3 luni și - Rozariul rachitic

Orei bune din timpul zilei. Ajută, vă rog, să înțelegeți! Copilul meu are vârsta de 3 luni (sa născut în 38 de săptămâni, cântărind 4250 g) de la naștere, este alăptat în timpul somnului, mănâncă și se dezvoltă bine. Recent, a descoperit că pieptul nu este simetric cu noi, pe partea stângă sub mamelon, tuberculii sunt vizualizați vizual pe cele două coaste din mijloc, în timp ce toracele nu sunt rotunjite, ci unghiulare. Apel la chirurg (șeful departamentului) și ea a spus că avem rozariile rachitice. Dar cum poate fi asta? În timpul sarcinii, am băut vitamine, calciu și m-am hrănit în mod corespunzător. După naștere t.v. curs multivitamine, acum iau D2 1 picătură o dată în 3 zile, chiar copilul, fontanelle mare a fost deja închis. Fie că poate spune sau spune că poate exista un rachitis la o asemenea vârstă și că pentru educații pe margini, fie că este periculos și cum cu el sau acest lucru pentru a lupta, sau se vor relaxa și trăi ușor. Pentru mai devreme, sunt recunoscător pentru ajutor.













Citiți de asemenea

Poate că este un toracic înțepenit. În ce doză ia copilul vit. D?

baby vitamine D nu ia, ia mama. Modificări în piept numai pe o parte, înălțimi dense (coline) puțin alungite în dimensiune de aproximativ 1 cm pot fi văzute clar.

Vit.D, luată de mamă, se adresează exclusiv mamei. Laptele matern conține 25 UI de vitamina D pe 1 litru, cu 400-500 ME pe zi
Începând cu luna de vârstă, copilul este sfătuit să ia vit. D într-o doză de 400-500 UI







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: