18 puncte de protecție a avocatului lui Mikhail Yurevich

Avocat Chelyabinsk regiune ex-guvernator Mihail Yurevich, Igor Trunov, a avut loc o conferință de presă în direct la Moscova, în zona de informații IA „Serviciul Național de știri.“ Publicația noastră publică teze de apărare în crudo (în cea mai pură formă), oferind concluzii cititorilor.

18 puncte de protecție a avocatului lui Mikhail Yurevich







Igor Trunov privind implicarea politică a cazului

"Acest caz este părtinitor din punct de vedere politic, iar încercarea de al aduce pe acesta [Yurevich] la răspundere penală continuă din momentul în care era în funcția de guvernator. El este acel tip de politician care este cam ca Trump. Este un om de afaceri de succes, un antreprenor eficient, iar întreprinderile sale comerciale sunt suficiente pentru a nu se angaja în activități ilegale. El este capabil să renunțe la salarii în general, pentru a contribui la dezvoltarea statului nostru. Activele sale financiare vă permit să vă angajați activ în politică.

Avocatul lui Mikhail Yurevich privind încercările anterioare de a iniția proceduri penale

Trunov despre prostia lui Teslenko

- Ca un trăsnet din cer a sunat [recent] informații despre unul dintre principalii inculpați în cazul vechi - fostul ministru al Sanatatii Teslenko, care a servit deja parte a tezei. El este singurul care a mărturisit și dacă o persoană mărturisește, trebuie să fie pedepsită. Și Teslenko a plecat la închisoare. Cei care nu au recunoscut, acum în general, deoarece acest caz a fost inițial slab în textură. și acum rămâne absolut în aceeași formă.

Apărarea lui Yurevici a eliberării timpurii a lui Teslenko

Igor Trunov despre absurdul "afacerilor de hochei"

- Anterior, a încercat să incrimineze provocarea unor leziuni corporale grave în timpul unui meci de hochei. Adică, a creat aproape un precedent periculos pentru întreaga țară. A avut loc o ciocnire în joc și un bărbat care nu avea casca de hochei pe capul lui a lovit ceva. Un caz penal a fost deschis de aici. Și numai intervenția șefului Federației de Hochei Vladislav Tretyak a permis să se oprească acest caz. În caz contrar, acest precedent ar putea ruina un întreg sport - hochei. Încercările de a aduce astfel de cazuri ridicole în ultimul timp.

Avocatul lui Yurevici despre statutul limitărilor

Igor Trunov despre audierea oligarhului

"Tot timpul, în încălcarea legii." convorbirea a fost efectuată de Yurevich în mașină, în birou, în sălile de locuit. [Apoi] îi invită pe lingviști care spun ce însemna persoana prin pronunțarea anumitor cuvinte. Și, destul de ciudat, în interpretarea lingviștilor există întotdeauna ceva criminal și în favoarea investigației. Chiar și în tăcere, specialiștii lingvistici văd un sens.







Avocatul fostului guvernator despre mafia italiană și "câmpul ars"

- În regiuni, a devenit periculos schimbarea guvernatorilor, deoarece a folosit imediat sistemul italian pentru combaterea mafiei. Se creează un "câmp ars", iar statul apasă pe toți cei care comunică cu mafia. Doar în Italia nu apăsați așa de tare, așa cum am făcut. Acolo, în închisoare [oameni nevinovați, prin care puteți exercita presiune asupra obiectului de persecuție] nu puneți. În jurul lui Iurevici, se creează un "câmp ars", 14 persoane sunt aduse în fața justiției, care într-un fel sau altul erau membri ai echipei fostului guvernator. Dar când aceste cazuri se ridică la nivelul federal, se sfărâmă. așa cum sa întâmplat cu cazul lui Oleg Gracev. Presiunea se îndreaptă către alte persoane, acum încep să caute avocați care dau interviuri presei. A devenit cunoscut faptul că Comitetul de Investigații încearcă să-și piardă statutul de avocat în privința apărătorului Oleg Grachev.

Igor Trunov privind o contra-acțiune împotriva anchetatorului Smirnov

Avocatul lui Yurevich despre recursul la CEDO

- A fost adoptată plângerea noastră către Curtea Constituțională privind expulzarea lui Iurevici din listele "Partidului Pensionarilor" în timpul alegerilor. Mi-am recomandat ca Mikhail Yurevich să se adreseze Curții Europene a Drepturilor Omului, dar a refuzat - a spus că nu vrea să lupte împotriva Rusiei. Eu, ca avocat, văd acest lucru doar ca probleme juridice. Prin urmare, eu însumi, în numele meu, am făcut apel la Curtea Europeană a Drepturilor Omului, iar plângerea mea a fost acceptată.

Protecția fostului guvernator Yurevici la convocarea nedovedită

18 puncte de protecție a avocatului lui Mikhail Yurevich

Avocatul lui Trunov că fostul guvernator nu se ascunde de nimeni

Trunov la întoarcerea lui Iurevici în Rusia

"Va veni când va fi chemat". Astăzi, nu avem date care să fie chemați de cineva [Yurevich]. Încercăm să răspundem la această întrebare prin tribunalul din Lenin, din Ekaterinburg.

Trunov privind asasinarea la Kiev a deputatului Duma de Stat ex-Denis Voronenkov și securitatea lui Mihail Iurevici

- Stabilitatea politică în Israel este stabilă. Iar probabilitatea ca dezagregările interstatale să existe în Israel din motive politice nu este foarte mare.

Avocat despre afacerea lui Yurevich

- Până în prezent, nici un ingerințe din partea afacerii încă, astfel încât linia de jos - doar componenta politică [motivele urmăririi penale]. Am depasit acest lucru se întâmplă cu alegerile, cu „Rusia Unită“ - și vom vedea că situația se deteriorează componenta politică, care apare întotdeauna caz „medical“.

Trunov pe guvernatorul regiunii Chelyabinsk, Boris Dubrovsky

- Faptele arată că există un anumit interes și, cel mai probabil, vântul suflă din această parte.

Avocatul oligarhului despre "sediul de rezistență"

"În ceea ce privește un sediu de rezistență mitic, este doar ridicol". Cred că aceasta este o altă încercare de a atrage forțe federale aici. obțineți ofițeri regionali de aplicare a legii au reușit să obțină sprijin din partea agențiilor federale. Am fost chemat în prima zi, când au apărut aceste informații: noi, spunem, organizăm niște forțe de protest. Îi spun: ești nebun, ce proteste. când există un anchetator specific. ale căror acțiuni trebuie prezentate.

Apărarea lui Yurevich a perspectivelor cazului

Foto: chaspik41.ru, vladtime.ru

Urmăriți știrile noastre prin intermediul telegramei







Trimiteți-le prietenilor: