4 Elicoptere care circulă peste oraș, au agitat entuziasmul dintre locuitorii orașului - Vladimir, aprilie 2018, știri

Cetățenii au speriat "oaspeții" de noapte în afara ferestrei

Volodimirul era speriat când, noaptea, au auzit zgomotul de șuruburi de elicopter rotative și zgomotul ferestrelor în ferestre. Nina Pashchenko a făcut apel la redacția "Pro City" cu o cerere de a înțelege ce sa întâmplat noaptea:







- Este ceva incredibil. M-am trezit de la zgomotul ferestrelor. M-am trezit să văd ce se întâmplă și am văzut elicopterele care zboară. Au zburat atât de jos, probabil că numerele nu le mai aduc aminte. Elicopterele erau negre, aparent militare.







Jurnalistul "Pro City" a făcut apel la Ministerul Situațiilor de Urgență din oraș pentru a afla care elicoptere zburau peste oraș. Cu toate acestea, Ministerul Situațiilor de Urgență a explicat că în parcul nostru există un singur elicopter care zboară în anumite zile:

- Nu avem dreptul să zboară noaptea. Zborurile noastre se desfășoară marți și vineri pentru foc în oraș și regiune. A cui elicoptere au fost, nu putem spune ", a declarat Ilya Sevastyanov, purtătorul de cuvânt al Ministerului Situațiilor de Urgență din regiunea Vladimir.

În cadrul Ministerului Afacerilor Interne din regiunea Vladimir sa explicat că poate erau exerciții militare. Dar astfel de informații pot fi furnizate numai de un serviciu care controlează toate zborurile, Agenția Federală de Transport Aerian. Jurnalistul "Pro City" a trimis o cerere oficială, dar răspunsul va fi primit în câteva zile. Până atunci, toți oamenii din oraș vor rămâne ignoranți.







Trimiteți-le prietenilor: