuielile suplimentare suportate în îndeplinirea obligațiilor oficiale, în suma convenită cu HOA.

2.6. Reprezintă interesele HOA pentru persoane fizice și juridice cu privire la întreținerea și funcționarea proprietății comune a casei.

3. Responsabilități Tehnica îngrijitorului:

3.2. Controlează starea corespunzătoare sanitare și curățenia zonei locale (inclusiv locuri de parcare, loc de joacă pentru copii și un container), precum și zonele comune (inclusiv casa scărilor, subsoluri, mansarde, pardoseli tehnice și acoperișuri).

3.3. El ține un jurnal al lucrărilor de întreținere preventivă și reparații.

3.4. Ține un registru de cereri din partea chiriașilor.

3.5. Periodic, dar cel puțin o dată pe săptămână, examinarea preventivă a fondului locativ (intrări, mansardă, subsol, lifturi) și zona locală. Face note în revista contabilă cu privire la deficiențele dezvăluite și ia măsuri pentru a le elimina.

3.6. Periodic, dar cel puțin o dată pe lună, împreună cu funcționarea personalului de serviciu sau de experții invitați efectuează o carcasă de by-pass de audit (pridvoare, mansarda, subsol, lifturi) și zona locală. El face note în jurnalul de lucru planificat de prevenire și reparare a deficiențelor identificate și planifică măsuri de eliminare a acestora.

3.7. Se planifică efectuarea de lucrări de reparație curente de către personalul serviciului de operare sau de specialiști invitați și efectuarea de calcule. estimările lucrărilor și materialelor, le prezintă spre aprobare consiliului de administrație al HOA.

3.8. Efectuează o evidență scrisă a solicitărilor proprietarilor privind întreținerea casei și calitatea furnizării serviciilor publice, controlează calendarul și calitatea implementării aplicațiilor.

3.10. Interacționează cu reprezentanții organizațiilor furnizoare de energie și a organizațiilor contractante cu privire la îndeplinirea corespunzătoare a obligațiilor contractuale, asigură sprijinul și accesul acestor persoane la echipamentul tehnic al casei, cu condiția să aibă un astfel de drept.

3.11. Ia măsuri pentru a elimina situațiile de urgență și extraordinare din casă (scurgeri, accidente, opriri ale echipamentelor); le informează imediat despre serviciul de operare și serviciile de urgență, la cererea proprietarilor de locuințe face certificate de astfel de situații.

3.12. Lunar furnizează consiliului asociației o declarație a mărturiei contoarelor contabile comune (cu implicarea specialiștilor relevanți, dacă este necesar), o declarație privind indicatoarele de contoare individuale de energie electrică, contoare individuale de căldură și apă.

3.13. Necesită locatarii și locatarii de spații nerezidențiale care să respecte obligațiile contractuale, împreună cu consiliul de administrație al parteneriatului, colaborează activ cu debitorii pentru a plăti serviciile de utilități și locuințe.

3.14. El nu dezvăluie informații confidențiale care au devenit cunoscute de ceasornic în legătură cu îndeplinirea atribuțiilor sale oficiale (inclusiv HOA și datele personale ale proprietarilor de case).

Președinte al Consiliului de Supraveghere a Industriilor "LCD Industrial" ____________ / _______________ /

Articole similare