15 lucruri pentru care nu este necesar să-mi cer scuze - pagina 2 din 2 - femeie fericita

Nici o scuză pentru a nu cunoaște răspunsul

Învață toată viața mea, și niciodată nu va crește vechi. Niciodată să nu spui că ești rău când întâlnești pe cei care pot învăța. A fi capabil să recunoască faptul că nu poți ști ceva - un semn de putere și de umilință.







Nu există scuze pentru așteptări mari

Nu-mi cer scuze pentru ceea ce te astepti de la altii ceea ce faci tu însuți. Au așteptări mari, aceasta înseamnă doar că vă pasă de alții, astfel încât vă așteptați să fie de dorit.

Nu există scuze pentru a avea grija de tine

Niciodată nu-mi cer scuze pentru ceea ce vă interesează despre tine. Cumpărarea te ceva bun, ai creste stima de sine. Oamenii fericiti si de succes sunt conștienți de nevoile lor și importanța îndeplinirii lor pentru o viață fericită.

Nu există scuze pentru celălalt

Fiecare este responsabil pentru comportamentul și acțiunile lor. Nu aveți nevoie să-mi cer scuze pentru celălalt, chiar dacă vă simțiți că acestea pot fi asociate cu tine.







Nu există scuze pentru creativitate

Niciodată nu-mi cer scuze pentru ceea ce nu știu, de exemplu, mișcările de dans, sau poate dans rău să primiți sau nu în ritmul - doar dans! Bucuria de dans este în valoare de orice jena.

Nu există scuze pentru răspunsul lung

Oamenii de succes înțeleg că prioritizarea poate afecta, uneori, viteza de scrisori de răspuns și apeluri. Niciodată nu-mi cer scuze pentru ceea ce răspunzi în primul rând la faptul că este mai important.

Nu există scuze pentru adevăr

Oamenii puternici spun adevărul. Niciodată nu-mi cer scuze pentru puterea lui. Chiar dacă adevărul nu este întotdeauna plăcut, beneficiile de onestitate este mai important decât durerea temporară a adevărului.

Fii sincer cu tine însuți și să nu vă faceți griji cu privire la ceea ce ar putea crede alții despre tine. vinovăție excesivă și scuze într-un loc mai mici stima de sine. Ne cerem scuze doar atunci când ai făcut de fapt o greșeală.

Credeți că mulți spun cuvântul „rău“? Ai vinovăție excesivă. Împărtășiți experiența dumneavoastră. Noi toți învățăm unii de la alții.







articole similare

Trimiteți-le prietenilor: