1 septembrie cum să faci un buchet cu mâinile tale

1 septembrie cum să faci un buchet cu mâinile tale

  • Vase de plastic
  • Oaza de burete floral
  • Creioane colorate (am luat ceară, dar puteți folosi orice)
  • Adeziv-gun
  • Secatori, foarfece
  • Frigidere din lemn
  • Mica - film transparent
  • Accesorii tematice
  • Flori: Alstroemeria (galben), trandafiri arbust, crizanteme portocalii, musetel, trandafir șolduri și Viburnum frunze Pistache si coacaze

1 septembrie cum să faci un buchet cu mâinile tale







  1. În ghivece, utilizați un pistol de lipire pentru a atașa creioane colorate unele cu altele. Copilul poate ridica ordinea culorilor, însă cu adezivul fierbinte trebuie să lucrați foarte atent!

1 septembrie cum să faci un buchet cu mâinile tale

  1. În vase, plasați un film transparent și introduceți un burete floral. Poate că va trebui să fie tăiat în vase de dimensiune. Oasisul trebuie să fie în prealabil înmuiat - pur și simplu umpleți rezervorul cu apă și puneți o oază pe suprafață, acesta va absorbi lichidul în sine.

1 septembrie cum să faci un buchet cu mâinile tale

1 septembrie cum să faci un buchet cu mâinile tale

1 septembrie cum să faci un buchet cu mâinile tale

  1. Acum, crizantemele sunt santini și mușețel.

1 septembrie cum să faci un buchet cu mâinile tale

  1. În plus față de flori în compoziție, am adăugat, de asemenea, fructe de padure de viburnum și dogrose. Și spațiul dintre flori era decorat cu verdeață - frunze de fistic și frunze de coacăze.

1 septembrie cum să faci un buchet cu mâinile tale

1 septembrie cum să faci un buchet cu mâinile tale






1 septembrie cum să faci un buchet cu mâinile tale

Cadouri făcute cu mâinile lor, au o valoare specială - dau o vacanță nu numai celor care le primesc, ci și celor care le creează. Copiii de 4-8 ani sunt invitați la clasa de master. Elementul decorativ central al cărții poștale este un pom de Crăciun tridimensional, iar pentru decorarea festivă sunt folosite panglici din satin și elemente de aplicație. Lecția este predată de profesorul studioului de artă pentru copii "ArtProsvet", expert în lucrul cu ace. Grupurile mici vă permit să acordați atenție tuturor.

Recent, m-am dus cu fiica mea la o clasă de masterat de a face buchete de fructe, a trecut într-unul din restaurantele de la Moscova. A fost foarte interesant! Copiilor li sa spus despre principiile de a face compoziții de fructe, despre proprietățile benefice ale fructelor, introduse la instrumentele necesare pentru a face buchete de fructe. Fiica mea a făcut un buchet de fructe de căpșuni, ananas, portocale, mere și struguri, ambalate și l-am suferit acasă să mănânce cu papoy.Esli oricine este interesat, eu pot.

Foarte interesant, vă rugăm să trimiteți informații))

Vă mulțumesc foarte mult pentru o listă atât de extinsă de resurse pentru lucrări de mătase.

Numai o vacanță în anul este dedicată celor mai valoroase în viața fiecărei persoane - a familiei. 17 mai Ziua internațională a familiei în Muzeul Darwin este o călătorie prin diferite colțuri ale planetei noastre, care se va asigura că nu numai oamenii, ci animalele își protejează familia. Cadouri făcute la festival cu propriile sale mâini, va fi cea mai bună manifestare de atenție și grijă de cei dragi și de a participa la jocuri amuzante transforma o vacanță de familie într-o aventură de neuitat. În Ziua Familiei, în 17 mai.

Multe mulțumiri pentru referință, într-adevăr o mulțime de clase bune de master pe nota. Vom crea)))

mulțumesc foarte mult! deși o grămadă de încercări de a te face. pentru lucrările mari, desigur, stăpânul trebuie să meargă. )

Bine facut ce. sa dovedit foarte frumos!

Foarte neobișnuit. Julia, cum arată fiica ta ca tine.

Oh, Lera, cum vreau! Dar suntem deja pe marginea Shrove.
Va fi posibil, nu? Poate, în general, numai pentru adulți?

a scris întrebări profesorului, așa cum va răspunde, voi scrie)

Toată lumea iubește cadouri! Și mai ales femeile. Și dacă sunt dulciuri și flori în același timp - un cadou de la 2 la 1, atunci se va potrivi oricarei persoane! Astăzi suntem doar un astfel de buchet de dulciuri și o facem. E simplu. Materialele pentru un buchet de bomboane sunt necesare cel mai simplu. Hârtie gofrată, bomboane (de preferință conice), bastoane de gratar (sau orice alte bastoane subțiri), lipici, foarfece, fire. Asta e tot! 20-30 de minute, o mică diligență - și minunată, originală.

Toată lumea iubește cadouri! Și mai ales femeile. Și dacă sunt dulciuri și flori în același timp - un cadou de la 2 la 1, atunci se va potrivi oricarei persoane! Astăzi suntem doar un astfel de buchet de dulciuri și o facem. E simplu. Materialele pentru un buchet de bomboane sunt necesare cel mai simplu. Hârtie gofrată, bomboane (de preferință conice), bastoane de gratar (sau orice alte bastoane subțiri), lipici, foarfece, fire. Asta e tot! 20-30 de minute, o mică diligență - și minunată, originală.

De la începutul anului școlar nu a început doar perioada marșului dintre școală, grădină și furci, ci și lucrările de acționare active :) Sărbătorile, concursurile nu vă fac să așteptați. Și este întotdeauna plăcut pentru mine și copiii mei să surprind profesorii noștri cu ceva făcut cu mâinile lor, cu un suflet. Deci, începem cu meserii pentru târgul de toamnă din grădiniță :) Ea, apropo, va fi, ca întotdeauna, caritabilă. Toate sumele sunt alocate copiilor bolnavi atașați la grădinița noastră. Suntem un astfel de pom.

Foarte frumos! Dați-vă pe primul MK plz, sau un link ca acest miracol se întâmplă!

faceți și acum trandafiri. Și petrolul este necesar, care nu se va usca și nu se va rupe? sau este mai bine sa vopsi?

Desigur, clasa de master-l cu voce tare :) Dar, din moment ce există o anumită experiență de asamblare buchete, a decis să împartă cu tine cum poti bugetul te pentru a face o compoziție frumos pentru un copil) Pentru buchetul am ales crizanteme de pulverizare. În primul rând, ele sunt în siguranță pentru copil, în al doilea rând este destul de frumos să privești în buchet, iar acesta din urmă nu este scump. În plus față de flori am nevoie de un film de ambalare, un capsator, foarfece de grădină, foarfece, panglici, decorații sub formă de mere și gărgărițele, lipici. Ei bine, atunci. Am 2 pachete de bush.

De asemenea, încep să-mi antrenez ziua de mâine în culori vii: -Р

Foarte frumos, mulțumesc.
Pentru o lungă perioadă de timp vreau să stochez cu bandă și bandă, și încă deloc: (Dar acum este necesar. Unde este depozitul la Centrul Expozițional All-Russia, la Centrul Expozițional All-Russia?

Veți avea nevoie de: - ambalajul de șervețele de hârtie tip sandwich - adeziv - Stapler - o bucată de carton - o mulțime de răbdare :-) (nu știu în cazul în care este vândut) 1. Ia un șervețel și foarfece 2. Ce este o formă scurtă, pe care urmărim cercul 3. Cut 4 . 5. capsele de fixare din mijloc este îndoit pe unul pliante 6. buclat în mijlocul următoarei 7 este pliat prospect și, de asemenea, să se îndoaie. Și de 12 ori. 8. Se pare că un astfel de "trandafir" 9. Faceți mai multe bucăți 10. Luați con, răsucite.

și câte cercuri trebuie să fie fixate cu un capsator?

Mi-a plăcut foarte mult ideea. Aș spune chiar că nu este doar un pom de Crăciun, ci o pălărie pentru o sărbătoare, dacă legați panglici. Dar poți să faci de la servetele multicolore, atunci va fi mai distractiv.

Și vreau să împărtășesc această idee:







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: