8 moduri de a dezvolta gustări, blog

8 moduri de a dezvolta gustări, blog

Este dificil să devii un profesionist în afacerea dvs. - timpul și resursele umane se adresează exclusiv cauzei întregii vieți. Este greu de crezut, dar oricine îi place să mănânce delicios și (mai ales) să gătească, este important să se dezvolte gustări. La urma urmei, se întâmplă că unul este prea dulce, altul este sărat, al treilea nu înțelege deloc ce era ...







Deși este suficient să vă amintiți aproximativ 8 reguli simple care vă vor ajuta să purtați povara gastronomică

Cu grijă mestecați

Ca un copil, am auzit adesea de la părinții noștri că mâncarea ar trebui să fie mestecată de mult timp și cu grijă. Și părinții mei au avut dreptate. Nu numai din punctul de vedere al siguranței și al digestiei mai bune. Se pare că vasul își deschide potențialul gust în 15 minute!

Faceți cunoștință cu gustul

Aceasta înseamnă că, descoperind un produs nou, încercați. O singură picătură este suficientă pentru ca receptorii din limbaj să transmită informații complete creierului: amar, zahăr, aspru, tartly, acru, dulce, concentrat. Acest lucru vă va ajuta în viitor să simțiți în mod clar acest produs ca fiind unul dintre ingredientele întregului antene.

Spuneți "Nu"

Oricât de ciudat ar suna, sarea de sare folosește alte gusturi de aromă (acest lucru se aplică și acutenței), lăsând la umbra mai multe nuanțe colorate. Ce ar trebui să fac? Încercați să reduceți consumul zilnic de sare în alimente, reducând cantitatea la zero. În termen de șapte zile, renunțați la sare și lăsați-o să fie dificilă la început, după ce vă simțiți complet produsele pe care le cunoașteți.







Vă sugerez un scurt experiment. Odată ce ați pus o bucată de mâncare în gură, închideți-vă nasul sau, pur și simplu, restricționați furnizarea de aer. Datorită receptorilor din limbă, veți simți temperatura și consistența. Acum, respirați ușor în nas. În acest moment veți afla totul (în sensul literal al cuvântului) despre mâncarea sau mâncarea pe care o consumați în acest moment. Inutil să spun că un adevărat gastronomic ar trebui să aibă întotdeauna o respirație liberă?

Fumatul interzis. Fără alcool

Este foarte simplu. Arderea produselor din fumat cu un strat subțire acoperă gusturile, iar alcoolul plictisește receptorii creierului și nu interferează cu buna funcționare a terminațiilor nervoase.

Ține-ți limba curată

Marketerii de periuțe de dinți au avut dreptate atunci când pariază pe "theta" de cauciuc din partea din spate a pensulei. Un astfel de proces de rutină vă permite de asemenea să scăpați de urmele de fumat menționate mai sus.

Și ultimul, dar nu mai puțin important ...

Dimineața și orice masă începe cu un pahar de apă. Această regulă simplă "va spăla" urmele prezenței de arome inutile și va trezi receptorii, pregătindu-i pentru ceva deosebit de gustos. Și nutriționiștii spun că apa dimineața ne permite să ne începem stomacul și să-l pregătim pentru micul dejun.

Canalul meu YouTube

Suntem pe Facebook

Abonați-vă la Google+

435 de abonați au încercat deja rețetele mele! Abonați-vă acum și aflați despre rețete noi și știri!

Ultimele rețete

După cum mi se pare, dovleceii umpluți pot fi mâncați oricând.

  • Limonada de casă - cea mai veche băutură veche, pe care încep să câștige.

  • Falafel tradițional oriental, perfect pentru vegetarieni și chiar la fel.

    Rețete populare







  • Articole similare

    Trimiteți-le prietenilor: