50 Idei minunate și aventuri pentru călători adevărați sau cum să trăiești minunat

50 Idei minunate și aventuri pentru călători adevărați sau cum să trăiești minunat

Din când în când mi se pare că trăiesc în zadar.

Că nu fac nimic.

Ce ore, minute și secunde trec.

Că viața mea nu este la fel de saturată cum ar putea fi.







Și acest sentiment este prețios!

Este motivul mișcării mele constante. Aproape întotdeauna înainte. Și dacă este înapoi, atunci ... e mai bine să te miști înapoi decât să stai liniștit.

Eu pentru mine am decis că din toate domeniile posibile ale vieții, pentru mine cea mai importantă familie, auto-dezvoltare, blogging, afaceri și călătorii.

Și ceea ce am considerat a fi "călătorind" cu doar câțiva ani în urmă mi se pare acum un gol fără țintă "târându-se sub palmieri".

Ieri am revenit din Thailanda.

Timp de 1,5 luni, pe care am trăit în această țară uimitoare, pe plajă, am petrecut maximum cinci zile.

Poate chiar mai puțin.

Nu mai interesant. Nu deloc interesant.

Și este interesant să vezi culoarea locală și detaliile uimitoare care se deschid până la privirea apropiată a acestui cercetător.

Pentru a vedea țara prin ochii aborigenilor!

Nu pot să cred, dar numai 4 zile în urmă am fost de rulare pe Surat Thani și Bangkok la toate autobuzele non-turistice 1, 2 și 3 clase - de la aer condiționat „Mercedes“ și se termină cu autobuzul frumos, fără ferestre și uși.

Și nici unul dintre ei nu este rus, nici un suflet străin! Și nimeni nu vorbește engleza. Și, în general, nu este clar unde mă duc :-)

Și acesta este un buzz!

Este o astfel de plăcere, un sentiment de libertate și incertitudine. Senzație de aripi în spatele tău!

Și există multe astfel de momente, fiecare dintre ele fiind unică, de neuitat și nu arată ca nimic!

Și fiecare astfel de moment este de un milion de ori mai plăcut decât cea mai frumoasă plajă din Republica Dominicană, pentru că încercarea este să faci poze cu cele mai delicioase creme ale vieții.

Și există locuri specifice, impresii și activări în fiecare țară.

Și Kaelo a spus:

Deci, 50 de sfaturi pentru călătorii reali:

  1. Vizitați toate cele șapte continente
  2. Traversați-vă țara cu bicicleta
  3. Călărește ceva mai mare decât un cal. Elephant, de exemplu
  4. Trăiește în orice altă țară timp de cel puțin o lună. Vă va extinde mult orizontul
  5. Vizitați un adevărat bar de blues în Chicago - acest lucru vă va oferi o idee despre ce muzică comercială reală este
  6. Aflați o limbă suplimentară
  7. Du-te la heli-schi - atunci când elicopterul vă oferă la summit-urile pentru schi
  8. Crucea India în tren - doar pentru a vedea țara cea mai plină de culoare și contradictorie
  9. Învinge una din cele șapte vârfuri cele mai înalte
  10. Du-te scufundări cu un rechin de balene. Ea nu mușcă;)
  11. Vizitați carnavalul în Brazilia
  12. Învață să dansezi tango în Argentina
  13. Încercați să navigați!
  14. Navighează cu aqualung pe Marele Barrier Reef - cel mai mare recif de coral din lume.
  15. Publicați un articol despre călătoriile dvs.
  16. Mergeți undeva voluntar timp de o lună
  17. Repetați călătoria eroului romanului dvs. preferat
  18. Uită-te la Africa de la o aeronavă ușoară
  19. Mergeți pe ghețar. În curând vor dispărea complet
  20. Uită-te la sursa unuia dintre cele mai mari râuri din lume, de exemplu Nilul
  21. Urcați în vârful vulcanului activ
  22. Cumpărați o barcă și aflați cum să o gestionați
  23. Încercați să cultivați legume și să preparați alimente din ele, așa cum fac atât de mulți oameni din lume
  24. Inotati in Gange pentru a experimenta Spiritul Indiei
  25. Faceți o călătorie în jurul Pământului, chiar și pe avioane, fără a părăsi aeroportul
  26. Faceți fotografii cu animale periculoase
  27. Participați la dansurile din jurul statuilor arzătoare. Se spune că este la fel de dificil să transmitem senzațiile emergente ca să descriem orice culoare o persoană orb
  28. Petreceți 24 de ore numai în junglă
  29. Învață să pregătești un vas național al persoanelor pe care le contactezi
  30. Lucrați ca profesor de limbă maternă într-o țară străină
  31. Vizitați un festival de muzică într-o altă țară
  32. Traversați țara numai cu transportul public
  33. Petreceți noaptea în faimosul hotel "istoric"
  34. Vizitați Jocurile Olimpice
  35. Faceți cunoștință cu scriitorul viu, pe care îl adorați.
  36. Vizitați Parada Iubirii în Germania
  37. Participați la ceremonia de ceai din Japonia
  38. Alăturați-vă caravanului care traversează Sahara
  39. Du-te la Oktoberfest
  40. Câștigă Polul Sudic sau Nordic
  41. Vizitați un meci de fotbal în Europa sau America de Sud - pasiune pură!
  42. Vizitați locul nașterii sau mormântul unei personalități de cult
  43. Găsiți-vă locul pe Pământ, la fel ca în filmul "Beach" cu DiCaprio
  44. Încercați un trabuc proaspăt laminat în Cuba
  45. Vizitați toate capitalele vechii Europe
  46. Vizitați spectacolul simfonic de la Viena
  47. Parașută!
  48. Luați autostrada Pacific Coast
  49. Se agită mâinile cu cineva care a schimbat cu adevărat țara
  50. Luați parte la cea mai mare bătălie de apă din Thailanda






Lista originală în limba engleză: 50 lucruri de făcut înainte de a muri (în ea veți găsi legături la fiecare eveniment cu o descriere detaliată). Traduceți lista - Lifehacker.ru

De asemenea, sugerez o listă mai puțin realistă, dar nu mai puțin interesantă din documentarul "101 lucruri de făcut înainte de a muri": 101 Lucruri de făcut înainte de a muri:

Pentru a transfera lista din film - mulțumesc antik.ws

Like or Dislike: 0 0

Aici, probabil, voi începe cu asta, apoi restul de 150 de articole 🙂
Și restaurantul "În întuneric?" ("Cafenele orbilor") este, de asemenea, în St. Petersburg, Moscova, Paris, Londra, poate în altă parte)

Like or Dislike: 0 0

Film documentar "101 lucruri pe care ar trebui să le faceți înainte de a muri"

Like or Dislike: 0 0

+51 puncte: Pentru a avea sex în Thailanda cu Sly-bleznyashkami, de preferință trei dintr-o dată, și apoi a afla că nu era secret, dar thailandezii ... și bleznetsy
+52 Locație: 24 ore petrec pe districtul Mashinostroitel în costum emo Izhevsk sau animeshnitsy cu părul albastru, în timp ce cumpără produse alimentare numai în magazine mici și Naļivaiko noapte în junglă - hnya în comparație cu această extremă!

+53 puncte: du-te la meciul Spartacus din Moscova în sectorul 13 și în mijlocul meciului obțineți eșarfă albastră și strigați: campion Zenit!

Like or Dislike: 0 0

Bine facut! Viața cu călugării este în mod clar mult îndoită de minte 🙂 Am observat de mult: o persoană de succes nu este considerată un multi-miliardar, ci un călător fericit. Copiați complet toate cele 150 de puncte din lista sa de călătorii, unele deja efectuate pe drum și foarte fericit de asta!

Like or Dislike: 0 0

"Timp în călătorie - fericire în forma sa pură". Agatha Christie.

Like or Dislike: 0 0







Trimiteți-le prietenilor: