3 Principalele diferențe ale moscovitei de provincie, care vor trebui luate în considerare

Fie că ne place sau nu, dar moscoviții - o castă specială de oameni, cu propria vedere specială a lumii. Cu ei puteți fi prieteni și muncitori, puteți juca bowling și chiar puteți face dragoste. Dar aceste trei caracteristici trebuie întotdeauna să fie păstrate în minte ...







2. Alertă pentru vizitatori. Acest lucru se referă deja la așa-numitele moscovite "indigene", deși, după 7-8 ani de reședință permanentă în capitală, mulți uită că ei înșiși sunt invitați. Persoanele demne nu exprimă această suspiciune cu voce tare. Dar, în paralel, să discutăm provincii arogante fără complexe - este foarte posibil pentru voi înșivă. Cea mai periculoasă calitate a unui nou-venit este capacitatea de lucru. Femeile frumoase din provincie sunt suspectate de tranzacționare intimă. Etichetele sunt totul.

3. Curenți și organizații ciudate, pentru restul Rusiei necunoscute. Protestul ca o modalitate de a iesi in evidenta.

Originalele din Moscova doresc să se simtă pe marginea "protestului". Mai ales dacă nu mai stă în picioare. Aici, diverse mișcări se dezvoltă într-o culoare luxuriantă, despre care nu știu în provincie, sau spun foarte puțin. Aceste mișcări, ca un burete, îi absorb pe cei care nu se pot alătura fluxului de activitate economică, iar energia undeva trebuie să rămână. Nu vă întoarceți acasă cu motto-ul: "Nu am făcut-o ..."







În provincie, nu trebuie să faci multe lucruri - trebuie să lucrezi. Mulți lideri politici nu au fost nici măcar auziți. Veți râde, dar numele Navalny pentru multe dintre cunoștințele mele nu spune nimic, cum ar fi numele Gudkov, Volkov, precum și numele FBK, Dissernet și alții, care sunt auzite în blogosferă.

Expresia "nu au vorbit despre asta la televizor" nu sună ficțiune sau un fel de batjocură: este adevărat. Și am înțeles Volkov, care ieri în aer NavalnyLive a indicat că sediul central din Moscova va avea sarcina de a colecta voturi care vor merge pentru regiuni.

La Moscova, pentru că o mulțime de vizitatori, atunci ai nevoie pentru a colecta printre ele cele mai notorii șapte mii de voturi în regiune, în care să se deschidă un sediu grave pur și simplu nu are nici un sens: nu este doar o organizație care popularitate va avea loc undeva între shawarma Așot unchi în stație și un mic magazin de trivia de uz casnic în zona de dormit. Ie ca și cum cineva știe, dar foarte puțini oameni sunt interesați (și unchiul Ashot din cauza shawarma delicioase va fi, de asemenea, mai activ).

Pot încă ei în zadar? Nu mergeți ușor? Dar ei au renunțat în prealabil la sediul regional și vor compensa problemele lor în detrimentul moscoviților și vor procesa acei moscoviți care vor să protesteze în timpul liber.

Din anumite motive, în Moscova există întotdeauna mai mulți protestatari decât în ​​restul Rusiei. Ce crezi, de ce?

uita-te la Yana Kubaeva - Află mai mult-morana







Trimiteți-le prietenilor: